Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Присаждане (ашладисване)

    Тази година пробвах череша на дива череша



    И праскова на дива праскова



    Очаквах, че при прасковата ще е трудно и затова присадих 12 калема и действително - само един тръгна и то още не е съвсем сигурно.
    Докато черешата ме зарадва веднага. Сега (ще) имам една ранна череша, една късна и една вишна. Ако е рекъл Бог ще праскам черешки и вишни от края на май до началото на юли

    Коментар


    • #47
      От: Присаждане (ашладисване)

      skandi66, може ли да посочиш източника /или книгата/, от които са тези материали за ашладисването. Много са полезни.
      Аз лично ашладисвам най-вече "под кора" напролет, но след като започне сокодвижението - най-лесно ми е. Неудобството е, че трябва калемите да се съхраняват в хладилника от януари-февруари до присаждането март-април. При праскови и череши не става - много трудно зарастват раните.

      Коментар


      • #48
        От: Присаждане (ашладисване)

        Извинявам се за закъснението на отговора, тъй като напоследък нямам много време да влизам в сайта и късно видях запитването ти.
        Овощарството е една от дисциплините, която съм изучавал и основно ползвам лични познания и записките, които съм водил някога. За съжаление не съм запазил голяма част от тях, а и по мое време учебниците се връщаха в края на годината.

        Познанията ми са съвкупност от много учебни помагала, които са се изучавали отдавна. Не ги помня всичките, но мога да те насоча да търсиш в книжарниците специализирана литература, която се използва в средните и висшите учебни заведения.
        За съжаление не се занимавам професионално в тази област и не съм запознат с нововъведенията в нея.

        Ако мога да съм полезен с нещо, да ти дам някаква информация, може да ми пишеш.

        Коментар


        • #49
          От: Присаждане (ашладисване)

          Времето лекува раните
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0090.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5218748

          Коментар


          • #50
            От: До: Присаждане (ашладисване)

            защо калемите винаги са по 2.

            Коментар


            • #51
              От: До: Присаждане (ашладисване)

              Първоначално публикуван от vencislav74 Преглед на мнение
              защо калемите винаги са по 2.
              За да не насилваш късмета. Да се хване поне един.

              Коментар


              • #52
                От: Присаждане (ашладисване)

                А и чисто механично, като се разцепи подложката много по-лесно се задържат два калема симетрично от двете страни, отколкото един само от едната.

                Тази година няма да се пробвам. На двора вече няма къде, а извън, по улицата например, все се намира някой да го откърши.
                Мръсно племе сме, види се нямаме нужда от ашладисване, а от изкореняване. Чисто аграрно мнение, не политическо или расово, да не стават грешки...

                Коментар


                • #53
                  От: Присаждане (ашладисване)

                  Пълно е с глог в двора и реших да пооблагородя с мушмула. Направих няколко (петнайсетина) присадки и догодина очаквам мушмулена гора . Интересно ми е, ако някой знае, какво друго може да се прихване върху глога. Интересно ми е и дали има нещо различно от роза, което да присадя на шипките.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #54
                    От: Присаждане (ашладисване)

                    На втората година присадката на асмата от началото на темата е родила толкова, че ще скъса теловете.



                    Ето как изглежда присадка, където единият калем се развива, а другият е умрял



                    Коментар


                    • #55
                      От: Присаждане (ашладисване)

                      Колеги, извинявам се, че събуждам стара тема, но имам един въпрос. Бях боднал една костилка от авокадо, която вече пусна корен и започна да се развива. Знам, че за да дава плод авокадото трябва да се облагороди. Въпросът е - авокадото е основата, в която се слага калема или обратно авокадото е калема, а основата е някакво плодно дръвче?

                      Благодаря предварително.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • #56
                        От: Присаждане (ашладисване)

                        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                        авокадото е калема, а основата е някакво плодно дръвче?
                        Така е.
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #57
                          От: Присаждане (ашладисване)

                          Благодаря!

                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • #58
                            От: Присаждане (ашладисване)

                            И на какво плодно дръвче ще се присади авокадо? Сем. Лаврови, освен това не било костилково, а семково Каква подложка по нашите краища ще е подходяща? Тотално се опулих, както показват и иконките.

                            Гледай си го, щом се прихванало и ако му осигуриш подходящи условия, казват, можело и да цъфне. За плододаване, аз не знам да е постигнал някой по нашите краища.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Присаждане (ашладисване)

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              И на какво плодно дръвче ще се присади авокадо? Сем. Лаврови, освен това не било костилково, а семково Каква подложка по нашите краища ще е подходяща?
                              Не знам какво дръвче ще е подходящо... Просто за майтап сложих костилката в саксията, а тя взе, че се хвана. После прочетох, че трябвало да се ашладисва и питам...

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Гледай си го, щом се прихванало и ако му осигуриш подходящи условия, казват, можело и да цъфне. За плододаване, аз не знам да е постигнал някой по нашите краища.
                              То за гледането ясно - става чудесен декоративен храст или дръвче (в зависимост от подрязването). Блазнеше ме мисълта за домашно авокадо.


                              P.S. Ако го бодна на някоя джанка?
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • #60
                                От: Присаждане (ашладисване)

                                Правилото е семка на семка и костилка на костилка. В Уикипедията прочетох, че авокадото е семково, макар, че го бъркат с костилково.
                                Пък джанката е костилкова Трябва да е нещо поне от същото семейство... сигурно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X