Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на извънбордов двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на извънбордов двигател

    Здравейте,

    Искам да попитам дали има някакви зависимости при монтажа на мотора върху лодката?

    Благодаря предварително.

  • #2
    До: Монтаж на извънбордов двигател

    Първоначално публикуван от mavrud Преглед на мнение
    Здравейте,

    Искам да попитам дали има някакви зависимости при монтажа на мотора върху лодката?

    Благодаря предварително.
    Има! А ако ни светнеш каква е лодката и какъв е двигателя, може да получиш и по-конкретни отговори.

    Коментар


    • #3
      До: Монтаж на извънбордов двигател

      Мотора на лодката е Johnson 25 - двутактов с къс ботуш. Лодката е тримаран - 4,60 х 1,60.

      Нямам и никаква информация за мотора - търсих из интернет, но нищо. Интересува ме .. къде как се маже и с какво?

      Коментар


      • #4
        До: Монтаж на извънбордов двигател

        Първоначално публикуван от mavrud Преглед на мнение
        Мотора на лодката е Johnson 25 - двутактов с къс ботуш. Лодката е тримаран - 4,60 х 1,60.

        Нямам и никаква информация за мотора - търсих из интернет, но нищо. Интересува ме .. къде как се маже и с какво?
        Колега, предлагам ти да обмислиш още веднъж въпроса си. Бъди по- конкретен. Аз например не разбирам какво точно питаш. Тук наистина има хора, които ще ти помогнат.
        E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

        Коментар


        • #5
          До: Монтаж на извънбордов двигател

          След като е двутактов, от маслото, което се сипва в бензина.
          sigpic

          Коментар


          • #6
            До: Монтаж на извънбордов двигател

            В каква вода ще се ползва тоя мотор.
            Константин Вълчанов.0888313247

            Коментар


            • #7
              До: Монтаж на извънбордов двигател

              Да попитам нещо макар и малко извън темата.
              Тази седмица с приятелчето се сдобихме с двигател и за голямата лодка. 15 коня, двутактов. Понеже другият двигател ни е четиритактов и не сме се разправяли с двутактов възникнаха някои въпроси:
              1. Колко време след като си забъркаш маслото и бензина (в нашия случай съотношението е 1:50), бензина остава годен за употреба с мотора. Един познат ми каза, че след два месеца маслото изчезвало или си губело свойствата (не можах да запомня точно).
              2. Ако наистина смесения бензин след определено време не става за употреба от мотора, може ли с някакава процедура да го направим отново годен (смесване с прясно забъркан или ново доливане на масло например).
              Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

              Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

              Коментар


              • #8
                До: Монтаж на извънбордов двигател

                Сипваш маслото (за предпочитане специално за двигатели за лодки) разтръскваш резервоара, за да се разбърка и палиш. Ако ти остане бензин в края на лятото, можеш без проблеми да го ползваш и следващата година.
                sigpic

                Коментар


                • #9
                  До: Монтаж на извънбордов двигател

                  Чел съм ,че готовата смес запазва своите качества 4 седмици.Обикновенно гледам да се съобразявам с този срок, но се е случвало да ползвам и такава на по 3-4 месеца безпроблемно.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Монтаж на извънбордов двигател

                    Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
                    Да попитам нещо макар и малко извън темата.
                    Тази седмица с приятелчето се сдобихме с двигател и за голямата лодка. 15 коня, двутактов. Понеже другият двигател ни е четиритактов и не сме се разправяли с двутактов възникнаха някои въпроси:
                    1. Колко време след като си забъркаш маслото и бензина (в нашия случай съотношението е 1:50), бензина остава годен за употреба с мотора. Един познат ми каза, че след два месеца маслото изчезвало или си губело свойствата (не можах да запомня точно).
                    2. Ако наистина смесения бензин след определено време не става за употреба от мотора, може ли с някакава процедура да го направим отново годен (смесване с прясно забъркан или ново доливане на масло например).
                    Ако нещо ще изчезне от двутактовата смес, то това ще е бензина, не маслото. Най - много да пуши повечко. Аз каквото ми е останало от миналия сезон си го ползвам. Не съм усетил разлика. При мен е 1:100.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Монтаж на извънбордов двигател

                      Имам мотор Селва Електроник 5 коня, двутактов. Интересува ме какво масло се слага в ботуша и мога ли аз да си го сменя?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Монтаж на извънбордов двигател

                        Първоначално публикуван от kostadinov6 Преглед на мнение
                        Имам мотор Селва Електроник 5 коня, двутактов. Интересува ме какво масло се слага в ботуша и мога ли аз да си го сменя?
                        В ботуша-никакво Слага се трансмисионно масло в ъгловият редуктор в долният край на ботуша.Колкото по-тънко по-добре.Всеки може да си го смени. Виж там отстрани,най-често в долният край на торпедото трябва да има пробка,най-често изглежда като винтче.А какво масло?-производителят казва за конкретният двигател.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          До: Монтаж на извънбордов двигател

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          В ботуша-никакво Слага се трансмисионно масло в ъгловият редуктор в долният край на ботуша.Колкото по-тънко по-добре.Всеки може да си го смени. Виж там отстрани,най-често в долният край на торпедото трябва да има пробка,най-често изглежда като винтче.А какво масло?-производителят казва за конкретният двигател.
                          Защо по-тънко, в редукторите не е ли по-подходящо диференциално масло?
                          То верно, че там е доволно охладено ама....
                          E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Монтаж на извънбордов двигател

                            Първоначално публикуван от plamenlori Преглед на мнение
                            Защо по-тънко, в редукторите не е ли по-подходящо диференциално масло?
                            То верно, че там е доволно охладено ама....
                            Сам си си отговорил.Особено ако ползваш мотора в по-хладно време се мъчи.Имах някакво щатско точно по предназначение,пак е редукторно но дори видимо по-тънко от трансмисионните.Ама свърши и сега си ги бръмча и не сменям.Ако не влиза вода в редуктора направо са си вечни.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              До: Монтаж на извънбордов двигател

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Сам си си отговорил.Особено ако ползваш мотора в по-хладно време се мъчи.Имах някакво щатско точно по предназначение,пак е редукторно но дори видимо по-тънко от трансмисионните.Ама свърши и сега си ги бръмча и не сменям.Ако не влиза вода в редуктора направо са си вечни.
                              o'k
                              E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X