Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при оглед, покупка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при оглед, покупка

    колеги знам че в една тема имаше за това дет ще ви питам но с търсачката не се справих , а и на лични не ми разрешава да пиша, та мисълта ми е
    харесал съм с едно паджеро 2.8 тди но има два акомулатора , (недостатък ли е това ?) а съм виждал и с един , по обявите ? също искам да помоля някои от вас да ми помогне в огледа /избора/ щот кат застана до него (паджерото ) и блокирвам ,(днес ходих и направо се вцепених , тъпо но факт) та ако има някои да оглежда и да има по трезва преценка от мен ,да ми помогне , с десен волан е ,да чуе двигател , да види окачване и такива работи .

    в един пост ГОЛДИ , казваше че може да направи замерване на геометрия,компресия.... а самия джип е на суходол срещу езерото , демек е близо /

    иска ми се сопственик на паджеро да го чуе , и види , все пак това ще ми е първия 4х4 и неискам да се нбутам в приключения,


    ако може утре или в неделя 18,19.4 09г

    то са празници и маи маи никои няма да работи
    http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi . а ето го и него
    Последно редактирано от pe6o_; 17-04-09, 22:07.

  • #2
    До: помощ при оглед,покупка

    Първоначално публикуван от pe6o_ Преглед на мнение
    ...

    в един пост ГОЛДИ , казваше че може да направи замерване на геометрия,компресия.... а самия джип е на суходол срещу езерото , демек е близо...
    Ами закарай го при Голди. Утре трябва да работи.

    Коментар


    • #3
      До: помощ при оглед,покупка

      Голди 0888472226
      VARADERO SD2

      Коментар


      • #4
        До: помощ при оглед,покупка

        ама ме е страх докат не е мои да го карам (или да накарам тези от автокъщата да го закарат)

        Коментар


        • #5
          До: помощ при оглед,покупка

          Първоначално публикуван от pe6o_ Преглед на мнение
          ама ме е страх докат не е мои да го карам (или да накарам тези от автокъщата да го закарат)
          Да не се майтапиш нещо? Как ще си купиш автомобил втора употреба без да го покараш?

          Коментар


          • #6
            До: помощ при оглед,покупка

            ми затова си търся някои които да ми каже с по трезва преценка от мен , пък аз ще свиквам , е претполагам че ще направя нещо като кръкче но никога не съм карал джип а и със десен волан и реално погледнато няма да съм с трезва преценка , а и няма да знам какво да очаквам от тази машина , а някои които знае и се качи веднага ще усети ако има нещо , или да недърпа за тези коне , или двигателя да усети , макар че като го запали човека , доста тихо ми се стори че работи , антифриза го видях но не отварях капачката , ми се видя цветен , не блатист

            гумите ми се сториха с малък граифер а предните от вътрешните страни малко по износени от колкото от вън и по средата , а и ме е срам да се пазаря (знам че е кофти но е така )
            Последно редактирано от pe6o_; 17-04-09, 23:43.

            Коментар


            • #7
              До: помощ при оглед,покупка

              Закарай го при Голди да ти прегледа ходовата част, а за двигателя какво да ти кажа... Няма особена полза да се мери компресия на топъл мотор. По-добре иди много по-рано от уговорения час. Примерно към 7 сутринта и поискай да го запалят. Почне ли да "мисли" дали да запали или не или да пушляви яко, бягай..... Сутрин температурите са около 5-8 градуса и личните ми наблюдения над дизелите са, че прави ли проблем при тая температура, под нея става истинска мъка да го запалиш.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                До: помощ при оглед,покупка

                П.П. И задължително му направи един по-сериозен драив тест из баирите към Златните мостове. Температурата гледай задължително! Катери ли стрелката над средата, или пък ако стои много ниско, пак бягай от тая кола, че после излиза много скъпо.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: помощ при оглед,покупка

                  Те всичките тея съвети са хубаво нещо, но не винаги е възможно да се направят всички тестове. Често колите са с изтекли номера, без застраховки и т.н. и такива дълги карания са невъзможни...
                  Мотора може и да е перфектен, но сутрин да има проблеми с паленето, това не е показател за здравето му....една изгоряла свещ и първите 5 минути няма да може да се видите от дим, а мотора да си е перфектен иначе.
                  Като го запалиш, мотора не трябва да трака много, доста тих дизел е, маркучите не трябва да се надуват. На място доста трудно загряват.
                  Това с гумите е проблем и трябва да се закара на оглед на ходова част или на стенд за геометрия. Вероятно има износени елементи по окачването, но трябва да се види какво, и къде.

                  Покарай го малко, не трябва да чуваш странни шумове или вибрации. Провай всички режими на раздатката, включват се в движение (без бавните) с натиснат съединител (до 100км/ч). Не трябва да има скърцания, тресене и т.н. Ако има право място, пробвай спирачките, трябва да си спира като джип, без да носи със солидно чувство в педала на спирачката, без да потъва и без джипа да се носи наляво надясно...
                  Прова
                  й всички копчалъци вътре, климатика също. Виж дали инструментите във вратата на багажника са налице.
                  Огледа
                  й го за изгнило...общо взето това е което можеш да направиш на място. Ако ти се удаде възможност да го закараш на сервиз най-добре...А за пазарлъка, намери си някой приятел, който да свърши тази работа.
                  Успех...

                  п.с. ако можеш поизчака
                  й и събери пари за такъв с ляв волан. Според мен е по-правилният избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: помощ при оглед,покупка

                    Как се казва салона.. Бе най-добре ми се обади. Ще те пратя при човек от бранша, наше момче. Не разбира от джипове ама ще го закара до Голди и може и цената да поправи малко.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      До: помощ при оглед,покупка

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Как се казва салона.. Бе най-добре ми се обади. Ще те пратя при човек от бранша, наше момче. Не разбира от джипове ама ще го закара до Голди и може и цената да поправи малко.
                      телефона от потписа ти ли е


                      FUTURAUTO
                      гр.София, Околовръстен път с/у езерото Суходол

                      Коментар


                      • #12
                        До: помощ при оглед,покупка

                        Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                        ....Мотора може и да е перфектен, но сутрин да има проблеми с паленето, това не е показател за здравето му....една изгоряла свещ и първите 5 минути няма да може да се видите от дим, а мотора да си е перфектен иначе....
                        Няма да обръщам темата в препирня, но една изгоряла свещ при тия температури ще окаже несъществено влияние на паленето и то в първите няколко секунди. НЯМА добър дизел, дето не пали. Паленето на студен мотор е един от основните показатели за състоянието на мотора. Успех в избора.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: помощ при оглед,покупка

                          Първоначално публикуван от pe6o_ Преглед на мнение
                          телефона от потписа ти ли е
                          Да.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            До: помощ при оглед,покупка

                            Двата акомулатора не са минус, а точно обратното. Има ги, защото е Японско изпълнение и е бъкано с екстри най-вероятно. Най-важното е да не си фаталист при избора. Че времето е топло, да, ще запали дори да е изгоряла една от свещите. Но и да е изгоряла, какво от това, ще я смениш, не е кон и вол. Покарай го, настъпи го, гледай стрелката на температурата. После пипни мъркучите на радиатора дали са камък, ако са, не е много добре. Ако температурата се покачва, пак не бъди фаталист, най-малкото ги помоли да сменят термостата, и ако и тогава не се оправи, значи има по-сериозен проблем. Гледай какъв пушек излиза. Пак не бъди фаталист, няма Паджеро на тия години, дето като му подадеш газ да не пуши, тия дето не пушат са в магазина, но и те пропушват като се покарат. Ако вече излиза видимо пара отзад, тогава си е проблем. Погледни и в разшерителнич съд за охладителната течност. Има ли балони или изгорели газове, не е добре. И пак става въпрос за гарнитура, която не е повече от 100лв. Ако е прегрявано - глава. Там сумата и разправията са сериозни. Отвори капачката на маслото при работещ двигател, и сложи ръката да видиш дали "духа", ама яката ако духа е за ремонт. Всичко зависи от това колко ще ти свалят при евентуално наличие на изброените проблеми. Погледни и щеката на автоматика, маслото е хубаво да е червеникаво, а не черно. Преди да го подкараш, провери, дали има вода до горе в радиатора и дали разширителя е препълнен, ако след това е намаляла в радиатора, гледай дали ще "смукне" обратно. В най-добрия случай ще е за капачка на радиатор. Имай на предвид, че 2.8 трябва да опъва доволно, а не да се "чуди".

                            Никаой хора се изказват доста негативно - ако това - бягай, ако онова - струва много, ако е одраскана под левия калник и драскотината е по-голяма от 2мм - не се хващай на хорото. Стига бе хора, това са коли по на 15г., не може всичко да им е наред, нали? Ако е, ок, ако са дребни работи, ремонт и т'ва е.

                            А като цяло, ако ми позволиш да изкажа лично мнение, прегледай обявите за Hilux 3.0TD, само кожения салон е "артък" при тях, но той така или иначе е минус през лятото ако не пускаш климатика (на къси разтояния да кажем).

                            В който и нормален сервиз да отидеш, ще ти замерят диагонали и ще чуят двигателя. Пак не бъди фаталист, защото тия от сервизите казват какво трябва да се направи, за да стане като нова, с надеждата да я оставиш при тях да ти вземат пари за ненужни ремонти!

                            Единственото, което е за притеснение в твоя случай е, че е от автокъща, а както всички знаем, те си спечелиха доста лоша слава с маскирането на дефекти и "качествените" автомобили. Дано хората от тази автокъща не са като повечето, винаги има изключения.
                            Последно редактирано от panaira; 18-04-09, 01:38.

                            Коментар


                            • #15
                              До: помощ при оглед,покупка

                              колеги , благодаря за съдеиствието , и помоща ви , сега отивам пък каквото стане , после ще пиша (кат се върна )

                              върнах се и пазарлъка остава за сряда ,(само един човек имаше в автокъщата и затова неискаше да идеме до сервиза на ГОЛДИ ) до колкото гледах няма ръжди но има натиснато под степенката до предната гума от ляво и наи от зад бронята(самия ъгал, от ляво) е леко засукано и кат го погледнах от долу е леко смачкано(метала) но не е нещо фатално, гумите ,задните са напукани между граифера , предните са износени 5 макс 6 милиметра да са , предните накладки се вижда че са сменени а задните не са /авто пилот няма (а в обявата пише че има ) според лоста на блокажите е супер селект , за антифриза пак го гледах и е син на цвят , но него гледах докато работи двигателя , питах за сервизна книжка (незнам какво претставлява ) но ми показа някакви хвърчащи листа (на брои около 4,5 брояс различни километражи на тях)от някакъв тест , листата са зелени с бели полета ?

                              сега само ме спира прегледа при ГОЛДИ да видиме и тои какво ще покаже , и ако всичко е наред мисля да го взимам
                              пак ви благодаря за навременната помощ , като се отзовахте веднага на въпросите ми с бързи отговори
                              Последно редактирано от pe6o_; 18-04-09, 12:30. Причина: да споделя как е минало

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X