Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с халогени Santa Fe

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с халогени Santa Fe

    Колеги имам следния проблем. От скоро имам Санта фе и не мога да пусна халогените, които са на булбара. Като включа габарити от лосчето за светлините светват и габаритите на халофените . Като пусна къси светват светлините на фаровете но не и на халогените. Пробрах всички копчета халогени на предна броня , отзад стопове за мъгла , но нещо не мога да подкарам комбинацията за да светнат . Иначе пробвах крушките на халогените работят не са изгорели ?
    Mazda N1

  • #2
    До: Проблем с халогени Саната фе

    Първоначално публикуван от marchinov Преглед на мнение
    Колеги имам следния проблем. От скоро имам Санта фе и не мога да пусна халогените, които са на булбара. Като включа габарити от лосчето за светлините светват и габаритите на халофените . Като пусна къси светват светлините на фаровете но не и на халогените. Пробрах всички копчета халогени на предна броня , отзад стопове за мъгла , но нещо не мога да подкарам комбинацията за да светнат . Иначе пробвах крушките на халогените работят не са изгорели ?
    А предпазителите как са?

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с халогени Саната фе

      Коя година е? От новите ли е?
      На новите халогените са под волана вляво долу.
      Има ли крушки. Светят ли на късо. Оттам копче, бушон, реле. Някой ел. ще ти каже за 5 мин.
      Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с халогени Santa Fe

        Ами не е от новите. 2002 година е . Не съм гледал предпазителите . Интересно ми е по принцип към кой бутон се подвързват обикновено допълнителните халогени та да търся там . Иначе халогените са монтирани в инд комерс
        Mazda N1

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с халогени Santa Fe

          Може да са вързани и към дългите. По принцип в ИНД,АКО слагат фарове на булбара ги вързват,или към тези за мъгла(много рядко),или към дългите.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с халогени Santa Fe

            няма да отварям нова тема, направо тука ще попитам, пак относно халогените на ФЕ 2003г. Много ниско ми светят и мисля да сваля кората на подкалника за да видя за какво иде реч, защото невиждам друг начин за регулирането им. Та въпроса ми е, халогена има ли ръчно да се регулира (за ниско и високо), за да знам дали си струва да правя цялата тази процедура.
            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с халогени Santa Fe

              Първоначално публикуван от malashev Преглед на мнение
              няма да отварям нова тема, направо тука ще попитам, пак относно халогените на ФЕ 2003г. Много ниско ми светят и мисля да сваля кората на подкалника за да видя за какво иде реч, защото невиждам друг начин за регулирането им. Та въпроса ми е, халогена има ли ръчно да се регулира (за ниско и високо), за да знам дали си струва да правя цялата тази процедура.
              ами, това им е основната функция, да светят ниско и да отварят по голям ъгъл за да виждаш и настрани банкета. Вдигнеш ли ги нищо няма да стане, само ще заслепиш някой.
              GW Steed5

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с халогени Santa Fe

                Първоначално публикуван от malashev Преглед на мнение
                няма да отварям нова тема, направо тука ще попитам, пак относно халогените на ФЕ 2003г. Много ниско ми светят и мисля да сваля кората на подкалника за да видя за какво иде реч, защото невиждам друг начин за регулирането им. Та въпроса ми е, халогена има ли ръчно да се регулира (за ниско и високо), за да знам дали си струва да правя цялата тази процедура.
                По принцип има една врътка отзад на самия фар, но ако ги вдигнеш ще си просто поредният селянин забил халогените в Касиопея. Фаровете за мъгла не са за да се ползват като основни. Предимно са 27 вата. Какво ще видиш с 54вата??? Та то една крушка за къси е 55 (а при твоето СФ-60) вата. Направени са за ниски скорости (гъста мъгла),да светят само те "под мъглата". Тъпото е,че закона го забранява,но ако има мнооого гъста мъгла аз си карам само така. Е то да има 2-3 пъти в годината такава мъгла де,но все пак... Може да ги ползваш и на извънградско като странично осветление в завой и тн,но пак е забранено. Смотан ,необмислен закон...
                Последно редактирано от Dino; 04-03-10, 12:14.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с халогени Santa Fe

                  Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                  ами, това им е основната функция, да светят ниско и да отварят по голям ъгъл за да виждаш и настрани банкета. Вдигнеш ли ги нищо няма да стане, само ще заслепиш някой.
                  аз знам че им е основната функция това, но в момента светят единствено и само на себе си и за това искам да направя малки корекции
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с халогени Santa Fe

                    Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                    По принцип има една врътка отзад на самия фар, но ако ги вдигнеш ще си просто поредният селянин забил халогените в Касиопея. Фаровете за мъгла не са за да се ползват като основни. Предимно са 27 вата. Какво ще видиш с 54вата??? Та то една крушка за къси е 55 (а при твоето СФ-60) вата. Направени са за ниски скорости (гъста мъгла),да светят само те "под мъглата". Тъпото е,че закона го забранява,но ако има мнооого гъста мъгла аз си карам само така. Е то да има 2-3 пъти в годината такава мъгла де,но все пак... Може да ги ползваш и на извънградско като странично осветление в завой и тн,но пак е забранено. Смотан ,необмислен закон...
                    съгласен съм с вас, но на ли ви казвам,че осветената част е нищожна, сравнение с другото ми Санта Фе, на което светят както трябва
                    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X