Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

    Рафтинг по р.Морача няма. Не става пълноводна. Пък и грях е да нагазиш в тази най-чиста река, каквато е възможна.
    Виж на Дрина и Неретва има много места. А това е вече Босна и Херцеговина.

    (Градът Крайево е Кральево)

    Коментар


    • #17
      До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      Рафтинг по р.Морача няма. Не става пълноводна. Пък и грях е да нагазиш в тази най-чиста река, каквато е възможна.
      Виж на Дрина и Неретва има много места. А това е вече Босна и Херцеговина.
      e аз няма с колата да влизам в реката, а с каяка ... то всички реки от там насетне са такива. Нищо не им правиш като караш лодка в тях и никъде по света не спират каякарите да карат по реките ...
      ето пример от една река в Словения на която ходим всяка година. Събират ни малко под 2 евра на ден винетка за да караме, не ми се разправя кво е усещането като се върнеш след това в наще кочини ...

      Дрина и Нертева и те са на прицел
      Последно редактирано от bliss-stick; 22-04-09, 21:57.

      Коментар


      • #18
        До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

        Рафтинг по Тара - Дрина http://www.tara-rafting.com/pdf/offers.pdf

        Коментар


        • #19
          До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

          Страхотен разказ,би ли споделил нещо във финансова насока,колко е горе-долу една нощувка,яденето,трябват ли винетки или пътни такси,за да може човек ако тръгне да си направи някаква сметка.

          Коментар


          • #20
            До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

            Първоначално публикуван от procar Преглед на мнение
            Страхотен разказ,би ли споделил нещо във финансова насока,колко е горе-долу една нощувка,яденето,трябват ли винетки или пътни такси,за да може човек ако тръгне да си направи някаква сметка.
            Толкова подробна информация ще споделя след 5-ти май ако е все още актуален интереса...иначе в общи линии - плаща се на магистралата на Сърбия, на влизане в Черна гора има екотакса във вид на винетка, тъй като бях с автобус - беше само годишна, не знам при колите как е, но мога да проверя.
            Плаща се също и на един тунел след Шкодренското езеро, преди Будва. Може и да не се минава оттам, но спестява доста обикаляне.
            За нощувките както казах ще проверя,
            цигарите са много евтини - Парламент 3.40лв, Боро-3лв, ЛМ - 2лв, Карелия 2.лв и т.н.
            По заведения (барове и кафета) - кафето е около 1-1.50 евро, водата също, бирата - Туборг 2 евро, Хайнекен малък -3 ....
            Кръчмите като цяло сякаш са на цени като в Гърция или малко над тях.
            Per aspera ad astra.

            Коментар


            • #21
              До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

              Интерес има,мисля след 20 май да прескоча,така че ще чакам актуална информация след 5 май.

              Коментар


              • #22
                До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                наличието на засилен руски интерес си казва думата .....
                Като се има в пред вид ,че над 70% от икономиката на страната е собственост на Олег Дерипаска.....
                Всички тези строежи са ,,замразени'' заради ,новото финансово състояние на ,,собственика'' на Страната ( О.Д.)
                А бе да ти кажа този ,,къстъм е нещо менте - не е мръдвал от там от миналата година



                Ето и за колегите 4х4



                Ето за това говори Димо :


                Алекс , нещата финансово да доста по-леки от Гърция , Хърватска...
                Цените са все още ,,народни'' . Отидох и видях това което очаквах - една приказна страна - красива и натурална , все още не пипната от мега туризма.В Хърватска всичко е подредено и нагласено , а тук всичко си е естествено и нее комерсиализирано
                Мога само да кажа - ,, това е моето място'' .
                Колега , Тануцо , благодаря ти че ме ,,върна'' отново там !
                След месец тръгвам за друго голямо пътешествие и дано всичко мине безаварийно.

                ПП.Места за хапване и спане съм дал тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=39800
                Последно редактирано от churov; 24-04-09, 19:48.
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #23
                  До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                  Чуров като гледам как разбираш от морски дарове, как си пропуснал "Стари млин" - разкошния рибен ресторант по средата на Которския залив. Следващият път внимавай.

                  Освен око за пейзажите,което си го имаш, и апаратът ти щрака чисти "картички".

                  Кра-Си-Во!

                  Коментар


                  • #24
                    До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                    А бе да ти кажа този ,,къстъм е нещо менте - не е мръдвал от там от миналата година


                    Първоначално и аз реших, че е с някаква рекламна или туристическа цел, защото всички се качваха на него, снимаха се и т.н. , но след 5 мин. го яхна един симпатичен младеж и в лежерна стойка отпраши нанякъде Така че си е в движение.
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • #25
                      До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                      Първоначално публикуван от procar Преглед на мнение
                      Интерес има,мисля след 20 май да прескоча,така че ще чакам актуална информация след 5 май.
                      Ето и малко инфо, съжалявам, че няма да е напълно конкретно, но...
                      Магистрала : В Сърбия - по 6.5 евро в посока(цената е за автобус, за кола трябва да е по-малко).
                      На границата с Черна гора се купува винетка, която за автобус е само годишна и е 50 евро, за автомобил нямам идея.
                      Ако ще минаваш покрай Шкодренското езеро,(Посока Подгорица - Будва) препоръчвам да свиеш вляво, има отбивка за тунел Созина (Табелата е Tunnel Bar, Petrovac, ако не се лъжа) - тунела е 12.5 евро за автобус в посока, за кола е по-малко...може и да не минаваш през него, но спестява доста километри обикаляне.

                      Спане: В хотелите в Будва - 3 * - нощувките варират от 18-22 евро/човек в зависимост от това къде е хотела и дали е със закуска и вечеря или само закуска.
                      Могат да се намерят и евтини квартири. Ако има интерес мога да дам тел.
                      Посока Котор - Ако ще обикаляте залива Бока Которска по пътя - няма да ви трябва ферибот Ако ще го ползвате(Лепетaри Каменари) - пак за автобус е 14 евро в посока, което означава, че за кола ще е двойно надолу...
                      Съжалявам, че цените са за автобус, но ми беше натоварено и не можах да проверя за кола....
                      Per aspera ad astra.

                      Коментар


                      • #26
                        До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                        Еххх, Тануцо, чудесен пътепис! Благодаря, че отново ме върна в прекрасната Черна Гора - виждам, че за 10 години е все същата красота!
                        И като се сетя, че там си ме беше харесал един богат албанец и искаше да си ме взема, пък аз се опъвах: "Ама вие, мюсюлманите не си пускате жените навън да се забавляват, да обикалят..." А той: "Ще те пускам, не се бой - от едната тераса на другата ще можеш да се разхооождаш на воля (къщите им са огромни, опасани със също така огромни тераси)! (съжалявам, че не мога да ви го напиша на сръбски, много по-забавно звучи) Ако бях приела, сега щях да се наслаждавам на красотата от терасата...
                        Като се разхождахме по пристанището забелязах, че под огромните палми има нападали фурмички - колегите казаха, че ако си събера и после ги посеем в къщи, ще си захванем палмички, обясниха ми и как се прави. Насъбрах си в една торбичка и наистина - в къщи ги посяхме и всички поникнаха. Подарявахме, подарявахме... доста години ги имахме, но като пораснаха към 50см. се разболяха и ги загубихме...
                        Последно редактирано от Фани; 13-05-09, 23:05.
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • #27
                          До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                          аз в петък тръгвам натам да карам каяк и да гледам световното по рафтинг. Ако искаш и шишарки мога да ти събера

                          Коментар


                          • #28
                            До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                            Тануцо, извинявай, че малко ти спамим темата, нооо - @ bliss-stick - направо да вземем манифактурка да си спретнем, а - шишарки, фурмички (или каквото там е) - ти ще носиш, аз ще садя, поливам, отглеждам, подарявам.... Успех и безаварийно каране на каяка! И много приятни емоции на това световно!
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                            Коментар


                            • #29
                              До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                              Сега си идвам.
                              Нямате си и на представа какво има в каньоните на Морача, Тара и тн.
                              това е снимката на Тануцо горе от пътя ...

                              а това е моята снимка от долу в реката. Бързейчето изглежда безобидно, но всъщност е бая голямо и с големи падове. Просто като го гледаш от 100-150 метра отгоре не можеш и да си представиш какво е долу

                              Изкарахме всички реки в района и определено ще запомним тази разходка с хубавите моменти и моментите в който осъзнавахме че погрешното загребване ще ни струва живота малко прекалихме но вярвам че е за добро.
                              скоро ще пиша, сега отивам да спя най-сетне
                              Последно редактирано от bliss-stick; 24-05-09, 02:52.

                              Коментар


                              • #30
                                До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                                Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                                скоро ще пиша, сега отивам да спя най-сетне
                                Наспа ли се, че чакаме.
                                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                                LZ1YBB

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X