Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Относно пушените продукти

    Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
    Да,никакъв проблем.
    Това е добре.Аз едва ли ще мога да дойда, но вероятно ще пратя някой дето ще ходи на концертите да ми купи някоя скумрия.

    Коментар


    • #32
      До: Относно пушените продукти

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      Здравей колега!
      За бирата имам едно просто,но уникално вкусно мезе.От мариновани шпроти,но става и от всякаква друга дребна риба.Тук килото на почистени и без глави и опашки шпроти е 5лева и си е чиста печалба на време.Рибките са разрязани "на пеперуда",киснат 24 часа в саламура,след това 12 ч. в марината.След това само ги опарваш на скарата - и пак в маринатата.Като поръча някой - пак 1-2 мин. на скарата.Аз по принцип си правя всички заготовки за скарата по тоя начин - мариновам,пека до полуготовност и пак в марина,така хем клиента не чака много,хем е много вкусно.Сега,ти момента със саламурата можеш да го намалиш до 10-12 часа и след това да опушиш.Същия номер става и с филе от толостолоб,но за него е по-добре да приготвиш топла марината,с повече мащерка(маринати да искаш...).За шишчетата дето казваш - добре си го замислил,но според мен вратът е по-добре да го продаваш нарязан като за каренца.Начукваш каретата,мариноваш пак в топла марината за дивеч.А шишчета е по-добре от плешка,или обрезки - кеф ти топла,кеф ти студена марина,кеф ти за шашлик (класическата кавказка).Аз правя подобни,но със пушен бекон.Правя и кебап(като турския)от овнешко или шилешко месо,но със смлян пушен бекон в каймата,по250-300гр. на кило кайма.Две скилидки чесън,глава лук(най-добре настърган или пасиран)щипка канела,кимион,сол,черен и червен пипер(може и малко лют,да станат малко по-мъжки)и 1-2 яйца.Вместо хляб слагам пасиран варен картоф.Оформяш го на самия шиш като голямо кебапче(прецени си грамаж-цена),а става и на малки кюфтенца,между които има лук,домати...Също така правя и най-различни кълцаници в було,но с помощник/заготовчик - сам е утрепия...като лозовите сърмички от паламуд на скара...Правя и много други неща на скара,но те вече не са мезета...Питай ако се сетиш нещо - идеи (проверени) - бол,а и смалко фантазия...Поздрав!


      Кебапа ме заинтригува.Ще го пробвам на големи шишове и ще ги замразя във фризера.Ще заменя бекона с пушена сланина и да видим какво ще се получи...Като изляза-направо на скарата.Ще е ефектно.
      За вратът си прав.Първо ще взема да го опуша леко осолен в марината,на големи парчета,и после да подготвям шишчетата.Ползвам врат защото е 5.20 килото,няма кост и си е супер шаренко месо.
      Само не ми стана ясно какво е "шпрота".Цаца?

      Коментар


      • #33
        До: Относно пушените продукти

        Да,цаца е,но малко по-едра от черноморската.Искаш ли рецепти за кебапи?Нещо друго от кайма,ребърца,гърди,пилешки разфасовки..?Само казвай - тука сме,пък като се стопли - ще мина да пийнеме по...едно,на теферич..?
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #34
          До: Относно пушените продукти

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Да,цаца е,но малко по-едра от черноморската.Искаш ли рецепти за кебапи?Нещо друго от кайма,ребърца,гърди,пилешки разфасовки..?Само казвай - тука сме,пък като се стопли - ще мина да пийнеме по...едно,на теферич..?


          За пийването-никакъв проблем!
          Дай някоя по-усукана рецепта за кебап.

          Коментар


          • #35
            До: Относно пушените продукти

            Ето ти за кебап 1.За кило кайма -200 гр. пушена сланина,300гр.телешки обрезки,500гр овчо/шилешко.Глава лук,две скилидки чесън,няколко стръка магданоз.Сол,малко сода за хляб,по лъжичка черен и червен пипер,едно яйце и един варен картоф.Каймата ти е ясно как се бърка,само с месото смели и лука и варения картоф(ако са дребни -2).
            2.Кило овче/шилешко,200-250гр. овча лой,глава лук.2скилидки чесън,магданоз,дебела филия хляб(може пак с картоф).Лъжичка кимион,лъжичка риган(може и ронена чубрица)щипка канела,черен и лют червен пипер.Мелиш всичко на едро,слагаш подправките и на дребно.
            3.Кило телешки обрезки,250 гр. пушена сланина,100гр.гъби,1 печена чушка.Глава лук,сол,черен пипер и кимион по лъжичка.
            4.1/2кг овче и 1/2кг. телешко,2-3 скилидки чесън,магданоз,дива мента(джоджен му слагам аз),щипка бахар на прах,щипка карамфил на прах,кимион,сол,черен пипер.
            Има и едни шишчета от овче месо.Нарязаното месо се поръсва с микс от кимион,черен пипер и сол.Много хубаво се обърква и се оставя да почива час-2.След това се маринова в кисело млако с малко канела(МАЛКО) за минимум 24 часа.По време на печенето се топят в млакото 2-3 пъти.
            От тук нататък варияции много -опуши си малко тиквички и патладжан,вместо голямо кебапче правиш малки кюфтенца и редуваш на шиша с домат,тиквичка.......
            Сетих се нещо - имаш ли познат хлебар?Да ти направи пърленки(тънки питки от обикновено тесто)но тънички да станат,не повече от 5мм. с диаметир 256см.Да ги набрашни и в пакети.Издържат във фризер(като заготовка).След това по 1 - 1/2 минута на скарата и - сервираш месото направо в нея с някаква зеления и домат,лук...Ефектно е. На бързо се сещам само толкова,но има много още за какво да си говорим...Само питай,ако ти дойде нещо на ум.На последната са дробчета в бекон.
            Прикачени файлове
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #36
              До: Относно пушените продукти

              Супер рецепти,благодаря много!
              Тъкмо при мен са повечето амуджи,ще ги разбия с тези кебапи!
              Относно пърленките,хлебари дал Бог-аз съм представител на една от най-силните фирми за внос на машини и пещи за производство на хляб.От Италия и Турция.Имам наблизо оборудвана фурна от нашата фирма,но си мисля друго-направо ще взема една малка тестомесачка на 220 волта и-на Каварна.Вместо да купувам хляб,ще правя пърленките на място...
              То,и кебапа ако го оформя като голямо кебапче и го замразя,ще му трябва ли шишче в този случай?Направо го мятам на скарата,и после върху пърленка.
              Да кажа и за скарата.Моята е с размер 80/80 см.със заварени калибровани железа фи 18 мм.Нагъсто,не повече от 6-8 мм.между тях.Към 30 метра джилязо има вкарано там.Предимството е,че като се нагорещи желязото,то пече,а въглищатата дават само аромата.
              Последно редактирано от Мещера; 27-01-10, 10:19.

              Коментар


              • #37
                До: Относно пушените продукти

                Ето и някоя снимка:
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #38
                  До: Относно пушените продукти

                  Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                  Ето и някоя снимка:
                  Ако направиш скарата от квадрат ще пече по добре от кръглото желязо.Изпробвано

                  Коментар


                  • #39
                    До: Относно пушените продукти

                    Един битов вариант от мен, приложим почти при всякакви условия.
                    Най-обикновена тенекия от сирене ,няколко шиша ( обикновенно ползваме изчистени електроди , черупки от орехи колкото да покрият дъното на тенекията 2-3 пръста . Скумрията се осолява като за готвене ,престоява един ден и е готова за пушене.На гърлото на тенекията се пробиват дупки за да могат да се нанижат шишовете. Провесват се рибетата ( 10-15 риби без проблем се събират ) под тенекията се слага слаб котлон и се захлюпва с нещо . Температурата трябва да е достатъчно висока за да започнат да тлеят черупките без да се запалят .
                    5-6 часа и имате прекрасна пушена скумрия
                    Последно редактирано от droba; 27-01-10, 12:59.
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Относно пушените продукти

                      Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                      Супер рецепти,благодаря много!
                      Тъкмо при мен са повечето амуджи,ще ги разбия с тези кебапи!
                      Относно пърленките,хлебари дал Бог-аз съм представител на една от най-силните фирми за внос на машини и пещи за производство на хляб.От Италия и Турция.Имам наблизо оборудвана фурна от нашата фирма,но си мисля друго-направо ще взема една малка тестомесачка на 220 волта и-на Каварна.Вместо да купувам хляб,ще правя пърленките на място...
                      То,и кебапа ако го оформя като голямо кебапче и го замразя,ще му трябва ли шишче в този случай?Направо го мятам на скарата,и после върху пърленка.
                      Да кажа и за скарата.Моята е с размер 80/80 см.със заварени калибровани железа фи 18 мм.Нагъсто,не повече от 6-8 мм.между тях.Към 30 метра джилязо има вкарано там.Предимството е,че като се нагорещи желязото,то пече,а въглищатата дават само аромата.
                      Кебапа задължително на шишче - затова е "шиш-кебап",много по-ефектно е.А пърленките...не знам...Ще ти трябва един човек,който само това да прави - хамалогия е.На място да разточиш 300 питки днес..?И място заема,и време се губи...За това мисля,че на заготовка ще е по-добре.А скарата наистина трябва да е от квадрат.10х10 или 8х8...пак на по толкова разтояние.По- добре е,наистина.На Каварна би трябвало да има бая народ...по-удобно ще ти е 70-80х120,с оглед - поръчки/опашка...А?Да има място за целия асортимент,па и за хляба..?
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Относно пушените продукти

                        Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                        Ето и някоя снимка:
                        Ей, убиваш ме с тия риби човеко! Как не си по-близко...

                        Коментар


                        • #42
                          До: Относно пушените продукти

                          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                          Ей, убиваш ме с тия риби човеко! Как не си по-близко...

                          От Горна имам един кръвен брат,Дочо.На Дора фризьорката момче.Баща му май беше летец в гражданската авиация.
                          Учил съм в Свищов,та бяхме заедно на военно обучение навремето.
                          А за рибите,освен в Каварна...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Относно пушените продукти

                            Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                            От Горна имам един кръвен брат,Дочо.На Дора фризьорката момче.Баща му май беше летец в гражданската авиация.
                            Учил съм в Свищов,та бяхме заедно на военно обучение навремето.
                            А за рибите,освен в Каварна...
                            Хаха, познавам го и него, и майка му и баща му. С него навремето бръмчахме по иманярство, как съм го дърпал с въже от една пещера... А ти го знаеш колчав е, голям зор видях тогава. В последно време не съм го мяркал , май не е в Горна, а иначе Дора я виждам чат-пат. Е, ако дойда към Каварна за феста ще се видим...

                            Коментар


                            • #44
                              До: Относно пушените продукти

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Хаха, познавам го и него, и майка му и баща му. С него навремето бръмчахме по иманярство, как съм го дърпал с въже от една пещера... А ти го знаеш колчав е, голям зор видях тогава. В последно време не съм го мяркал , май не е в Горна, а иначе Дора я виждам чат-пат. Е, ако дойда към Каварна за феста ще се видим...
                              Във Варна кара такси понякога се завръща ама за малко . Тишо що не вземем като се затопли да пробваме как стават от теб питките от мен рибите .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Относно пушените продукти

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                Във Варна кара такси понякога се завръща ама за малко . Тишо що не вземем като се затопли да пробваме как стават от теб питките от мен рибите .
                                Съгласен! Само трябва да се разберем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X