Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Присаждане (ашладисване)

    Според тебе кога е удобно да "разопаковам" за да видя дали има снаждане някакво? За колко време се захващат едно за друго така че да може да се продължи без замазката?[/QUOTE]

    Технологичният срок(пък и практиката така показва),за прихващане на присадника към подложката,е 14-15 дни.Така,че можеш спокойно след този срок да развиеш 'раната',дори е задължително,за да не започне обрастващата дървесина да се врязва в канапа!Естествено,това не става за 15-20 дни,но така ще си задоволиш любопитството и ще улесниш сокодвижението!

    Коментар


    • #77
      От: До: Присаждане (ашладисване)

      Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
      Браво,винаги съм искал да го правя и май е време и аз да захвана с опитите.Моито дядовци са били градинари и сега братовчедите в Тополовград продължават традицията.Винаги обаче присаждат на див лоза.Даже преди около месец ми дадоха пръчки за асмата,брестовица и още един сорт.А мой колега даде бяло безсеменно засега вървят добре и дано да е така.
      Баща ми е разправял,че дядо преди много години е успял да ашладиса на дива круша няколко вида круши които са узрявали в различно време.Не знам дали е възможно ,но му вярвам.
      Поздрави.
      Преди две години купих едно място в вилната зона на Асеновград и две от крушите който имаше бяха ашладисани с различни видове круши !Едното дръвче още е живо !

      Коментар


      • #78
        От: Присаждане (ашладисване)

        Нещо някой да сподели за Кивито!? Засаждане от пръчка ли, пъпка ли, присадка!? Има ли някой опит с размножаването му като цяло?

        Коментар


        • #79
          От: Присаждане (ашладисване)

          http://www.youtube.com/watch?v=jGexBs19eyo
          http://www.youtube.com/watch?v=NBOLGzbnkMw
          AUDI A6 2.8 V6 Quattro

          Коментар


          • #80
            От: Присаждане (ашладисване)

            Колеги помагайте, тази година забих нови пръчки лози , и ето какво се появи на еднатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0327.jpg
Прегледи:1
Размер:240.8 КБ
ID:5478941 Въпроса ми е : трябва ли да махна гроздчето , или така да го оставя? Няма ли да спре израстването на лозичката , или майката природа си знае работата!
            Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

            Коментар


            • #81
              От: Присаждане (ашладисване)

              Премахни го до третата година никакво плододаване!
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #82
                От: Присаждане (ашладисване)

                Първоначално публикуван от plpenov Преглед на мнение
                Колеги помагайте, тази година забих нови пръчки лози , и ето какво се появи на едната[ATTACH=CONFIG]579882[/ATTACH] Въпроса ми е : трябва ли да махна гроздчето , или така да го оставя? Няма ли да спре израстването на лозичката , или майката природа си знае работата!
                Не го премахвай това не е на калем,а е от пръчка,а и растежа няма да спре от това.Наистина майката природа си знае работата.Само,че ще се наложи по-често да го поливаш за да се получи по-обилно сокодвижение иначе има вероятност да повехне.

                Коментар


                • #83
                  От: Присаждане (ашладисване)

                  Моля как се присажда лимон,калеми и снимка за поставяне.

                  Коментар


                  • #84
                    От: До: Присаждане (ашладисване)

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Става забавно, когато подрастващ мичуринец ти разбърка калемите
                    Резултата е нещо такова :

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9152267.jpg
Прегледи:1
Размер:199.6 КБ
ID:5518632

                    Коментар


                    • #85
                      От: До: Присаждане (ашладисване)

                      Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
                      Резултата е нещо такова :

                      [ATTACH=CONFIG]627256[/ATTACH]
                      Нямаш ли път към Варна пролетта на 2014 да разбъркаш така и моите калеми ? Почерпката е ясна :-)
                      Последно редактирано от miro1972; 15-09-13, 22:55.

                      Коментар


                      • #86
                        От: До: Присаждане (ашладисване)

                        Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                        Нямаш ли път към Варна пролетта на 2014 да разбъркаш така и моите калеми ? Почерпката е ясна :-)
                        За сега път към Варна не се очертава,но експериментирай сам.Аз понякога като на шега,а то на другата година,изненада.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Присаждане (ашладисване)

                          Експериментирах вече venci! На една ябълка "петровка " ашладисах Златна превъзходна и Джонатан ! Дано имам ръка

                          Коментар


                          • #88
                            От: Присаждане (ашладисване)

                            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                            Експериментирах вече venci! На една ябълка "петровка " ашладисах Златна превъзходна и Джонатан ! Дано имам ръка
                            Дано,дано се хванат здраво,а догодина берекет.И ще чакаме снимки.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Присаждане (ашладисване)

                              Четох, четох, ама никой нищо не обажда за Орех.

                              Имам два в двора, но са изоставени и почти не раждат - на единият орехчетата са като индийски

                              Понеже ми се свиди да ги отрежа ме интересува - може ли да се ашладисва орех в/у орех или не. Миналата година пробвах но нищо не стана (може би го направих мако късно - Април,Май).

                              Ако може кога се прави и по кой метод?
                              • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

                              Коментар


                              • #90
                                От: Присаждане (ашладисване)

                                имам книжка-ще прочета и ще ти напиша за ореха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X