Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОМИВКА на РАДИАТОР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРОМИВКА на РАДИАТОР

    Когато ми прокапа помпата се опитах да я "закисна" с "праха" които го продават и сега радиатора ми е позадръстен как най- добре да го почистя.Аз го киснах с оцет и го промивах с чешмата но не се промил добре,давайте акъл.

  • #2
    До: ПРОМИВКА на РАДИАТОР

    Ти, колко прах си сложил, че цял радиатор да запуши? Или не е било веднъж, или направо е традиция? А колко време си карал с кафяв антифриз?

    Ако наистина е от праха, трябва да знаем какво си сложил, а после да напънем химически познания. Ако градинският маркуч със силна струя в двете посоки не помага, вариантите са малко.

    Коментар


    • #3
      До: ПРОМИВКА на РАДИАТОР

      Сваляй го и го носи на майстор радиаторджия - ще го разглоби, прочисти и залепи. Не е особено препоръчително да го правиш сам, освен ако не ти е жал за радиатора и ще го сменяш.
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #4
        До: ПРОМИВКА на РАДИАТОР

        Не знам дали ще ти свърши ранота, но както продават прах, течност за запушване на дупките, така продават същите и за отпушване. Има едни сини туби, по-малката е за запушване, по-голямата за промиване - Rad Weld и Rad Flush. Демек търсиш нещо дето е Flush...На една Тойота така и тече радиатора и сложихме добавка за запушване. После протече мъжката, но се оказа, че сме взели за промиване...та мисълта ми е - действа и е лесно за изпълнение, само следвай оказанията правилно.

        Коментар


        • #5
          До: ПРОМИВКА на РАДИАТОР

          може би 2-3 пакетчета му сложакоих за запушване ,на градинския маркуч като го промивах от долу на радиатора излизаше вода и в нея като че ли имаше от праха (защото блестеше),ако го откарам на пароструйка и му сложа от тия прочистващи препарати дали ще има ефект.След като "парното" на джипа е достатъчно да помага да не загрева (вчера ходидих на София само при качването на Витиня ,посока Ботевград -София,се опита да загрее ,но включих парното и нещата се нормализираха,за това смятам че радиатора си е намалил охлаждащата площ,

          Коментар


          • #6
            До: ПРОМИВКА на РАДИАТОР

            Не знам дали ще ти свърши ранота, но както продават прах, течност за запушване на дупките, така продават същите и за отпушване. Има едни сини туби, по-малката е за запушване, по-голямата за промиване - Rad Weld и Rad Flush. Демек търсиш нещо дето е Flush...На една Тойота така и тече радиатора и сложихме добавка за запушване. После протече мъжката, но се оказа, че сме взели за промиване...та мисълта ми е - действа и е лесно за изпълнение, само следвай оказанията правилно
            Изпробвано с много добър резултат.
            Не трябва да стои в системата повече от указаното време

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X