Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за масла за LJ-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Re: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

    Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
    Ми значи аз маслата си ги поръчвам от един човек, който внася Кастрол от Германия. По принцип това точно го няма в България и чакам да поръча. За цена не знам още, но няма да е нещо фрапиращо, предвид голямата разфасовка 20l.

    Иначе го има в немския Ибей с номер на артикула 170469409324 , обаче е малко скъпо там - искат 175евра без доставката.

    А в Мотобул пък има syntrans, който е пак със същите спецификации, но го дават за камиони и автобуси
    Няма проблем с цената,ама нека не е "камионджийско",ок?
    Дай координати на ЛС,за да се видим и да ти дам парите,ок?
    Кажи как е 80-та след ремонта-все ми се иска да разбера-признавам си!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • Re: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

      аз 80-ката незнам как е след ремонта, щото е още в бокса. Иначе съм и намерил и нови гуми и нямам търпение да я поразтрия.

      А за маслото ще ти пиша, като евентуално стане работата, засега човека проучва и не ми е казал цена. В опаковки на дребно е 35лв/литъра и това ми е резервен вариант, ако няма голяма туба Ама е много резервен, понеже скоростите събират 5л.

      На лично ти пращам данните на човека с маслата.
      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

      Коментар


      • До: Re: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

        Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
        аз 80-ката незнам как е след ремонта, щото е още в бокса. Иначе съм и намерил и нови гуми и нямам търпение да я поразтрия.

        А за маслото ще ти пиша, като евентуално стане работата, засега човека проучва и не ми е казал цена. В опаковки на дребно е 35лв/литъра и това ми е резервен вариант, ако няма голяма туба Ама е много резервен, понеже скоростите събират 5л.

        На лично ти пращам данните на човека с маслата.
        Ок-благодаря!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

          Истината е че като я глезиш Тойотата ще се развали тази джипка е напраена за каране

          Коментар


          • Re: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

            Да дам отчет и във форума за маслото на скоростите - това Castrol SMX-S наистина има ефект. Подобрение се забелязва най-вече, докато ск. кутия е студена. Но и при загрята, пак е по-добре от старото масло. А 'старото' масло беше на около 5000км и 6 месеца.

            Работата с доставката на 20л туба не стана и затова си купих от официалния вносител за България, за около 35лв/литъра.
            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

            Коментар


            • До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

              Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
              Не те разбирам какво искаш да кажеш с това ?Два поста по надолу казваш,че ползваш навсякъде точно това масло.
              Това с сините буквички съм го копирал от другаде да го дам информативно не е мое мнение,инак съм експериментирал с почти всички познати нам масла и съм най доволен от гореспоменатото като се има напредвид че е препоръчително в Ск. кутия да се сложи GL-4в другите може и GL-5,а в задния диф да се добави добавка за ЛСД,не е нужна добавка при 100% АРБ.
              Колегата споменава за масло което не се меши или пресича от вода,няма такова вервайте ми,случвало ми се е да сменя масло от дифовете 3 пъти за седмица,излиза си като боза,независимо от визкозитета на маслото.
              Греста за сверите само Молибденова или Литиева,не се тъпче до края,слага се по една кутийка-400,500гр. с такаламита и се контролира переодично,ако се натряска до дупка,почва да изтича през уплатнителя на сверата и постоянно се наблюдава неприятния теч и полепване на боклуци по сверата.
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • От: Питане за масла за LJ-70

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181216-053336.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5804775Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181216-053517.jpg
Прегледи:1
Размер:239.9 КБ
ID:5804776
                Ето ти инфото направо от оригиналното ръководство на автомобила.

                Коментар


                • От: Питане за масла за LJ-70

                  Тя може да е изгнила вече
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Питане за масла за LJ-70

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Тя може да е изгнила вече
                    Аз наскоро реставрирах моята.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:115201855622.jpg
Прегледи:2
Размер:675.5 КБ
ID:5804823

                    Коментар


                    • От: Питане за масла за LJ-70

                      Ти за това ли ровиш по 8-10 годишни теми?Чудех се какво става,а то какво било.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Питане за масла за LJ-70

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Ти за това ли ровиш по 8-10 годишни теми?Чудех се какво става,а то какво било.
                        Да наскоро завърших 1годишен проект и насабрах опит и информация и реших да помогна ������ но явно съм закъснял....нищо живи и здрави.

                        Коментар


                        • От: Питане за масла за LJ-70

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11192018111044.jpg
Прегледи:4
Размер:663.9 КБ
ID:5804935Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11192018111123.jpg
Прегледи:4
Размер:640.7 КБ
ID:5804936

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X