Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточване на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заточване на верига

    Да попитам: дали някой разполага с чертежи показващи как се точи вергата на моторен трион, ъгли и тнт. Става въпрос за ръчно заточване с кръгла и плоска пила.По-скоро ме интересува не заточването на режещите зъби, а това което дава големината на стружката.

  • #2
    До: Заточване на верига

    Нямам академични знания за ъглите, но от опит знам, че когато стружките са ситни, веригата е за заточване. И то на сурови дърва, защото сухите по принцип правят по-ситна стружка. Заточването го правя с пила и инструмент, специален на хускварна, които се нанизва на веригата и се мести зъб по зъб. Самият инструмент си има някакъв ъгъл, който просто спазвам, доколкото мога

    Коментар


    • #3
      До: Заточване на верига

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Нямам академични знания за ъглите, но от опит знам, че когато стружките са ситни, веригата е за заточване. И то на сурови дърва, защото сухите по принцип правят по-ситна стружка. Заточването го правя с пила и инструмент, специален на хускварна, които се нанизва на веригата и се мести зъб по зъб. Самият инструмент си има някакъв ъгъл, който просто спазвам, доколкото мога
      И аз имам инструмент.Даже няколко. Вече над 15 години точа, ама искам да съм в час!

      Коментар


      • #4
        До: Заточване на верига

        Ето гледай и сравнявай.

        Коментар


        • #5
          От: Заточване на верига

          намашина по добре ли е

          Коментар


          • #6
            От: Заточване на верига

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Да попитам: дали някой разполага с чертежи показващи как се точи вергата на моторен трион, ъгли и тнт. Става въпрос за ръчно заточване с кръгла и плоска пила.По-скоро ме интересува не заточването на режещите зъби, а това което дава големината на стружката.
            Заповядай, ако намеря една книжка на орегон ще я кача цялата, там има още по- подробна информация за видовете вериги, стъпки, водещи колела, заточване и тн.
            Прикачени файлове
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Заточване на верига

              От години ползвам това приспособление. Плоската пила дава дебелината на стружката, а кръглата - предния ъгъл на режещия зъб. Върху планката, държаща кръглата пила са маркирани правилните ъгли и при самото заточване визуално ги контролирам. Често заточвам без да свалям веригата, като хващам шината в челюстите на менгемето, пазейки направляващите на веригата.
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                От: Заточване на верига

                Ползвам ъглошлайф ЕЛТОС , веригата си стои на триона , само я премествам на следващото зъбче , като свърша от едната страна , завъртам триона на 180 гр. и пак същото ..Може първо да се експериментира с една стара верига да се "хванат" ъглите . После леко се претъркват задните повърхности ( горна и странична ) с плоска пиличка да се махане чепака от шлайфа ... ииии..и Газ .

                Коментар


                • #9
                  От: Заточване на верига

                  Аз ги заточвам с ъглошлайфа и съм много доволен

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X