Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Галопер!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за Галопер!

    Здравейте!Най-накрая след оглед,проучване и бюджет се спрях на Галопер 2.5 тди дълга база.Бихте ли ме ориентирали финално преди закупуването и на какво да обърна внимание?Какво се гледам на една такава машина?Благодаря!

  • #2
    До: Съвет за Галопер!

    Първоначално публикуван от tozzidozzi Преглед на мнение
    ... Какво се гледам на една такава машина?

    Краткият отговор е "Всичко"

    Във форума не веднъж е писано какво да се гледа при избор на кола на старо. Повечето неща са валидни и за Галопера.

    Иначе, като почнеш от външния вид, обърни внимание да няма ръжди - челния ръб на капака (отвори го и погледни отвътре), задния край на предните калници, под долния край на пластмасовите решетки на вентилацията отзад, долния край на прозорците на задните врати. Изобщо не слушай приказки колко лесно се оправяли тия "малки ръждички". В същност, на практика се оказва, че е по-лесно, по-бързо и по-евтино да направиш основен ремонт на двигател, отколкото да намериш читав тенекеджия/бояджия, който да ти свърши работа като хората в разумен срок и бюджет.

    По двигателя - търси признаци на спукана глава/издухана гарнитура. Тези дизелчета не обичат продължително яко ръчкане на високи обороти ...
    Откриването на проблеми обаче може да е трудна работа, защото "противникът" често пъти взима мерки за прикриването им (примерно с разни добавки в маслото).

    Състоянието на окачването също е добре да се види.

    Най-добре ще е, ако можеш да вкараш колата за оглед при човек, на който можеш да имаш доверие и който има представа от джипове.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-04-09, 19:51.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за Галопер!

      Казаното по горе е меко казано точно, според мен.
      Бих добавил да обърнеш внимание и на "турбото". Работи ли.
      Нещата наистина са много и все скъпи Прегряването и особено ръждата са бич. Задължително с някои който е в час. Не бързаи с покупката.
      Пийте червено вино! Дава здраве.
      А то ни трябва за да пием ракия!

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за Галопер!

        Благодаря на всички!
        Нужно ли е преди да го купя джипа да го закарам в сервиза на Хюндай или където и да е,за да го прегледат,или и вещ препатил експерт на място може да свърши работа?

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за Галопер!

          Закарашли го ще те отчаят.
          Иначе си струва заради самото спокоиствие. Погледни и тук във форума за някой колега. Може да ти помогне. Не си написал от къде си.
          Успех.
          Последно редактирано от Гергин; 21-04-09, 08:12. Причина: Допълване на текст
          Пийте червено вино! Дава здраве.
          А то ни трябва за да пием ракия!

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за Галопер!

            Hi,

            моя Галопер, преди да го взема го закарах в Хюндай. Донякъде е полезно, обаче имай предвид, че цялостният преглед е 150 лв. (или поне беше преди 6 м.). Хубавото е, че за 150 лв. правят преглед, какъвто правят на колите, които взимат на консигнация, т.е. би трябвало да е обстоен.
            Друг е въпросът дали наистина ли ще го направят или само ще ги платиш ) При мен ми изкараха и досието на автомобила, тъй като беше купуван и сервизиран от тях. Та при мен ме успокоиха, че нищо му няма освен предни амортесьори и един лагер на ск. кутия.
            Стискам палци при тебе да е най-много същото )
            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за Галопер!

              tozzidozzi не се знае нито откъде е, нито откъде ще купува.

              Хубаво е наистина да вземе човек с него, който разбира от джипове...и от дизели.
              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за Галопер!

                Първоначално публикуван от ggs Преглед на мнение
                Закарашли го ще те отчаят.
                Иначе си струва заради самото спокоиствие..
                Изобщо не е задължително. И моя го карах (вече след покупката) и ми казаха само за втулки на носачите. Изобщо обаче не можаха да хванат, че в същност моторът е бил издухан и в състояние за основен ремонт.

                Но поне, ако Галоперът е от официално внесените от тях, ще може да се види сервизната история и реалният пробег на колата, докато е била обслужвана там.
                И това е нещо, защото като видиш на километража 70 - 80,000, а от компютъра излезе, че е бил на 140,000 още преди 2-3 години ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет за Галопер!

                  От София съм!Винаги съм си мислел,че на каквото случиш-това е.Въпрос на късмет.ще видим и моя след като се приобщя към семейството на тежкотоварните и лачени джипки.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X