Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Същите размери бяха и моите гуми. Чак на 900 кубиковите ТДМ-и след 2000 година взеха да слагат отпред 120х70х18 гума, като ги направиха още по-шосейни тия мотори.
    Преди да сложа Дънлопа Трайлмакса аз бях със шосейни Мишлени. Определено моторът беше по-сигурен и се държеше по-добре с тях, отколкото след това с ендуро - Дънлопа. Но Мишлените бяха и по-скъпи гуми, нали.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Моя опит показва, че за шосеен мотоциклет, който се "натиска" в завои и поддържа над 120 км/ч. всяко излизане от размера на гумата води до негативни аспекти. Ако се кара на черно или в гората или тип чопър не коментирам.
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Изкарах около 15к с чифт Michelin Sirac и мога да кажа само добри неща за гумата - перфектна е за асфалт и извън път без тежък офрод, за хард - не става. На мокро е сигурна (макар да не съм злоупотребявал при такива условия).
        Предполагам щеше да изкара още няколко хиляди до края на сезона, докато грайфера стане на нула, но реших да ги сменя.
        Новия избор е Continental Escape, понеже карането ми е предимно на шосе и радко влизам в коловоза. Коловоза е наистина хубаво нещо, но не ми е стихията, а живот и здраве, плановете са в друга насока.
        Имах голямо желание да продължа със старата марка, но не можах да намеря прилична цена, а даже в рамките на две седмици, при две различни запитвания ми "корегираха" цената с 40 лв нагоре за едната...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          ...Новия избор е Continental Escape, .
          По-лоша гума никога не бях слагал на мотора си. Изхвърлих ги още нови....На мокро са откровено опасни!
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            По-лоша гума никога не бях слагал на мотора си. Изхвърлих ги още нови....На мокро са откровено опасни!
            Абсолютно! По-добре Heidenau, бюджетни, или тази класика - Mtezeler Tourance! To всъщност не знам кое е по-зле де...
            Последно редактирано от bushiDO; 19-05-17, 21:23.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Ако се наложи ще ги изхвърля.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Ако се наложи ще ги изхвърля.
                Покарай ги първо - може пък до Continental да са стигнали негативните отзиви и да са "пипнали" нещо по сместа, примерно...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Какъв смисъл има от каране на "гуми с квадратчета" основно по асфалт, особено с мотори, чиято концепция изчерпва понятието "off-road" с внимателно придвижване по черен ПЪТ ?

                  Иначе отново признавам, квадратчетата ИЗГЛЕЖДАТ много ... яко и с това се изчерпва цялата им "якост" при каране основно по асфалт, за сметка на това тотално си компрометирате БЕЗОПАСНОСТТА, особено при мотори със 100+ к.с., за които се предполага, че ще развиват някаква скорост.
                  70% асфалт / 30% оф, това как го изчисляват ?

                  Гума за тежко ендуро за каране основно по асфалт, без значение от марката, ориентировъчно трябва да изглежда като:
                  70% картинка 1 (от ляво на дясно)
                  30% картинка 2 (по средата)

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mail-Attachment-2-590x249.gif
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5754612

                  Как изчислих процентите, няма да казвам, взимам пример.

                  PS: Вижте еволюцията от Аnakee 2 към Аnakee 3 и трябва да ви просветне, това са подписани пълни признания от Michelin, че квадратчетата са неадекватни за това, което се включва в понятието "adventure touring".
                  Последно редактирано от Ro-di; 21-05-17, 18:58.

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Не знам аз тия ябанджийските понятия не ги разбирам, ама знам че моя мотор дойде от Италия с някакви метцелерки с грайпфер подобен на 1 и още на първото ходене за риба с "новия" мотор така се изплющях пресичайки една нищожна кална локвичка, че метцелерките моментално бяха свалени и подарени!
                    Сега съм с хайденау к60 скаут вече около 2000км но нещо ентусиазма ми взе да увехва. Не ме кефят никак на асфалт. Най доброто и универсално което някога съм карал беше мишелин сирак и май следващите живот и здраве ще са такива независимо от цената.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Няма гума добра на асфалт и в кал. Тия по-горе всичките са си чисто асфалтови....ако ще и от 9 кладенеца вода да изкарат. Приемлив вариант наистина е к60/митас е-07 (митаса според мен е по-добрата гума), макар, че и с двете съм се хлъзгал на леко наплют прахоляк или тревичка и не знам дали пак бих слобих някоя от двете (освен ако не ми предстои дълго пътуване с дълги отсечки по асфалт и тук-там черно, но това скоро няма да се случи) . Ако има завиране по кофти места - Е09, пирели мт21 или мишелин т63, ама тя е скъпа и свършва бързо. Не, че пирелито е по-евтино де...
                      На асфалта естествено сеят и шумят, няма как.....за това по-малко по асфалта и всичко е ок
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        На кал и с кросова съм пробвал, просто мотора не става. Ама да се пречукам дето се е изпикала някоя крава на черния път, не съм съгласен. А само по асфалт просто няма как да карам иначе бих си купил чопър или хорнет примерно, вместо да се катеря по тоя дзингил!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение

                          PS: Вижте еволюцията от Аnakee 2 към Аnakee 3 и трябва да ви просветне, това са подписани пълни признания от Michelin, че квадратчетата са неадекватни за това, което се включва в понятието "adventure touring".
                          Anakee 2 го няма, но има Sirac...
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Continental Escape съм ползвал само предна и съм си доволен. Даже вчера си взех нова. За задна 150-ка няма и не съм тествал. К60 си е стандарт в този клас гуми и като изключим че изяде 10 коня на динамометъра (спрямо оригиналната за моя мотор пирели скорпион) е супер здрава гума, държаща прилично. Иначе с тези гуми и мотори за кал и мокра трева няма какво да говорим. Карането в кал изисква скорост, яко боксуване и дрифтене през каквото дойде наляво и надясно. С голям мотор трудно ще стане това. Така че с краката долу и бавно-бавно ще минеш с всякакъв мотор и гума седейки си в коловоза и ако приемем че не е някакъв голям баир.

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Не зная какво не им харесвате на "квадратчетата"...
                              Моите ендура са ми били винаги по-устойчиви и стабилни на мокър асфалт и пясък отколкото чопЕра с асфалтови.
                              Следващите за чопера ше ги търся на квадратчета... Ако да изглежда нелепо.
                              Въпреки, че колкото го карам в последно време точно него, ще бъде на 1 пенсия това [emoji9]

                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Аз днес наденах на втората джанта един Michelin Sirac.
                                Малко "стар" дот но аз съм над тези неща.
                                Мецлер-а (Karoo 3) с който карам от началото на сезона е безумие да се търкаля предимно по асфалт.
                                Освен това вдигат шум като от джипка
                                Ще си го ползвам когато излизам с намерение да излизам от пътя!
                                Това... Ще видим как ще се държи!
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X