Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво служи Интеркулер-а :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За какво служи Интеркулер-а

    благодаря момчета,до сега и аз имах бегла и неясна представа за какво служи интеркулера,но сега нещата доста ми се поизясниха

    Коментар


    • #17
      До: За какво служи Интеркулер-а

      Първоначално публикуван от boyan01 Преглед на мнение
      ... за същото служи и " афтъркулер - а " - един или повече топлообменници / през тях минава охладителна течност от охладителната система на двигателя / , монтират се непосредствено на двигателите след турбокомпресорите , пред всмукателните портове на цилиндровите глави ..... характерни са за по - " големички " дизели - пример - КТА 50 CUMMINS , - 50 литров , 16 цилиндров , 1600 кс. , с два турбокомпресора , афтъркулерите са 4 бр. ....

      .... най - на кратко с въпросните топлообменници се работи по добрата стара рецептата " по - голям обем въздух + повече гориво = повече мощност ....
      Така и така има такава тема аз да питам дали според вас ще има полза
      от кулер без турбо,някой мислел ли е въпроса,ако има и минимална -монтажа е елементарен
      няма начин да няма начин
      http://album.bg/offroad_
      0878 613 163

      Коментар


      • #18
        До: За какво служи Интеркулер-а

        И какво ще охлаждаш? Засмуквания въздух с въздух със същата температура?
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          До: За какво служи Интеркулер-а

          Абе ако знам няма да питам
          няма начин да няма начин
          http://album.bg/offroad_
          0878 613 163

          Коментар


          • #20
            До: За какво служи Интеркулер-а

            Е, то лошо няма да се пита, ама това и сам можеше да се сетиш...
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              До: За какво служи Интеркулер-а

              Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
              Супер... летен въздух с летни джанти
              Аве Барт ми джантата лятна за зимата зимна ша слагам
              Positive and free spirit
              И нека бъде светлина,
              нека бъде звук,
              нека бъда себе си,
              а не някой друг !!!

              Коментар


              • #22
                До: За какво служи Интеркулер-а

                Да има още едно скъпо нещо за пазене от счупване ........... Майтап !
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #23
                  От: За какво служи Интеркулер-а

                  Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                  Човека се е объркал от масления радиатор.Ма той не е между(интер) нищо,значи е просто кулер,или радиатор по нашенски.
                  Кулер означава охладител.

                  Коментар


                  • #24
                    От: За какво служи Интеркулер-а

                    Да лади въздуха служи който се нагрява от турбото. Колкото по-голям, толкова по-добре стига да не се улеете, че почва да лагва турбото. При оффроъд е хубаво да е бар анд плейт конструкция тъй като е по-масивен и съответно инертен от фин енд тубе. Не съм сигурен дали и водно-въздушните системи няма да са по-удачни.
                    Препоръчително място з амонтаж е пред всички радиатори. При ниско скорости може да му сложите перка за обдухване.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За какво служи Интеркулер-а

                      В книгата ДИЗЕЛЪТ на издателство техника пише че колкото мощност вдига турбото толкова вдига и Интеркулер.
                      Според брат ми който кара със и без кулер един и същ мотор на едно и също купе твърди че съществена разлика няма.

                      Коментар


                      • #26
                        От: За какво служи Интеркулер-а

                        Да питам и аз като нов тука та, сложих си интеркулер на мояата кола тоуота корола дизел 2000 кубика 90 коня-д4д.
                        Беше без аз и сложих и то доста голям но се полуЧи нещо колата върви добре, но турбото свИсти като лудо когато Я сритам яко а преди да го монтирам си свиреше доволно както всеки турбодизел.
                        Та питам нормално ли е да свири повеЧе даже Чак да свИсти във високите обороти или не е.
                        Или трЯбва да се поразходя до real turbo, а вървЕнЕто е доста от преди.

                        Коментар


                        • #27
                          От: За какво служи Интеркулер-а

                          Първоначално публикуван от divaka_t Преглед на мнение
                          Да питам и аз като нов тука та, сложих си интеркулер на мояата кола тоуота корола дизел 2000 кубика 90 коня-д4д.
                          Беше без аз и сложих и то доста голям но се полуЧи нещо колата върви добре, но турбото свИсти като лудо когато Я сритам яко а преди да го монтирам си свиреше доволно както всеки турбодизел.
                          Та питам нормално ли е да свири повеЧе даже Чак да свИсти във високите обороти или не е.
                          Или трЯбва да се поразходя до real turbo, а вървЕнЕто е доста от преди.
                          Колега, ще ме извиниш, но пет пъти ти четох поста и пак не съм сигурен, че съм те разбрал!
                          Един съвсем добронамерен съвет, ако позволиш: в този форум ще трябва да вложиш доста повече старание в писането, ако искаш някакви отговори!
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: За какво служи Интеркулер-а

                            Някой беше писал че кулера охлажда маслото, това си е точно така като умре турбината и маслото право в кулера...ХАХАХА.
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • #29
                              От: За какво служи Интеркулер-а

                              Има нещо такова
                              Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                              Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                              Коментар


                              • #30
                                От: За какво служи Интеркулер-а

                                Първоначално публикуван от divaka_t Преглед на мнение
                                Да питам и аз като нов тука та, сложих си интеркулер на мояата кола тоуота корола дизел 2000 кубика 90 коня-д4д.
                                Беше без аз и сложих и то доста голям но се полуЧи нещо колата върви добре, но турбото свИсти като лудо когато Я сритам яко а преди да го монтирам си свиреше доволно както всеки турбодизел.
                                Та питам нормално ли е да свири повеЧе даже Чак да свИсти във високите обороти или не е.
                                Или трЯбва да се поразходя до real turbo, а вървЕнЕто е доста от преди.
                                Най вероятно свисти от повредена скоба, спукан маркуч, или някяква друга пробойна откъдето излиза налягането. За друга разумна причина не мога да се сетя.
                                BMW Е39 525 TDS; Bertone Freeclimber 2,4TD
                                HONDA XR 600
                                +359888311113; +359882208033
                                0+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X