Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

    Искам да попитам на двигател 451 може ли да се сложат колекторни тръби с четири шпилки за двукамерен карбуратор?
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 22-04-09, 11:41. Причина: разделяне
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

    Може,сложихме глава 417 и карбуратор К 151 със съответния възд.филтър с "чорап".
    Игнат Донев 0899952444

    Коментар


    • #3
      До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

      Той колегата иска да сложи на неговата си глава 451(която е с квадратни колектори и съответно такива отвори) кръгли колектори.

      Незнам дали ще паснат на шпилките, с които се притягат самите колекторни тръби, но дори и да паснат на шпилките проблема ще е в разликата на формите на отворите там където се съединяват - колектори-глава...
      Ще се получат едни прагове за потока горивна смес и потока изгорели газове.
      Детайлно не съм ги налагал, за да го разгледам с подробности, но така си го представям.

      Струва ми, че е най-добре да си намериш глава от 24 или 417.
      24Д най-добре, че няма да ти се налага да фрезоваш.

      Но ако ги имаш колекторите нищо не пречи да опиташ и да се убедиш сам какъв резултат ще даде, може и да се окаже в някаква степен ефективна формула независимо от различните отвори

      Коментар


      • #4
        Проекта ще е отчайващ.

        Най много колата /ако пътува / хората да мислят,че симфоничиния оркестър загрява преди изпълнение.

        Питайте братята Петрови, до какво съвършенство бяха обработили техните колектори.
        Последно редактирано от Жоро Донечки; 23-04-09, 08:54.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #5
          До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

          Смених главата с друга която фрезовах с 3.5 мм до 94.5 мм и ме изуми колко ралики има, дребни но досадни, например шпилките който държат вала с кобилиците се оказаха по къси на новата глава и на гаиките им остава около 3-4 мм резба за донавиване а пък на старата глава шпилката се показва 5 мм над гаиката.
          Повдигачите са няколко модела и със старите изобщо неможа да се сложи вала, кобилиците натискат клапаните. Добре, че бях подготвен и с точните прътове та успях да затворя двигателя. От тези дребни разлики е продиктуван и въпроса ми за колектори за двукамерен карбуратор и правоъгални отвори на главата, имали такова животно.

          За глава от 24 и 417 изобщо не се бях замислял понеже има доста разлики на пръв поглед в отворите, по конкретно отворите за прътовете но щом сте слагали значи става.
          Като наложа гарнитура от 451 където отворите за прътовете са като бъбреци и гарнитура от 24 да речем несъвпадат точно и отворите за водата, застъпват се.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

            Колега,има разлика в големината на отворите,не може да сложиш овални щото те са по-големи и горната им част остава не затворена дупка.Карай с правоъгълните.

            Коментар


            • #7
              До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Смених главата с друга и ме изуми колко ралики има, например шпилките който държат вала с кобилиците се оказаха по къси на новата глава и на гаиките им остава около 3-4 мм резба за донавиване а пък на старата глава шпилката се показва 5 мм над гаиката.
              Повдигачите са няколко модела и със старите изобщо неможа да се сложи вала
              Колега, я кажи точно с какъв двг си и каква глава си му сложил, защото казваш, че си я сменил?
              Каква ще е тази глава с толкова къси шпилки за "кавала"?!
              Ако всичко 451 би трябвало да пасне, кавала и кобилиците са им еднакви или поне така си мисля аз.

              Новата глава която си сложил е била без "кавал" така ли?
              И си си сложил този от старата глава?

              Работата с гарнитурите е дълга и широка за разправяне.
              Ние като разглобихме 417ката се оказа, че преди това главата е сваляна и и беше сложена гарнитура от 21 с кръглите отвори.
              После опитахме да сложим нова с кръгли отвори и не пасваше въобще - отворите за повдигачите и за водата оставаха 1-2мм без застъпване с гарнитура.
              След това взехме тази с триъгълните дупки и "заспа".
              Обаче пък преди това си е работеше с гарнитура с кръглите дупки без да измеша абе щура работа... тия гарнитури повечето май ги правят по "ръчен труд"...

              Коментар


              • #8
                До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                Двигателя е 451 има и две букви отзад но не ги помня.Главите са с абсолютно еднакъв номер. Главата която фрезовах и сложих нямаше вал с кобилици и исползвах този, който си бе на уазката.

                Малко предистория, двигателя вкарва вода в маслото, с антифриз вкарва значително и покачва нивото с вода само има голям конденз по капачката на маслото, но и променя цвета на маслото ако не източвам водата например цяло лято. Като го покарам да загрее цвета се оправя в хубаво черно, но нивото не се покачва нито спада.

                Главата която бе на двигателя е лепена на три места /била е на замръзнал двигател/ и ме навежда на мисълта, че може от нея да вкарва вода в маслото, затова я смених.

                Блока е друг исе надявам тои да не е мръзнал.

                Ако не се оправи продължавам надолу с вадене на ризи итн........
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                  Нестава. Личен опит. За да се убедиш сам, сложи една гарнитура /само гарнитурата / от генерация с кръгли колектори върху глава с изходи за квадратни колектори и сам ще преценищ.
                  Последно редактирано от Sasho74; 23-04-09, 21:35.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    Двигателя е 451 има и две букви отзад но не ги помня.Главите са с абсолютно еднакъв номер. Главата която фрезовах и сложих нямаше вал с кобилици и исползвах този, който си бе на уазката.

                    Малко предистория, двигателя вкарва вода в маслото, с антифриз вкарва значително и покачва нивото с вода само има голям конденз по капачката на маслото, но и променя цвета на маслото ако не източвам водата например цяло лято. Като го покарам да загрее цвета се оправя в хубаво черно, но нивото не се покачва нито спада.

                    Главата която бе на двигателя е лепена на три места /била е на замръзнал двигател/ и ме навежда на мисълта, че може от нея да вкарва вода в маслото, затова я смених.

                    Блока е друг исе надявам тои да не е мръзнал.

                    Ако не се оправи продължавам надолу с вадене на ризи итн........
                    Забрави да сложиш обли на местото на квадратните, колегите са го казали.
                    Другия варянт е колекторите да са си тези с перходник за двукамерния
                    Ако си качва масло, и изчиства конденза при загряване и не пресича маслото незнам защо си усложняваш живота.
                    Един приятел с подобен проблем (защото не го кара често) вече няколко години не го е барал и не е "умешал" и си върви

                    А защо не ги извади докато беше отлупен (само да смениш уплатнителите) и да огледаш за "потънала риза" , за пукнатини по блока и ризите. Сега ако не стане- двойна работа

                    Частичните ремонти водят до основен, много често...

                    Успех, дано и мине безболезнено
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #11
                      До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                      Масло си качва но ставаше на моменти сиво а и с антифриз покачваше много нивото, докато с вода нивото не мърдаше. Да се надявам, че сега няма да има проблеми. Свалих само главата понеже се надявам проблема да е в нея като видях, че е лепена, пък ако трябва главата се сваля за 30 минути и продължавам на долу.

                      В неделя пробвах УАЗката с новата рендосана глава, на бензин не усетих разлика но на газ ми се струва доста променеа към по добро.




                      Да попитам, трябва да сменя предните ресори, може ли някой който е купувал скоро да каже цена, да се ориентирам понеже тук в дълбоката провинция ..................
                      Последно редактирано от kra_kra; 28-04-09, 11:23.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #12
                        До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                        Другия варянт е колекторите да са си тези с перходник за двукамерния
                        Имам алуминиева плочка дебела 30 мм. и може да се заиграя с нея като я вържа за колекторите и върху нея двукамерен карбуратор.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #13
                          До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                          Другия варянт е колекторите да са си тези с перходник за двукамерния
                          А обратния вариант възможен ли е? На двигател 417 с кръгли колектори и отвор за двукамерен карбуратор, да се монтира еднокамерен карбуратор.
                          Причината за това упражнение е че този в момента К151 е зле. На газ си работи но на бензин неще.
                          Имам чисто нов К131 който така си стои в гаража, та защо да не влезе в употреба ако не е много заигравка. То сигурно и на вървежа ще се отрази ама ще го мисля. Смяна на жигльори или нещо подобно.
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                            Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                            А обратния вариант възможен ли е? На двигател 417 с кръгли колектори и отвор за двукамерен карбуратор, да се монтира еднокамерен карбуратор.
                            Причината за това упражнение е че този в момента К151 е зле. На газ си работи но на бензин неще.
                            Имам чисто нов К131 който така си стои в гаража, та защо да не влезе в употреба ако не е много заигравка. То сигурно и на вървежа ще се отрази ама ще го мисля. Смяна на жигльори или нещо подобно.
                            На моята УАЗка двигателя е 417. Сложил съм й крагли колектори от 414 и еднокамерен карбуратор.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #15
                              До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                              На моята УАЗка двигателя е 417. Сложил съм й крагли колектори от 414 и еднокамерен карбуратор.
                              Те кръгли или квадратни, все тая. Въпроса е в захващането на карба.
                              По-скоро въпроса ми беше на тези с четириточковото захващане как да се захване карб с двуточково. Хе-хе-хе. Даже звучи невъзможно. Знам ли? Нещо преход или нещо друго което е плод на българския технически гений.
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X