Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пуши много,много черно при рязко ускоряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пуши много,много черно при рязко ускоряване

    Здравейте,колеги.
    Имам Галопер 2.5 ТДИ 2000г. от известно време забелязах при подаване на газ за да се ускори за изпреварване първоначално леко забива и след около 2-3 секунди се усеща че започва да развива мощност но е придружено с интензино изспускане на черен дим от аспуха.
    Като мине 2200-2300 оборота пушенето намалява осезателно но като се отнеме газта за кратко и пак се натисне това леко забиване се появява отново.
    Смених всички филтри горивен,въздушен,турбото не съм мерил какво налягане дава но на око като се стисне маркуча които излиза от компресора и се подаде газ не може да се удържи стиснат изпъва се здраво.
    Масло не доливам от смяна до смяна е между двете черти.(5000 км.)
    Антифриз не се губи.
    Пали студен и топъл на четвърт.
    Това замисляне при подаване на газ ме дразни и тоя черен дим ме притеснява малко.
    Температурата също не се повишава и при тежки режими на каране с включени бавни по някой сръмен наклон с газ до дупка,стрелката стои като закована по средата на 80-90 градуса.
    Освен това забелязах ,че при форсиране на място и подаване на пълна газ и задържане така за около 3-4 секунди при достигане на максимални обороти започва едно леко колебаене на оборотите като прекъсване придружено с изпускане на синкав дим от аспуха,при леко връщане на газта прекъсването изчезва и дима също.

    Някой има ли идея къде да търся причината.

    Благодаря предварително.
    Последно редактирано от Николай Колев; 16-04-09, 01:28. Причина: редактиране
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

    Звучи ми като трудно влизане в работен режим на турбото при натоварване (движение)...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

      магия около EGR -а правена ли е?

      Коментар


      • #4
        До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

        Здравейте,откакто я купих от Германия освен стандартно обслужване масла, ремъци ,ролки, филтри нищо друго не съм пипал.

        Как да проверя режимите на турбокомпресора.

        А какво е това EGR
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
          Здравейте,откакто я купих от Германия освен стандартно обслужване масла, ремъци ,ролки, филтри нищо друго не съм пипал.

          Как да проверя режимите на турбокомпресора.

          А какво е това EGR
          EGR=Exhaust Gas Recirculation - Рециркулация на отработени газове - намалява вредните емисии при някои режими. Вкарва част от изгорелите газове обратно във входящия колектор за доизгаряне. Като остарее, прави проблеми. Обикновено може да се запуши и изолира.

          Ако има компютър, съответно дебитомер, може и той да се е сбъгал. Опитай да го изключиш и кажи дали ще има разлика. Пак ако е с компютър, и има т.нар "умна дюза" - дюза с датчик, може и тя да се е сбъгала - лошото е че са скъпи - до към 1000 лева са бошовските.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

            Колега черния пушек говори за богата горивна смес (повече нафта по малко въздох) това се получава в следствие от забавянето при подаване на газта, а защо се забавя и аз незнам, но по принцип за дизели с турбо е нормално да пропушват малко при пълна газ.
            За прекъсването при максимални обороти мисля, че е заради ограничителя.

            Коментар


            • #7
              До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

              Да, прекъсването и синия дим са напълно нормални. Има някакви анджаклами при подаването на газ на място. Ако не го прави при каране, проблем в това отношение няма. Тоя проблем няма връзка с другия.

              По това съдя че все пак е с компютър. Значи има и дебитомер. Значи проблема може да е в него. Ако можеш снимай го и качи снимки. Имам един работещ, дето седи ей-така, а е много вероятно смия датчик да е съвсем същия като на моя дзвер. Може поне да пробваме.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                най-лесно е да провериш турбо пътищата, да не изпускат. Черният дим, е символ на богата смес.

                Коментар


                • #9
                  До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                  Да, ако има испускане след дебитомера, ефекта ще е точно тоя. А това съвсем лесно може да е точно EGR-а, ако не може да затвори.

                  Ако пък не е EGR-а, то тогава ще се чува, на отворен капак и подаване на газ.

                  Ако пък всичко това е в ред, идва ред на дебитомер и умна дюза.

                  Ама, както казах, дебитомера се проверява елементарно - просто се изключва, и се гледа дли имя няква разлика.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                    Направо ме затрупахте с информация отивам веднага да огледам двигателя и да направя снимки и веднага се връщам.

                    Благодаря за сега.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                      колега, аз бих започнал с проверка на въздушния филтър
                      GW Steed5

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                        Здравейте, първо с въздушния филтър започнах но не помогна особенно.Разгледах двигателя внимателно но доколкото съм запознат моя май не е с компютър и дебитомер.Има само две вакумни мембрани които управляват нещо около турбото,едната е с една щангичка която влиза в турбокомпресора, а другата мембрана е поставена на един метален тръбопровод които е захванат в единия си край преди турбото а с другия след него.

                        Ето и снимките.
                        Прикачени файлове
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                          Явно е без компютър, наистина. Поне ако съдя по това че не виждам дебитомер, и помпата е с жило.

                          Остава EGR-а, ако има, да не затваря. Понеже помпата е настроена да подава някакво количество гориво при тия обороти и натоварване, преполагайки че турбото работи и нагнетява, просто пуска повече нафта, и затова пуши.

                          Най-добре иди да я погледне някой в час. А EGR-а, ако не е в ред, можете да го запушите с чиста съвест.

                          От разстояние - толкоз.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                            Колега, аз нищо не разбирам от коли, но моята също така пуши от време на време. Това е от нафтата май. Последно карах повече от 300км. и не беше пушила. Спирам зареждам тръгвам и след няколко километра спрях на светофар, след това като тръгвах въпреки, че беше тъмно и гледам беше яка димилка зад мен. Също така пуши понякога когато си на висока предавка и дадеш много газ а колата е примерно на 1000 оборота и не може да поеме.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пуши много,много черно при рязко ускоряване

                              Идентичен случай и у наше село. Проблема се реши след два резеорвара с добавка кастрол.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X