Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори за багажник - помогнете!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьори за багажник - помогнете!

    Колеги, Изтърваха ми и двата амортисьора на багажника на Чирокито (1998 г - металния багажник) и не мога да открия в Пловдив точно такива. В Балкан Стар сигурно ще има, но ще се поръчват и тя става дебела и бавна. Можете ли да ми помогнете със съвет къде мога да намеря такива амортисьори в Пловдив или околността. Не държа да са оригинал за JEEP, само да стават и да вършат работа.

    Предварително благодаря на колегите!

  • #2
    До: Амортисьори за багажник - помогнете!

    писал съм тема за това,потърси я.Стават от форд транзит без преправяне и са по 20 лв.

    Коментар


    • #3
      До: Амортисьори за багажник - помогнете!

      Първоначално публикуван от Hans_Gruber Преглед на мнение
      Колеги, Изтърваха ми и двата амортисьора на багажника на Чирокито (1998 г - металния багажник) и не мога да открия в Пловдив точно такива. В Балкан Стар сигурно ще има, но ще се поръчват и тя става дебела и бавна. Можете ли да ми помогнете със съвет къде мога да намеря такива амортисьори в Пловдив или околността. Не държа да са оригинал за JEEP, само да стават и да вършат работа.

      Предварително благодаря на колегите!
      Сваляш единият и с него обикаляш и мериш...
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • #4
        До: Амортисьори за багажник - помогнете!

        Благодаря колеги, ще проверя за амортисьри от форд.

        Коментар


        • #5
          До: Амортисьори за багажник - помогнете!

          Провери в'' ЕВРО-07'' около 15 лева трябва да са

          Коментар


          • #6
            До: Амортисьори за багажник - помогнете!

            На няколко коли са ме оставяли, но ги лекувам по следния начин: В разпънато положение ги натискаш на старани за да огънеш стержена леко и пробваш дали задържат. После още малко докато ти харесат. Все щях да търся и като ги направя така после забравям.
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #7
              До: Амортисьори за багажник - помогнете!

              Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
              На няколко коли са ме оставяли, но ги лекувам по следния начин: В разпънато положение ги натискаш на старани за да огънеш стержена леко и пробваш дали задържат. После още малко докато ти харесат. Все щях да търся и като ги направя така после забравям.
              Да ама на Черито не е ли течък багажникът Иначе има начини за лекуване. От пробиване и слагане на пиронче, през летва или някаква подпирачка, до пробиване на пълнитела, сипане на масло и заварка... Ама си е хубаво да си е официално
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • #8
                До: Амортисьори за багажник - помогнете!

                Пробвай, пък пак си търси
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  До: Амортисьори за багажник - помогнете!

                  Тези идеи вече са изпробвани всичките. В момента съм с пробита стрела в горния край и с пирон с извита и наклепана опашка като дръжка. Не става, защото багажника е толкова терък, че криви пирона само след няколко поставяния. Вчера смъкнах единия амортисьор и вмомента, който го направих вратата стана толкова тежка, че едва я вдигнах да изляза изпод нея. Jeep са направили ужасна грешка с подмяната на задната врата от полимер на стомана. Тежи та се къса и прецаква амортисьорите много бързо.

                  Относно коледага и предложението за еуро 07, проверих - за форд транзит няма, а за чероки са по 68 лв. Вчера гледах в КОСЕР и там имат по принцип зареждане за транзит. Днес отивам с джипа и сваления амортисьор и ако мога щв поръчам два - цената им там е 25 лв. Иначе и при тях за джип нещата са към 70 лв.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Амортисьори за багажник - помогнете!

                    "Съфорумника "ИванИванов" ми показа супер,хай-тек, NASA технология с тръба в която се слага амортисьора (малко по-къса) и при отваряне понеже горната (по-дебела част) отива нагоре тръбата под действие на собствената си тежест остава на долната част и блокира капака отворен и т.н..... ама ако той чете, да е снима и да ходиш при него с рушвет, иначе трябва да идваш при мен да обяснявам, че ми е трудно да го опиша."

                    __________________
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Амортисьори за багажник - помогнете!

                      е, да снимам, ама трябва да се наканя.........

                      за Гранд Чероки не стават от Форд, проверено..... все се каня да си поръчам от ибей, ама и там трябва да се наканя
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Амортисьори за багажник - помогнете!

                        Това с тръбата вЕрно е идейно. Но не дрънчи ли в затворено положение или сте я "тапицирали" някак си?

                        Аз съм принципно за оригинална резервна част в този случай, но всеки си преценява и си прави сметка.

                        Аз си купих за предния капак във въпросното представителство и имаше налични. Друг е въпросът, че струваха повече от амортисьор за окачването .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Амортисьори за багажник - помогнете!

                          Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                          Това с тръбата вЕрно е идейно. Но не дрънчи ли в затворено положение или сте я "тапицирали" някак си?

                          Аз съм принципно за оригинална резервна част в този случай, но всеки си преценява и си прави сметка.

                          Аз си купих за предния капак във въпросното представителство и имаше налични. Друг е въпросът, че струваха повече от амортисьор за окачването .
                          грехота е да дам 200лв. за две амортисьорчета, а тръбата като всяко временно решение, върши работа за постоянно.....

                          мойта е от прахосмукачка и дрънчеше, затова намотах малко
                          самовулканизираща лепенка на ама и спря да дрънчи

                          мисля да сваля единия и да обиколя магазините... все от нещо ще пасне или в краен случай ще отрежа ухото и ще го заваря на стария, ама пусто време.... не е разтегливо
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            До: Амортисьори за багажник - помогнете!

                            Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                            "Съфорумника "ИванИванов" ми показа....
                            Ще си искам авторски за цитата така рушвета ще дойде при теб и аз ще остана на самозадоволяване хич не е честно
                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            ...мойта е от прахосмукачка .....
                            Те за това благодаря, изкара си едно кафе за почерпка на форда ми са заминали по същия начин, и не можах да си намеря "идеалната" (хем тънка, хем здрава) тръба, сега ще пробвам с такава
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              До: Амортисьори за багажник - помогнете!

                              От 10 дена имам чероки XJ. Амортисьорите на петата врата не държат добре в студено време (противно на очакванията ми)
                              Намерих тази тема търсейки инфо за моя проблем. Прочетох мнението на колегата gravidis, че стават от Форд Транзит, както и че колегата Hans Gruber е проверил в Косер. Не можах да разбера от къде е Грубер (не е писал от къде е а и все още не мога да виждам профилите във форума), но се сетих, че и в Пловдив има Косер. Вчера отидох до тях. На бул. Копривщица в Пловдив. Нямаха за Чероки, но ми казаха, че за следващия ден ще доставят за Транзит. Днес отидох да ги взема. Да ама не. Това което ми дадоха за Транзит не става на Черокито ми. Захващането в горния край (дебелия) на моето амортисьорче е ухо с кръгъл отвор, а това което ми дадоха за Транзит е с еднакви захващания горе и долу, като долния (лъскавия) край на моето амортисьорче.
                              Не твърдя, че на колегата gravidis поста е неверен. Споделям опита си от днес.
                              Възможно е да са объркали доставката. Възможно е да има разлики за различните години на Форд Транзит.
                              Иван
                              ivanp98[at]mail.бг

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X