Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за сливиците - основно за третата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Питане за сливиците - основно за третата!

    И от мен опит - като дете имах трета сливица с постоянна инфекция до 7 години - не бях ял сладолед дотогава, щото не ми даваха. Като ми я оперираха (нито боли, нито се усеща), първото нещо беше да ям сладолед - цял леген изядох. После забравих за инфекциите, а след години доктор ми каза, че третата сливица се била възстановила -пораснала, но вече здрава.

    Сина ми имаше точно същия проблем - и на 3 годинки му оперирахме третата сливица - вече не боледува, яде си студено и никакви проблеми. На десет години е вече.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #17
      До: Питане за сливиците - основно за третата!

      E, тази анкета избива рибата.
      Не се предоверявайте на форумните мнения, моля, колкото и да са добронамерени. За подобни казуси си има оториноларинголози. Ако нямате доверие на първия, консултирал детето ви, има още стотици.
      Поздрави и успех.
      P.S. Около носоглътката има натрупване на лимфна тъкан. На няколко места е повече, тези структури се наличат сливици. Големият ми син имаше подобна симптоматика, както вашето дете. Небните сливици бяха толкова големи, че всички педиатърки се чудеха, как въобще гълта през разстоянието между тях. Носа му често течеше или беше запушен, нощем хъркаше. Твърдо бях убеден, че има и проблемна трета сливица. Отведох го при УНГ специалист, на когото имах доверие. Каза ми да не се занимавам с глупости. Е, детето порасна, вече е на 15 год, проблема изчезна.
      От друга страна, хроничното нарушение на дишането от третата сливица води до забавяне на интелектуалното развитие; променя лицевия израз /т.н. аденоиден фациес/; източник на инфекции, някои от които много сериозни.
      Повтарям, не сондирайте мнения в офроуд форума, а при съответните специалисти.

      Коментар


      • #18
        До: Питане за сливиците - основно за третата!

        Това е и моето категорично мнение - консултация от добър специалист, при съмнения от поне още един.
        Идеята ми бе, че няма нищо страшно при такава операция, щом е наложителна. Вадене на зъб е много по-тежка и опасна операция.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #19
          До: Питане за сливиците - основно за третата!

          В "ИСУЛ'' София махат трета сливица след четвъртата година.По малките с пълна упойка,по големите с местна.Моето дете вдигаше непрекъснато висока температура/40гр./,хъркаше,боляха го ушите и започна да не чува.Всичко това,когато беше на 3 год.На 4 махнаха 3-тата сливица.Сега е на 12год. и както се казва "да чукна на дърво'' нямам спомен кога за последно е боледувала,дори настивала.

          Коментар


          • #20
            До: Питане за сливиците - основно за третата!

            Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
            ...
            Еми неправилно и погрешно е, разбира се. Обаче при тоталната загуба на доверие в здравната ни система и много от хората, работещи в нея, такива неща са си факт, и ще стават все повече.

            Казвам го от личен опит. При ходене няколко пъти при различни доктори, с еднаква специалност, ми бяха дали всеки различна диагноза. От "нищо ти няма", през антибиотици (от които нямаше полза), през разни мазила, та до вадене на сливици. При това все хора с добра репутация.

            На кого да вярвам? Най-накрая си казах "да става каквото ще", и вече проблем нямам.

            Та, такива неща, поне при мен, сриват доверието ми към лекарите, и обикновено ако се налага някакво по-сериозно лечение или манипулации, винаги търся всякаква информация. Знам че не е това начина, и не е правилно. Знам че медицината не е била и никога няма да е точна наука, но е факт че бях без предрасъдъци и съмнения, а в момента ги имам, без да съм търсил това.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              До: Питане за сливиците - основно за третата!

              До 4г.възраст синът ми боледуваше често и много хъркаше.След премахването на 3-та сливица стана голям палавник и вече всичко добре.Сега е на 10г.
              Cherokee(XJ) Country 1993 4.0i

              Коментар


              • #22
                До: Питане за сливиците - основно за третата!

                Съвета ми е да се доверите на компетентно лекарско мнение...... тоест на лекар с практика и заслужаващ доверието ви...

                Всеки организъм е уникален сам по себе си ... а здравето не е нещо подвластно на личните ни разбирания, мнения или мода

                На баща ми му махнаха сливици на 60 годишна възраст - почти безпрецедентна манипулация - положението беше такова,че проблемите които му създаваше една сливица с мястото, което заема - грубо казано - бяха сериозни с още по-сериозни последици ......

                Коментар


                • #23
                  До: Питане за сливиците - основно за третата!

                  Няма нищо страшно да се махне,даже ще е по-добре
                  И дробовете ще настиват,ако се махнат всички сливици

                  Коментар


                  • #24
                    До: Питане за сливиците - основно за третата!

                    Като дете боледувах често( четири бронхопневмонии,а ангините, бронхитите и пр. не мога да ги преброя) . На 6-7 годишна възраст ми махнаха сливиците( имах три) и от тогава почти не съм боледувал( само понякога грип за 2-3 дена и то в последните няколко години). Сливиците ми ги оперираха с местна упойка и доста боли( още си спомням, как ги изплювах в едно бъбрековидно легенче...брррр).
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Питане за сливиците - основно за третата!

                      Благодаря на всички писали по темата.Спокойно анкетата я пуснах чисто информативно.Да точно проблемът е , че с колкото лекари се консултираш - толкова мнения получаваш ( а и започват да се плюят един друг и да си мерят мненията).Та понеже в крайна сметка самото решение остава да го вземем ние родителите , реших да се допитам до Вас и всеки , който е минал през това да си каже мнението.Абсолютно съм наясно с рисковете и при двата варианта.Вярвайте за една година доста нещо съм изчела по въпроса.Просто ми е тежко да я гледам как се мъчи.Вариантите с други терапии не работят при нас , защото е много малка и много инатеста - както писах в една друга тема.Остава да се надявам , че докато дойде време може и да го израсте проблемът.Благодаря!
                      Женя Вълчанова 0888272565

                      Коментар


                      • #26
                        До: Питане за сливиците - основно за третата!

                        Не се притеснявайте от сондиране и събиране на впечатления във форум като този... Дори и Стиив Джобс обяви че основен дял в неговото лечение от рак на панкреаса е изиграл... Интернет... и дискусиите му с други които имат този проблем... А точно Джобс може да си позволи най-добрите лекари в света, повярвайте ми...

                        Идеята е че медицината като наука е по скоро смес от хаотични знания и натрупвания, а не система. Прекалено много фактори имат отношение и прекалено много отлики има между хората за да може да се говори за система. По скоро медицината разглеждайте като философия... със всичките и школи и течения... Затова и е толкова много и различни мнения ще чуете от разните доктори... включително взаимно изключващи се и осмиващи един друг... (това последното си е до хора не до медицина)...

                        Това което е голям проблем на докторите в наше време е системата им на обучение която не използва в достатъчна степен авангардните информационни технологии... А точно те са понякога ключът към важни решения от характера на това което вие ще трябва да вземете... Ако да речем някой се беше направил труда да организира една голяма база данни с информация на колко деца им се е наложила подобна операция, при какви условия, с каква наследственост, с какви последващи резултати в годините, какви отлики са получени спрямо тези които не са оперирани, колко и в каква посока са свързаните заболявания преди и след... Ако... Ако имаше такава база данни щеше да е много по-логично и ясно вземането на подобни решения...

                        В тази връзка търпи критика мнението че консултации от този род не са полезни... напротив те ще ви дадат това, което най-много ви е нужно... Какво мислят "патилите" години след...

                        С всичко написано не отричам под никаква форма нуждата от докторска преценка... Но колкото повече информация толкова по-добре...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          До: Питане за сливиците - основно за третата!

                          Дъщеря ми също имаше проблеми с третата сливица - между годинка и три годинки всеки вирус и всяко "безобидно" разболяване я удряше право там. Посъветваха ме като навърши 3 годинки да я махнем, защото преди това нямало смисъл - дори и премахната, сливицата израствала наново. Сега вече е на 3 години и почти 3 месеца, но все още не бързам да я махам.

                          Моят съвет е с помощта на превантивни мерки да задържите поне докато стане на 3-4 години и тогава да прецените, с помощта на специалисти, как да процедирате. Ако има шанс да израсте проблема - това е идеалния вариант Успех!
                          Кръвна група 0+

                          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                          Коментар


                          • #28
                            До: Питане за сливиците - основно за третата!

                            Гласувах, че съм "за" махането на третата сливица ако се налага, но съм против махането на всичките, защото лично съм потърпевш от такава операция. И в момента ме боли гърлото, а пък това студени и газирани напитки не знам какво е от десетилетия.
                            Резултатът при всеки е различен след такава интервенция, затова и лекарите дават различни съвети; номерът е не в повечето консултации, а такава при правилния лекар...
                            А това не е лесно, да намериш такъв.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Питане за сливиците - основно за третата!

                              Гласувах за и ще се обоснова , на 7 годишна възраст имах проблеми със сърцето и упорит ревматизъм след редица изследвания се установи че целият проблем идва от сливиците ,направиха ми операция и извадиха и трите сега съм на 40 г нямам никъкъв проблем здрав съм като бик и съм 100 кила пия студена бира сладолед ям и въобще не се сещам за гърлото си.
                              [CENTER][B]Да ме опази [COLOR=Red]Г[COLOR=Black]оспод [/COLOR][/COLOR]от[COLOR=Red] П[COLOR=Black]риятелите[/COLOR] [/COLOR] ми, а от [COLOR=Red]В[/COLOR]раго[/B][B]вете си сам ще се пазя.[/B][/CENTER]

                              Коментар


                              • #30
                                До: Питане за сливиците - основно за третата!

                                Първоначално публикуван от jumbo1 Преглед на мнение
                                Не махайте третата сливица на детето поне докато не стане на 6-7 години. Като изключим риска при хирургична интервенция с пълна анестезия вероятността да се появи отново третата сливица е мнооого голям (до 6-тата 7-мата година на детето). Учудвам се на горните постове как с лека ръка почти всички препоръчват "махайте".
                                Да,махайте. Колкото по-рано,толкова по-добре. Освен честите инфекции,води до хронична хипоксия и изоставане в умственото развитие.
                                Животът е харизан кон според мен...

                                Теди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X