Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на DSLR апарат.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на DSLR апарат.

    Добре,четох в много форуми,и стигнах до извода че ще си купя DSLR,сега ако може да ме насочите кам нещо от тоя клас и саответниа обектив за парво време.Благодаря.

  • #2
    До: Избор на DSLR апарат.

    Тук е писано доста: http://photo-forum.net/forum/read.ph...35730&t=932742
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      До: Избор на DSLR апарат.

      Това е въпрос с много възможни отговори. По принцип най-лесно е да се препоръча тяло и няколко обектива за над 10 - 20 бона... от тях със сигурност няма да се оплачеш . За по-малко, вече започват компромисите и трябва да се знае в каква посока ще са. Така че най-важното е да кажеш приблизителен бюджет, къде и как мислиш да го ползваш, притеснява ли те теглото, какво предпочиташ да снимаш - пейзажи, портрети, макро, животни... Едва след това ще може да се даде някакъв по-конкретен отговор на въпроса ти.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        До: Избор на DSLR апарат.

        Тодор е прав, трябва 1-во бюджет да кажеш, щото така може и нещо за 1000 лева, може и нещо за 10-20 000+ да ти предложим. Също няма да е зле да уточниш за какво ще се ползва. Ако е просто за любителски цели, нещо от типа на Nikon D40/D80 с китов/и обктив/и ще е повече от достатъчно...

        Коментар


        • #5
          До: Избор на DSLR апарат.

          Така леко наизуст - Canon EOS D50 с правилните оптики, всички ти се връзва около 4000 лв. Няма да сгрешиш.
          VW Touareg V10, 5000cc

          Коментар


          • #6
            До: Избор на DSLR апарат.

            Бих ти препоръчал Pentax K20 с обектив 16-45 и 50-200

            Това е перфектна комбинация от качество и производителност на техниката

            Ако имаш по-малко парички

            Можеш да си вземеш втора ръка
            Canon 30D, 18-55 IS, 55-250 IS

            Не е лош също и китовия комплект на Никон
            Д60 с китака

            прецени си

            Но ако си решил сериозно да се занимаваш мисля, че Пентакса е най-доброто решение за потребители от висок клас
            ( не професионалисти)

            Коментар


            • #7
              До: Избор на DSLR апарат.

              Около 2000 Лева бих дал,ако може и да е по компактен,и още нещо,колко обектива ще са ми нужни?Аз снимам предимно вкащи и навън за удоволствие.

              Коментар


              • #8
                До: Избор на DSLR апарат.

                http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0

                http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0

                и моят фаворит: http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-1

                Послушай Чуков - човека знае к'во говори, а факта, че дръзва да ти препоръча Pentax, с което да си навлече вечно проклятие от страна на фанатизираните Canon-ици и Nikon-исти също не е за пренебрегване
                За тия пари и аз си мисля, че от К20 или К200 ще получиш най-много.

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на DSLR апарат.

                  От Олимпусите по-скоро бих препоръчал този: http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0 , защото 420 няма вградена стабилизация.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на DSLR апарат.

                    Аз не съм достатъчно компетентен да препоръчвам (а и избора в случая ще бъде субективен - каквото ти легне на сърцето), но мога да споделя впечатления от ДСЛР-ите който съм притежавал през годините:
                    Канон 350Д - Канон не случайно си има Фенове до гроб, много добра техника разкошни снимки
                    Сони Алфа 100 (после и 350) - Много Екстри за Парите си, но Фотографската част отстъпва (Лично мнение) на Основните конкуренти (Никон и Канон)
                    Никон - Много Различно и сложно меню, в началото е Объркващо и ако не се сбориш е направо отказващо, но ако се напънеш и изчетеш книжката (над 400 стр, малки букви) ще се очароваш (аз поне онемях от някой екстри!)

                    Най-вжното обаче си остават обективите, а ако решиш някой ден, че искаш максимума от апарата, ще видиш, че те са по-скъпата част от покупката - хубавите са на Баснословни цени и трябват НЯКОЛКО!
                    Това от мен, в момента съм с Никон, но човек не знае, утре може да сменя марката, ако друг ме очарова, важното е да се мисли и гледа, а не да се Фенства

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на DSLR апарат.

                      Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                      От Олимпусите по-скоро бих препоръчал този: http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0 , защото 420 няма вградена стабилизация.
                      От Олимпусите аз бих изчакал 2-3 седмици, да пуснат и в Европа Е-620 . Разликата с Е-520 е ОГРОМНА.

                      Промоцията на Е-410 преди време беше умопомрачаваща и си струваше дори само заради обективите, но наистина сега да се взима Е-420 няма голям смисъл... по-добре стабилизиран.

                      Никон Д40 или Д60 също няма смисъл да се взима. Вече наистина пуснаха версии с AF-S на повечето си обективи, Сигма също с HSM... но на съответните по-високи цени и 1-2 обектива изиват разликата в цената до по-високия клас тяло - Д80 или Д90, а в него има и други предимства .
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на DSLR апарат.

                        Позволявам си да препоръчам Пентакса при все, че снимам основно с Канон
                        Снимал съм с 300Д, 350Д, 20Д, 30Д, 40Д, 450Д, 5Д, 5Д марк 2

                        Такова съотношение цена качество каквото има при пентакс К20 го няма нито в Канон нито в НИкон нито в Олимпус

                        Мой колега има К20
                        ходили сме на едни и същи места, снимали сме едни и същи неща
                        Пентакса е прекрасен за парите си
                        Прекрасен

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X