Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Присаждане (ашладисване)

    Ами, да ми е честито декоративното авокадо!


    А на теб, благодаря за информацията и упътването!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:drinks.gif
Прегледи:7
Размер:15.2 КБ
ID:5360104
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #62
      От: Присаждане (ашладисване)

      Аз гледах успешно 10-на години костилково авокадо, много хубаво и непретенциозно растение Не цъфна, накрая, при преместването от едно жилище в друго, после в трето и го уморих, несъзнателно, съжалявам за което и мисля пак да си завъдя. Но е пробвано, че без ашладисване може да не дочакаш плододаване
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #63
        От: Присаждане (ашладисване)

        Почнахте ли,с резитбата на лозето(ако не сте я правили на есен)?Ако е така,трябва ми някой от Варна или близките села,да ми услужи с 10-12 пръчки от някакъв родовит,устойчив на болести и сравнително студоустойчив винен сорт!Имам стари,но здрави и непретенциозни лози,и искам да им направя присаждане,че наближава срока за ашлама .

        Коментар


        • #64
          От: Присаждане (ашладисване)

          К,ва стана тя,от цяла Варна,май само аз пия домашно винце зимъска ???

          Коментар


          • #65
            От: Присаждане (ашладисване)

            Сега разгледах темата, и молбата на bon40. Имам лозе със сорт "липа". Добре ражда, няма пръскане и захарността е винаги над 22 градуса. За съжаление отдавна е изрязано и не стават, според мен, изрязаните пръчки. Ако имате желание, живот и здраве на есен мога да Ви заделя това което е необходимо.

            Коментар


            • #66
              От: Присаждане (ашладисване)

              Благодаря rulin,!Ако никой от колегите не се отзове на молбата ми,на есен ще ти пиша.Може би,вината е в мен,че не насочих колегите към сортовете който бих предпочел.Ето ги и тях : 'мискет кайлъшки','мискет варненски,'ркацители','сторгозия' и някой по-слабо студоустойчиви : 'мискет врачански','каберне совиньон','мерло','мискет отонел'.Бих,приел и някой десертен сорт,от 'безсеменен' вид за астмите ми,защото дечурлигата не обичали да им 'щракат семки в устата',макар че така аз пък съм по-доволен,защото си правя ароматна ракйика от 'хамбургския мискет' !

              Коментар


              • #67
                От: Присаждане (ашладисване)

                Колега, на вилата има точно "Сторгозия". След малко ще питам баща ми дали има няколко пръчки, че резитбата на асмалъка май я прави миналата седмица.
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • #68
                  От: Присаждане (ашладисване)

                  Колега, мога да помогна само с 5-6 пръчки. Толкова е отделил баща ми при рязането. Ако ги искаш, кажи как да ти ги пратя.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #69
                    От: Присаждане (ашладисване)

                    Не се притеснявай,Павка!Днес си ходих до село,по магистралата,и най-накрая видях да 'щъкат' лозари.Та,се заговорехме и добрите хора ми подбраха пръчки-'Варненски мискет' и 'ркацители'!Благодаря,че се отзова все пак!Ако,мога с нещо да помогна-пиши ми!!!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Присаждане (ашладисване)

                      Преди няколко месеца имах лекция от дядото по ашладисване. След няколко дни събрах съчки за калеми и реших да пробвам как става номера върху най- непотребното нещо зад оградата- див орех (айлант). Бях го забравил и днес видях че калема се е разпъпил.
                      Въпросителната е дали този урод става за подложка на някой декоративен храст или дърво поне? То се видя че няма отърване поне някаква файда от него да има.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #71
                        От: Присаждане (ашладисване)

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        Преди няколко месеца имах лекция от дядото по ашладисване. След няколко дни събрах съчки за калеми и реших да пробвам как става номера върху най- непотребното нещо зад оградата- див орех (айлант). Бях го забравил и днес видях че калема се е разпъпил.
                        Въпросителната е дали този урод става за подложка на някой декоративен храст или дърво поне? То се видя че няма отърване поне някаква файда от него да има.
                        И kakво сложи на айланта, че се е разпъпил калема? От него или нещо друго?
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #72
                          От: Присаждане (ашладисване)

                          Не е айлант . Съвсем честно - нямам си и идея какво беше. След няколко дена ще се покажат нацяло листата и по формата ще разбера.
                          Пълен лаик съм в ашладисването и просто това беше нещото което ми хрумна да окепазя без да ми пука въобще. Учих се как да правя разцепа и да мушна калема. Най вероятно е било слива, че са няколко в двора. Разцепих някаква издънка 3-4см диаметър мушнах калема, замазах с кал (дядото ми го каза като най- добрата овощарска замазка ), найлонова торбичка да придържа калта и бандажирах със изолирбанд.
                          В интерес на истината орязах вчера поне 10 издънки и насадих отгоре му каквото се сетя - ей така за спорта.
                          Мисълта ми е някой по- запознат в процедурите от мене да изпробва и той. Това нещо расте бързо и би трябвало да е добра подложка.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #73
                            От: Присаждане (ашладисване)

                            Това, което наблюдаваш е все едно да сложиш клонче в чаша с вода. Ще тръгне, защото в пъпката е записан толкова силен импулс за живот, че камък повдига. И до там, развитие няма да има, и спояване между подложката и калема. То ако ставаше така доста от вицовете за ашладисване щяха да са факт.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Присаждане (ашладисване)

                              Бе замислих се и аз дали просто не се държи като посадена в земята пръчка при идеални условия за прихващане. Или пък стъблото на айланта да помпа сокове в калта около калема и калема да се храни от калта...
                              Според тебе кога е удобно да "разопаковам" за да видя дали има снаждане някакво? За колко време се захващат едно за друго така че да може да се продължи без замазката?
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #75
                                От: Присаждане (ашладисване)

                                То ако тръгне трупа много "съединителна тъкан" на мястото на снадката и така раздува, че къса канап; така че няма нужда да разопаковаш. По-горе някъде и снимка бях дал, която може да послужи за илюстрация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X