Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    И чистият Метцелер Туранс е много добре и Туранс ЕХР е много добре. Държат до края без проблеми. Няма намаляване на сцеплението, за това че гумата вече се е износила. Много добри гуми!
    150 задна гума на Трансалп 600 е много голяма гума. Няма никакъв смисъл от толкова голяма гума отзад на Трансалпа. Даже ми е чудно, как се е събрала. Понеже джантата е предвидена за 130 размер най-вероятно 150 се е свила малко, като круша. Африката е със 140 отзад, а тя е доста по-голяма от Трансалпа.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      ...150 задна гума на Трансалп 600 е много голяма гума. Няма никакъв смисъл от толкова голяма гума отзад на Трансалпа. Даже ми е чудно, как се е събрала. Понеже джантата е предвидена за 130 размер най-вероятно 150 се е свила малко, като круша. Африката е със 140 отзад, а тя е доста по-голяма от Трансалпа.
      Подкрепям напълно!
      Трансалп със 150 ще е неприятен за каране. На Африката сложих 130 вместо 140 и управляемостта се подобри значително.
      Впрочем RD03 е със 130.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Ще споделя разбира се.....личен опит с въпросния тюрънс.
        Поръчах си миналата година(юни,2014-та), комплект за ТрансАлпа от. ***гел на цена от 380лв. След две седмици чакане,ми се обадиха че гиумите са пристигнали. Отидох да ми ги монтират,но се оказа че нямат гумени "колани",които се слагат между спиците и вътрешните гуми, на които пък аз много държах. Взех си гумите и на следващия ден отидох на друго място,където разполагаха с въпросните "колани",качиха ми здната...а пък предната ден-два след това. Прибрах се и веднага я монтирах на мотора,след което.....всички знаем....ГАЗ..... до "златните" и обратно. Нови гуми....държаха се добре,след това до "седемте престола".....супер се изкефих! На първия дъжд обаче, установих че на мокро не се представят много добре,задницата ми непрекъснато се заиграваше. При потегляне от място мотора често пднасяше,а това все пак не е R1-ца,а тролей с 50-тина полуживи магарета! Това ми съмнение се потвърди и след следващите излизания "на мокро".....предимно софийско градско,а по "жълтите павета" минавах като "на пръсти"....ако ме разбирате! Гумите са с дот...13-та,и на тях пише "made in Brazil"! Всичко на всичко съм изминал не повече от 1000км. за 10 месеца с тези гуми. При последното ми каране(7-ми април),забелязах някакви малки напуквания(като на много стара гума) в основата на грайфера на предната.....а мотора се съхранява в топъл гараж,и не е виждал друго освен асвалт!
        Това са преките ми впечатления от този "чист"(както някои го наричат) Тюрънс.....изводът ми е че цената не винаги означава качество!
        Kawasaki Klr 600 '91

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Хората са сменили по 3 комплекта и не пишат,а тук за 1000 км не знам колко е обективно мнението ти. НАПУКВАТ СЕ ОЩЕ НА ПЪРВИТЕ 1000 КМ и ТАКА СИ СЕДЯТ ДО КРАЯ. Това не е дефект. Туаранса си държи перфектно, (нямаше да е толкова скъп , ако не беше качествен). Моля , не пиши такива неща или премисляй внимателно какво пишеш. Много хора от тук вземат мненията за меродавни и ще си направят грешни изводи. Аз конкретно в момента съм с 4-ти комплект Туаранс и трудно ще ги сменя. Само се чудя, как ви изкарват толкова много . Над 12 000 км на задна и около 15 000 на предна май не съм правил. Бих пробвал SAVA-та дето е на Строма на Шидера (евтина гума , но той е възхитен ). Но...НЯМА ДА СЕ ПРОДАВАТ!

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            На мен всичките Метцелери, с които съм карал са били Made in Germani. И в момента съм с такива на мотора, като задната ми е чист Туранс от 2007 година ДОТ, а предната Туранс ЕХР от 2009 ДОТ. Вече са за смяна. Продължават да държат прекрасно, въпреки че грайфера им е някъде, около 1 мм, а пък за пукнатини да не говорим. Няма такова нещо. Приготвил съм две гуми за смяна на старите. И двете пак са Метцелер Туранс ЕХР с ДОТ 2011 - 2012 година и в най-скоро време ще ги сменя. Аз карам с безкамерни гуми.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Никога не ми се е напуквал Tourance и винаги са се държали отлично на мокро.
              Ако наблюденията са само от София, то няма гума, която да не пързаля на мократа, софийска гняс, особено пък на жълтите павета. Там и с вериги да си пак ще се пързаляш на мокро
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Под напукване имам в предвид получаването на СЪВСЕМ ЛЕКИ ,едва забележими цепнатинки в основата на ламелите(фигурите от които се състои целия протектор). Напукват се леко и до края на живота на гумата си стоят толкова . Може изобщо да не сте им обръщали внимание. А пък за разпадане на гумата и тем подобни...не вярвам някога да се е случвало на когото и да е . Ама след 1000 км да казваш на едни от най- доказаните туристически гуми за тежки ендура , че не стават .......ИЗВИНЯВАЙТЕ.

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Какво ви е мнението за HEIDENAU K76,понеже в магазина ме убеждават че са много добри,пък на мен нищо не ми говорят.

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Първоначално публикуван от markoz Преглед на мнение
                    Какво ви е мнението за HEIDENAU K76,понеже в магазина ме убеждават че са много добри,пък на мен нищо не ми говорят.
                    На мен лично не са ми особено приятни. Сравнително лесно изтърват на сух асфалт, съответно няма как да им имам пълно доверие и на мокро... Случвало ми се е предната да поднесе при динамично (не екстремно) спиране и да хлъзгат странично при полягване в сравнително бавни завои - все неща, които не са ме стряскали при К60 на същата марка, или Мишелин Анакее примерно. Аз ги бях взел за проба след безгрижно износване на комплект К60 (които се оказаха много добри не само сред по-агресивните шарки, а и на нивото на добри шосейни) с идеята за туристическо каране и да са поне като тях на сух и мокър асфалт, но уви... не са такива! А и въпреки привидно гладкия протектор са доста некомфортни - шумят и вибрират като такива с груб грайфер, а и имат специфичен шум при накланяне в завой след известен пробег.
                    Та не знам за каква машина става въпрос, но на мен Хайденау К60 са ми доста по-удачни и за асфалт, въпреки че изглеждат като по-офроуд ориентирана гума (а и на черно са определено добри). Само дето в последните години така им вдигнаха цените, че са по-скъпи от доста утвърдени марки и модели.
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Като подхванахме К60 и аз да попитам, какъв е средният им живот?
                      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                        Като подхванахме К60 и аз да попитам, какъв е средният им живот?
                        Аз им навъртях 17 000 на Африката и ги смених за Мишелин Анаки 3, понеже ми предстоеше ходене до Алпите и исках нови гуми.
                        Инак имат поне още няколко хил. пробег спокойно, не съм стигнал маркерите на грайферите. Карал съм ги само на асфалт,
                        но трябва да се има предвид, че не возя втори човек и карам по-пенсионерски
                        Човекът е човек, когато е на път...

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          И аз така - около 17хил.км на В-Стром 1000 (110/80/19 предна и 150/70/17 задна), доволно износени тъкмо до маркерите и с много добри впечатления до края. И предна и задна се износват почти равномерно. Каране основно сам с куфари и доволно динамично - не чак екстремно рисково (по мое мнение), но далеч от лежерно пенсоинерски.
                          SUZUKI V-STROM 1000
                          Jeep Cherokee 2.5CRD
                          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                          о889 525 о74 - Владо

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Жалко, че вече не карам "слонските ендурота": Натиснете снимката за да я уголемите

Име:set-isometric-2.jpg
Прегледи:1
Размер:68.1 КБ
ID:5657468
                            Яко секси....
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              К60 Скаут 90х90х21 Хайденау има същата шарка като старата ми Митаска, обаче според стрелката се слага наобратно на митаската, което силно ме озадачи! Все пак спазих указаната със стрелка посока на въртене! Дали не сгреших нещо?
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                К60 Скаут 90х90х21 Хайденау има същата шарка като старата ми Митаска, обаче според стрелката се слага наобратно на митаската, което силно ме озадачи! Все пак спазих указаната със стрелка посока на въртене! Дали не сгреших нещо?
                                По-скоро е чудна идеята на митаската, която мен пък ме озадачаваше, че предната и задната ги дават с една посока на грайфера, което не е характерно за мотоциклетни гуми...
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X