Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

    Тръгвам на път и реших с точност да засека километрите.Ресет на половера(vw поло) и ресет на нуви 255в.Както си пътувам гледам разлика ,но да ви кажа преди 1 месец някаде беше и забравих каква беше..но мисля че на колата ми бяха по малко килоометрите а на Gps повече...Вие как мислите?Според мене аз вярвам на gps,защото си мисля че колата ми я дават с гуми 13ки ,а аз я карам с 14ки..А според вас?
    Последно редактирано от Goblin; 22-04-09, 17:09.
    [SIZE=5][B]Nuvi 255W[/B][/SIZE]

  • #2
    До: Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

    Първоначално публикуван от dxristov Преглед на мнение
    Тръгвам на път и реших с точност да засека километрите.Ресет на половера(vw поло) и ресет на нуви 255в.Както си пътувам гледам разлика ,но да ви кажа преди 1 месец някаде беше и забравих каква беше..но мисля че на колата ми бяха по малко килоометрите а на Gps повече...Вие как мислите?Според мене аз вярвам на gps,защото си мисля че колата ми я дават с гуми 13ки ,а аз я карам с 14ки..
    Сам си си отговорил. Сложи си очилата!
    Последно редактирано от Goblin; 22-04-09, 17:10.

    Коментар


    • #3
      До: Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Сам си си отговорил. Сложи си очилата!
      Май бинокъл му трябва
      Иначе,да зарад гумите,а и колите по-принцип не показват вярно..

      Коментар


      • #4
        До: Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

        за изминати километри, не вярвам много на навигацията, особено при пресечен терен. Защото като загуби сигнал, става мазало. От такава гледна точка, е по-добре да засечеш точността на километража на колата. След което да си сметнеш изминатите реално километри.

        Коментар


        • #5
          До: Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

          При мен, при едно пътуване до Гърция GPS-а ми даде 400.3 км а трип компютъра 400.4 км .
          Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
          GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

          Коментар


          • #6
            До: Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

            бе 100 метра майната му ама на всеки 100км ми дава с по 10км повече...на 100км мисля че към 8/10км ми даде разлика..Но определено съм склонен да варвам на gps отколкото на немската машина.
            [SIZE=5][B]Nuvi 255W[/B][/SIZE]

            Коментар


            • #7
              До: Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

              Със сивика, с гумите с които го купих, взимах Страсбург - София като 1660км, а като ги смених с оригинален размер - изведнъж станаха 1740км. При положение че маршрута ми е винаги един кажи го до километър.

              Успоредно, всеки автомобилен километраж има производствено отклонение от около 5%. По норматив няма проблем да показва повече от реалната скорост, но е строго забранено да показва по-малко. За целта производителите още от времето на механичните километражи имат навика да се застраховат добавяйки грешка от около 5% при скорости до около 120-130км/ч. Над тези скорости, грешката е нарочна и може да стигне много по-големи стойности - този път с цел да не се прави шофьора на безсмъртен, и да си четка егото че кара с 200 при положение че всъщност кара със 180 например.

              Също зависи и от типа кола - кола която има повече шансове да попадне в ръцете на млади хора, също е с юнашки отклонения в километража - попадало ми е в ръцете пежо 106 дизел (във Франция е младежка кола), което до 145 показваше що-годе читаво, но от 150 нагоре километража полудяваше и хитро чукваше 180ката при положение че колата не увеличаваше скоростта си.

              Докато при 406ца примерно такова нещо няма.

              С две думи - километражът е приблизителен уред, и дори колата да е в съвсем оригинален вид не би следвало да му се доверяваш изцяло.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

                По принцип повечето GPS-и са склонни към показване на по-малко изминати километри, поради факта, че мерят само хоризонтално изминатото разстояние, без да отчитат баирите .

                Грешка в показанията на моментната скорост на колите винаги има, но показанията за изминало разстояние гледат да ги правят по-точни. Сложиш ли обаче гуми различни от оригиналните, дори разликата да не е в размера, а само да са с по-голям грайфер(например МТ-та )... и всичко отива по дяволите
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

                  Навигацията ми е Garmin Nuvi 250 W, колата - VW Passat, с калибрирани (доколкото позволява VAG-COM) скоростомер и оборотомер. Гумите винаги са били стандартните, нови или не много износени. Разлики в показанията за изминат път между автомобилните уреди и GPS-а винаги е имало и са около 1-2 %.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Едни изминати километри на колата ,а на Garmina други?

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Със сивика, с гумите с които го купих, взимах Страсбург - София като 1660км, а като ги смених с оригинален размер - изведнъж станаха 1740км. При положение че маршрута ми е винаги един кажи го до километър.
                    Моя сивик с оригиналния размер гуми показва 150 при реални 125.
                    Нямам глоби за превишена скорост с него

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X