Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампони на купето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тампони на купето

    Та значи ситуацията е следната - чува се едно пукане докато карам и когато запаля двигателя, пак припуква. След яко лашкане и ослушване се оказа, че пука преден ляв тампон на купето. Те са два - горен и долен. Огледах цялото шаси - всичките ми горни тампони са в плачевно състояние - буквално размазани, а на долните като чели им няма нищо. Разбрах, че комплекта струва около 350 лева и не ми се дават такива пари. Явно стават и от нещо друго, защото задните ми тампони са доста по-различни от предните и средните, които са еднакви.

    Някой може ли да ми помогне с ноухау - от какъв автомобил да търся тампони, които горе-долу да ми паснат ?
    Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

  • #2
    До: Тампони на купето

    Не знам за коя модификация говориш, но на дългата база А тампоните са 4 вида и са общо 8 или 10 и цената им е към 350 лв. За къса база не знам колко са, но въобще не могат да се намерят оригинални комплект (а може и да са същите като вид като на дългата), а за ОФБ нямам идея. Може и да се намери вариант за заместител, но трябва с тампонче в ръка да обикаляш по магазините и да гледаш.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Тампони на купето

      Става въпрос за ОФА 2.3 tdi
      Днеска ги разглобих и оглеждах, много шибана работа - два тампона са и влизат един в друг. Ходих в един магазин, където ми показваха тампони на кило, май намерих едни, които могат да се сложат отгоре със леко преправяне /втулка/, защото са със по-голям отвор.
      Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

      Коментар


      • #4
        До: Тампони на купето

        Ами ако намериш евтин и надежден вариант казвай, че 350 лева едва ли ще даде някой за една торба гумени гевреци .... И ако сложиш и снимки с обяснение ще си №1 ...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X