Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Относно пушените продукти

    Ще се пробвааа
    Благодаря
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • От: Относно пушените продукти

      Ето и какво се получи в пушилнята.Като за първи път се получи доста добре.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000742.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5650867Пушените ребра със сланината след това бяха варени.Попарена във вряла вода беше и пушената сланина.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000744.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5650868Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000745.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5650869Това е снимано преди да се пуши ама като стана готово забравих да го снимам. На долната снимка това е пушено само на едно залагане на гюма. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000753.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5650870 Оказва се,че е много важно как протича процеса на горене на опилките и талаша и къде се намира самото месо в пушилнята. Сега предстои да опитам пушене на сурова наденица. Имам идея и за риба,но не знам точно каква да бъде.

      Коментар


      • От: Относно пушените продукти

        Жестоко!
        Риба взимаш евтина - замразена скумрия в Метро има за 3.50 - 4.00 лв килото.
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • От: Относно пушените продукти

          Даже на 2.99 в Кауфланда тази седмица на примоция
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Относно пушените продукти

            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
            Жестоко!
            Риба взимаш евтина - замразена скумрия в Метро има за 3.50 - 4.00 лв килото.
            Скумрията не е ли суха риба за да се опушва. И все пак ако реша да опуша/със сигурност ще реша защото ме влекат експериментите пък и рибата ми е едно от любимите ястия/каква да е саламурата в която да я накисна и за колко време.

            Коментар


            • От: Относно пушените продукти

              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
              Скумрията не е ли суха риба за да се опушва. И все пак ако реша да опуша/със сигурност ще реша защото ме влекат експериментите пък и рибата ми е едно от любимите ястия/каква да е саламурата в която да я накисна и за колко време.
              Пробвай, няма да съжаляваш. Аз я кисна в саламура 80-100 гр. сол на литър вода за едно денонощие. После в Опушко за час на 100-тина градуса, става вълшебна. Това разбира се е топло пушена.

              Вчера купих от въпросната промоционална. Малко дребна е - около 250 гр бройката. Иначе съм взимал по 5 лв килото доста по-едра - 5-600 громамова и си е по-тлъстичка.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Относно пушените продукти

                [QUOTE=bullet_pk;2735507]Пробвай, няма да съжаляваш. Аз я кисна в саламура 80-100 гр. сол на литър вода за едно денонощие. После в Опушко за час на 100-тина градуса, става вълшебна. Това разбира се е топло пушена.

                Благодаря колега. Няма начин да не пробвам само дето още не съм поставил термометър на пушилнята ама и това ще стане стига да намеря нещо дето да ми хареса.

                Коментар


                • От: Относно пушените продукти

                  [QUOTE=Stefan55;2736075]
                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  Пробвай, няма да съжаляваш. Аз я кисна в саламура 80-100 гр. сол на литър вода за едно денонощие. После в Опушко за час на 100-тина градуса, става вълшебна. Това разбира се е топло пушена.

                  Благодаря колега. Няма начин да не пробвам само дето още не съм поставил термометър на пушилнята ама и това ще стане стига да намеря нещо дето да ми хареса.
                  В Лидал имаше добри, до 120 градуса.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • От: Относно пушените продукти

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Пробвай, няма да съжаляваш. Аз я кисна в саламура 80-100 гр. сол на литър вода за едно денонощие. После в Опушко за час на 100-тина градуса, става вълшебна. Това разбира се е топло пушена.

                    Вчера купих от въпросната промоционална. Малко дребна е - около 250 гр бройката. Иначе съм взимал по 5 лв килото доста по-едра - 5-600 громамова и си е по-тлъстичка.
                    Твоят Опушко виждали ли сме го?
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • От: Относно пушените продукти

                      Здравейте ,, някой може да даде рецепта как да направя пушена сьомга да стане горе-долу като на магазина , студено пушене ли трябва или топло , каква дървесина да си взема ? kozeboy гледам че е много активен

                      Благодаря предварително
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-06-15, 10:16.

                      Коментар


                      • От: Относно пушените продукти

                        В домашни условия е почти невъзможно да я направиш такава /студено пушена/. Кисне се в саламура 2-3 дни, после се пуши студено в професионална инсталация, приличащи на стаи. Разбира се има и добавени консерванти, антиоксиданти и т.н. Рязането пък става с робот за рязане, който следи в лазер структирата на месото и реже точно по ивиците на мускула.
                        Топло пушена се прави както всяка друга риба. Пробвай със сьомгова пъстърва, не сьомга.

                        п.п. не е активен, а гладен!
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • От: Относно пушените продукти

                          Съжалявам ако е в противоречие с правилата, но не можах да го намеря в youtube..
                          Предполагам, че ще породи интерес клипчето..

                          https://www.facebook.com/manstuff69/...3018704749158/

                          Коментар


                          • От: Относно пушените продукти

                            http://www.ita-bg.com/за-градината/у...-месо-7005
                            това дали си струва?

                            Коментар


                            • От: Относно пушените продукти

                              Ако наистина това му е цената - да, на 100%!
                              Неудобството е, че се работи с дървени въглища и ще е предимно за градината.
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • От: Относно пушените продукти




                                Наближават коледните – празници, предстоят още, именни дни.Най-хубавото време в годината, когато всички очакваме хубавите моменти, прекарани с любими хора.

                                Така ,че реших да си стъкна една своя собственна пушилня от ламарина и стара кофа, останала ми от един ремонт на покрива през лятото .За това отдавна съм си мислил и имал идея но сега му дойде времето.








                                Студено пушене (Дим без огън)











                                Пушено шкембе


                                пъстърва пушена





                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X