Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Втората вероятно още може да се намери с по-стар dot.
    Което за мен не е никакъв проблем. Поне до 3-4 години де.
    То след това дори съвременното кисело мляко прокисва! [emoji23]

    Просто не ми се търсеше и чакаше.
    Не търся жена а просто гума ще я вземат мътните [emoji3]

    BTW сирак-а го тествах без да искам и в кал по времена "разработването".
    Преди няколко дни се зачуках из едни дерета с кал до ушите по западната граница, след Трекляно.
    Според някаква навигация требваше да има път.
    Е немаше, кал до ушите, такава свиня отдавна не бях слизал.
    И изобщо не беше предвиждан офроуд - бях с кубинки и дънки!
    Та гумата се представи разкошно в тая кал.
    Въпреки, че за разкика от онази, дето свлих изобщо не е за кал...
    Така е то. С 2 гуми за различен терен НИКОГА няма да бъда с верната.
    Вече съм го приел, хихи


    Враг усраине

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      При мене Sirac-a се "вкочини" някъде в края на третия сезон, при положение, че бяха навъртени около 15 000. Стана леко "хлъзгав" и видимо твърд. За агресивно спитаме - задължително влачене и сучене на задницата...
      Скаута на първо четене, понеже е пресен-пресен, си спира прекалено различно и си държи "залепнал" на асфалта...
      Еее твоя скаут е пресен ама моя дойде 3 годишен от търговеца. Иначе от спирането не се оплаквам но от поведението в завой . Не е зле колкото митас или един дънлоп дето имах но и не е точно това дето искам. Може пък и да се подобри като се поизноси. При митаса имаше такъв ефект.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Каучука на всяка гума се променя с течение на времето и то никога към по-добро.
        След някакъв нюрав период в началото...
        В склад на търговец мисля, че няколко години не са никакъв проблем.
        В нормален склад, де.
        В мадър раша съм виждал как масово ги държат на стелажи на открито.
        Както тук гумаджиите държат втората употреба гуми но там така съхраняват и новите.
        Типично по руски - те са над подобни боржоазни лиготии [emoji3]

        Враг усраине

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
          Какъв смисъл има от каране на "гуми с квадратчета" основно по асфалт, особено с мотори, чиято концепция изчерпва понятието "off-road" с внимателно придвижване по черен ПЪТ........
          Абсолютно вярно
          Не мислех да се обаждам....
          Чета и се чудя .....
          Ако Митас ,,свършват бързо'' , по колко карат ,,дълготрайните''? Сещате ли се защо е лошо да ,,свършват бавно' гумите...?
          Карал съм почти всички от изброените гуми.Най тежки шосейни и оффроуд( ама истински) пътувания съм направил с Митаски.Сега отново се подготвям за тежко и дълго пътуване и пак избрах Митаса ... не е реклама , а натрупан опит...
          Ако не караш наистина оффроуд ,а само излизаш за малко от пътя ,за какво ви трябват ,,кубчета''?Наистина минусите са повече при такива пътувания. Така наречените ендуро гуми за тежко ендуроподобни мотори просто изкарват повече километри от ,,чистите'' шосейни (пистови) гуми-разбира се на съответната цена...
          Последно редактирано от churov; 19-06-17, 12:43.
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Чуров, странна работа? Ти си един от малкото, които хвалят Митас. Аз бях с Е-08 и не се чувствах много комфортно, особено на мокър асфалт. Като ги смених с Анаки 2, имах чувството че моторът залепна за пътя, въпрос на лично усещане може би..
            Сега имам друг зор- след много четене, тук и в Адвенчър райдър и колебание между Анаки 3 и Турънс Некст, реших да заложа на класическия Турънс, с който Капото е обуто в момента. Въпреки че навсякъде пишеше, че този Туранс вече не се произвежда, в Гуми7 го предлагат. Обадих се предварително да попитам за ДОТа и като ми казаха, че е 2016, спокойно си поръчах. Гумите пристигнаха, ДОТа е ОК, единствената разлика е, че вместо големият надпис MADE IN GERMANI има едно дребно made in china... Надявам се, че Метцелер си контролират качеството, ама... Споделям го, за да няма и други изненадани. Със здраве!
            Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Тази изненада са длъжни да ти я кажат предварително , най-малкото , защото цените са различни в зависимост от това къде е произведена една гума , Германия , Чехия , .... Китай.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Абе длъжни са, ама не казват. Нищо не пише на сайта. Но това са рисковете на интернет пазаруването. Ама какво да правим? Малък пазар сме и продавачите не държат на склад 10 марки гуми, че да отидеш и да ги разгледаш. Четох в Адв.райдър ( след като ги получих), че има и други изненадани от това, но един колега ги успокояваше, че китайската фабрика на Метцелер била най-новата и най-модерната.. ще видим. Другия път освен за ДОТа, ще питам и къде са произведени.
                Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                  .... колебание между Анаки 3 и Турънс Некст, реших да заложа на класическия Турънс, с който Капото е обуто в момента. ...
                  Смятам, че си направил мъдър избор. Анаки III и най-зле (за мен) от I и II версия

                  п.п.
                  Тези са много съмнителни търговци, ДА доста гуми купих от тях но ето нещо което не разбирам, "еднакви параметри" - различни цени.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Anakee3.jpg
Прегледи:1
Размер:36.5 КБ
ID:5764312

                  и това не е изключение, за доста които следя се повтаря.
                  Последно редактирано от fozy; 21-08-17, 07:36. Причина: снимка
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                    Смятам, че си направил мъдър избор. Анаки III и най-зле (за мен) от I и II версия

                    п.п.
                    Тези са много съмнителни търговци, ДА доста гуми купих от тях но ето нещо което не разбирам, "еднакви параметри" - различни цени.

                    [ATTACH=CONFIG]927063[/ATTACH]

                    и това не е изключение, за доста които следя се повтаря.
                    Нормално е цената на гумата да е различна заради различните скоростни индекси.
                    А отзиви от анаки 3 за задна гума мога и аз да направя, но само за сух и тук таме разбит асвалт.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Нормално е цената на гумата да е различна заради различните скоростни индекси.
                      А отзиви от анаки 3 за задна гума мога и аз да направя, но само за сух и тук таме разбит асвалт.
                      Пич, къде видя разлика в индексите на 2-я и 3-я артикул???? АААаааа, не ме вземай за червената шапчица!
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Най-елементарното за което се сещам е различни партиди,различни курсове на валутата с която са плащани...
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Тя пък една разлика

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Гумата Anakee 3 според Michelin, в този размер има цели две версии различаващи се по скоростните индекси (H и V)

                            150/70 R17 69H
                            150/70 R17 69V

                            http://moto.michelin.com/DC/en/tyres.../anakee-3.html

                            По-горните "журналисти", някак си са "изобретили" 3-та версия, близнак на втората, без знанието на Michelin, за което надчисляват цели 139 стотинки, което си е направо скромност, все пак важно е на клиента да се предлага разнообразие.

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Защо да не ги запитате, може да е заради различен ДОТ?
                              А как в един и същи магазин може да намериш еднаква стока с 2 различни баркода на различни цени.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Горното нещо както казах се повтаря и за други гуми. Предположения и аз имам, разликите в $$$ са различни, някъде по-значими, но не това е важно. Изглежда доста не сериозно от страна на търговеца.

                                п.п. Да не се случва да имате проблем с "търговеца". Рязко се оказва невъобразимо трудно да се свържете със служител.
                                Но е факт, че имат добри цени.
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X