Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Golf Country?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VW Golf Country?

    Привет,

    Много ме терзае една сравнително стара разработка на Volkswagen - Golf Country.
    Някой може ли да ми даде подробности? Как е като здравина, поддръжка, издръжливост, става ли въобще за лек оф-роуд?
    Като лека кола знам, че подръжката на Golf е много евтина, как е при "джиповия" вариант?
    Между другото помня, че преди години Вера Лагадова участваше с Country на състезание.
    Снимки за подсещане:



  • #2
    Да , Вера участва само веднаж - " Самоков 2002 " , но ...

    Много е просто : това е " Голф синхро " , но има тръбна подложна рама между купето /обикновено / и окачването /пак обикновено / от стандартния Голф , тъй че ...

    Коментар


    • #3
      Голф

      Т. е. Мите?
      Струва ли си човек да си вземе такова, ако е без претенции да се състезава с него?
      Има ли бързи и бавни или си е като обикновеното Syncro - постоянно 4х4?

      Коментар


      • #4
        Обикновенно синхро
        Няма раздатка ...
        Трудно се намират амортисьори - с по-дълги конзоли са ...

        И т.н. и т.н. ...

        Коментар


        • #5
          Като цяло колата си е екзотика. Малко произведени бройки, малко информация в интернет, и т.н. Имам един приятел, който бра ядове с две неща :

          - скорости (донесоха му ск. кутия от Германия - тогава 1.000 марки)
          - някви тампони, които сменя на скоро, които са редки и скъпи (т.е. не са съвместими от стандартен Голф)

          Демек, почти всичко си е като на Голф 2, ама има някои неща дето само в Юнитрейд с поръчка се взимат.. Иначе, интересното за мен беше, че рамата е разработка на Daimler Steyr Puch (сега Magna Steyr). Според мен не лошо автомобилче за софт планински туризъм, но със следните отличими минуси :

          - както казах по-горе - екзотичен
          - само бензинови двигатели
          - няма бавни и т.н.
          - цена. Цената му тук в БГ (а и навън) никак не е ниска, за това което предлага (като екстри например - няма климатик)
          - "синхро"-то на Фолксваген не е перманентно 4х4, а е най-елементарно парт-тайм 4х4 - като приплъзне отпред, прехвърля (някакъв процент) и отзад.

          Моето лично мнение е, че щеше да бъде далеч по-добре ако имаше и дизелов вариант (1.9 на VW например) и беше като при Ауди с торсен диференциал.. Но вероятно в такъв случай и още по-скъпо. А иначе за неговите пари и замисъл, аз лично бих разгледал Vitara/Geo Tracker и подобни..

          Коментар


          • #6
            И аз щях да отговоря по въпроса но след мнението на Yaро добавям единствено че споделям всичко което е написал а от мен в добавка:

            Ицо, не си струва...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              ОК, благодарско за мненията

              Коментар


              • #8
                Не мога да схвана кво иска да каже автора, демек Фолксваген. Сигурно правят някви пари от нелепицата Туарег, а поне според беспросветното ми мнение това чудо е и по-полезно, и по-достъпно, ако искат да го произвеждат. Да не говорим че спряха и Илтиса, колата - мечта ...
                Макар че от друга страна не само у нас селяните не купуват джипове. В един документален филм гледах същите глупости в Германия - ниви, между тях черни пътища, и в тях нахвърляни разни Пасати, зарязани до лятото, а тия драпат насам - натам с ботуши и кръста и висят от някви трактори...

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Стефан
                  Не мога да схвана кво иска да каже автора, демек Фолксваген. Сигурно правят някви пари от нелепицата Туарег, а поне според беспросветното ми мнение това чудо е и по-полезно, и по-достъпно, ако искат да го произвеждат. Да не говорим че спряха и Илтиса, колата - мечта ...
                  хората произвеждат това което се продава /при това с най-голяма печалба/... По-добре да направят и продадат 1бр Туарег, отколкото 3бр. Голф Кънтри или 6 Илтиса...

                  А те правят хиляди от "нелепицата Туарег" и се харчат като топъл хляб!
                  Наскоро гледах за БМВ - миналата година са продали 200 хиляди "паркетника" Х5...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Един приятел имаше такова ЧУДО и беше много разочарован от него имаше някакви проблеми със скоростите
                    ТOYOTA 4RUNNER

                    Коментар


                    • #11
                      Бе човек, ти да не вярваш в доброто? 21-ви век е! Хората купуват не каквото е смислено или им трябва, а каквото ги накарат производителите! Или не знаеш какво е промиване на мозъците?
                      Колкото по-гадна е няква глупост, толкова по ревностно се насажда. 200 000 летящи ковчега Х5, голяма работа. И Х 25 да са все тая. А 200 000 000 второкласнички с мобифони кво правят? Нямат пари да им купят буквари, ама "мчи как детето без жиесем, ми то ..." и се хваща за сърцето... Това не е нужно на никого, това е модно! Голяма работа като е глух клон на еволюцията, модата е измислена тъкмо за борба със здравия разум, в това число и техническия...

                      Коментар


                      • #12
                        само не разбрах къде са 200те милиона второкласнички
                        китай ли
                        БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                        (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                        Коментар


                        • #13
                          Света. Дизайна и набора от функции на днешните и перспективните телефони се определя от вкуса и желанията на японските ученички между 12 и 17 години. Това са реалните първи потребители на новите модели, и чак после тръгва по света. И даже борсовите юпита с най-тлъстите пачки си купуват квото има в магазина и после, ама квото са харесали ония безмозъчни твари. Иначе и не влиза в масово производство.

                          Коментар


                          • #14
                            Все не мога да разбера защо въобще съществуват тия автомобилни концерни, щом вече е измислилено всичко най-добро?! ... Да хвърлят толкова пари за нови разработки - не мога да си го обясня...

                            Можеше да се вземе едно решение, кои модели се удобряват от СТЕФАН и останалите да се забранят със закон!
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Ъхъ, няма що, намерил се маркетолог
                              Наистина полезното си работи по цял свят, и 30 години след като неизвестните нови собственици на концерните са казали че нещото е буклук, и ей сега ще дадат не знам си кво ново ... Всечкия бивш СССР и половин Латинска Америка карат УАЗ. В английските колонии ще ти се смеят на всичко, което не е старинен Ровър. В цяла Азия и половин Африка воюват на стари ТЛК и хабер си нямат че БМВ е толкова по-хубав. В цял свят има устойчиви фенове на истинските стари Джип-ове.
                              Всичко останало е просто градско-плажна гъзария, и даже не схващам защо говорим за това тук...
                              В днешния свят на белите разумното и модното са обратни неща. Совалките са глупост, ама трябваше за започнат да избухват редовно, за да спрат да са символ на човешкото проникване в Космоса. Макдоналдс е просто опасен, ама трябваше да регистрират 80% затлъстяване на населението в Щатите, за да им намекнат да сменят рецептите. От лъскави играчки се правят пари, ама трябваше да се случи цяла голяма война, за да започне някой да се усеща че парите са калпав бог. Това че нещо се продава, за мене поне значи успешна рекламна политика, и не непременно дългосрочна обща полза. Което не е разумно в задъхващ се свят с малко ресурси.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X