Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

    Да, подозирах, че gmapsupp е за СД картата, а gmapprom е за системната папка в устройството. Според вас има ли значение, примерно карам в Италия, дали съм пълната карта на Европа, или само с карта на Италия? В смисъл това, че едната е доста по-голяма може ли да има проблем при работата (устройството да се задъхва ). Също така има ли разлика дали една карта работи на СД или на вътрешната памет?
    Сега за JCV. Намирам два файла за 2017.10, но не намирам еднозначен отговор, кой е подходящ за нуви 1490. D3084180A.JCV и D2504210A.JCV. Първия е около 300 Мб, втория около 700 Мб. Малкия го дава за резолюция 480х272, колкото и моето нуви. На някои места го пишат като стандарт. Големия е High Resolution (без да се конкретизира колко е това хай) за 7X5, ZUMO, 1XXX, което би трябвало да значи, че става и за 1490. Така ли е?

    Коментар


    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

      По принцип, на вътрешната памет на уреда , си мисля , че работи малко по-бързо, защото комуникацията няма забавяне през четец за карти и съответният чип за него. Ако е активна само една карта на уреда и е за конкретна държава, също ще е по-пъргав при преизчисляване. Тук говоря за разлика от 1-2 секунди, едва ли се забелязва при изчисляването на маршрута, но при шофиране има видимо значение, доста бави първоначалното изчертаване на самата карта и уличите. Все пак уреда не е първа младост. Версията на картата трябва да ти е NT, файла за JCV D2504210A. Ако ще е само с Италия ти трябва и жсв само за Италия. с общият за Европа мисля, че няма да ти го покаже. Относно картите и тук не си съвсем прав
      Във вътрешната памет на уреда:
      gmapprom
      gmapprom1
      gmapsupp
      gmapoem (тази карта се вижда в менюто , но не може да се изключва)
      gmapbmap- базова
      gmaptz- за времевата разлика

      На SD картата:
      gmapsupp

      Коментар


      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

        Доколкото си спомням 1490 и изобщо 1ххх сериите поддържат NT версия на картите и Full screen jcv, т.е. изгледа на кръстовището е на цял екран.

        Ако не бъркам - D3084180A.jcv този файл търсиш (за 2017.10), демек по-малкия. Но нищо не пречи да опиташ и с двата - който тръгне.
        На картата памет може да имаш 2 файла карти с имена gmapsupp.img и gmapsup1.img
        Може да имаш и jcv файл, за да не се пълни устройството с данни - Х:\Garmin\JCV\
        Проблем с размера на картата нямаш, стига да е на картата памет. Устройството се "задъхва" само когато вътрешната памет е пълна.
        Ако има място на нея (примерно 70% от паметта е пълна), няма да се "задъха".
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

          Благодаря, за помоща, колеги! Картата е ок. Работи с малкия файл. Големия е за нуви с екран с по-висока разделителна способност и не съм го пробвал. Неприятното е, че на повечето места се намира само img файл, а jcv трябва да се търси отделно, но пък търсенето е сложно, защото не се знае името му.

          Коментар


          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

            Изтеглих Garmin City Navigator Europe 2017.10 . Как мога от нея да си генерирам примерно карти на 1 или 2 държави и да ги запиша на диска в xxx.img файл. Мисля, че съм го срешал някъде, но сега не мога да го намеря.
            Някой може ли да обясни? Благодаря.

            Коментар


            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

              Хайде и аз да питам Знаещите! Имам едно старичко нюви 3590 LMT отдавна европейската карта не се събира във вътрешната му памет и аз я инсталирах на СД карта, НО сега като се опитвам да инсталирам новата версия тази опция е Изчезнала от Гармин Експрес-а - СД картата се вижда като отделно устройство и се започва ма регистрирай го.....
              Та на въпроса как да си инсталирам официално новата карта?

              Коментар


              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Хайде и аз да питам Знаещите! Имам едно старичко нюви 3590 LMT отдавна европейската карта не се събира във вътрешната му памет и аз я инсталирах на СД карта, НО сега като се опитвам да инсталирам новата версия тази опция е Изчезнала от Гармин Експрес-а - СД картата се вижда като отделно устройство и се започва ма регистрирай го.....
                Та на въпроса как да си инсталирам официално новата карта?
                GARMIN Express прави сам проверка на коя памет ще се събере картата и предупреждава. Аз имам същото nuvi и вече няколко поредни версии Express-a си я слага автоматично на SD-картата.

                Коментар


                • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

                  Да стига да има място, направо си я инсталира, не се регистрира нищо, давай само нататък,ако те пита и не на другите работи , после продължава и тва е.

                  Коментар


                  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

                    Първоначално публикуван от VANK Преглед на мнение
                    Изтеглих Garmin City Navigator Europe 2017.10 . Как мога от нея да си генерирам примерно карти на 1 или 2 държави и да ги запиша на диска в xxx.img файл. Мисля, че съм го срещал някъде, но сега не мога да го намеря.
                    Някой може ли да обясни? Благодаря.
                    Изтегляш си версията за Мапсорс. От нея си маркираш избраните държави и стават нещата.
                    Ако не можеш да я намериш, ще ти пратя линк за торент на лично.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

                      Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                      Изтегляш си версията за Мапсорс. От нея си маркираш избраните държави и стават нещата.
                      Ако не можеш да я намериш, ще ти пратя линк за торент на лично.
                      Благодаря, изтеглих MapSource_6.16.3 (по-нова не намерих) и станаха нещата!!!

                      Коментар


                      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

                        Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
                        GARMIN Express прави сам проверка на коя памет ще се събере картата и предупреждава. Аз имам същото nuvi и вече няколко поредни версии Express-a си я слага автоматично на SD-картата.
                        Имате грешка. В момента имам 14 ГБ свободни на СД картата , Но експреса ми вади:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:express.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5722551

                        И по никакъв начин не ми дава да избера да инсталира на картата

                        Коментар


                        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

                          Тоя номер Експреса ми го е правил. Май му сложих друга форматирана и празна SD карта и ми инсталира картата.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

                            Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                            Тоя номер Експреса ми го е правил. Май му сложих друга форматирана и празна SD карта и ми инсталира картата.
                            Ще пробвам и ще пиша, Благодаря.

                            Коментар


                            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

                              Oправих се накрая:
                              Форматирането на картата не помогна, помогна изтриването на половината .system директория на машинката и чак тогава разпозна картата и инсталира европейската карта на нея.
                              Благодаря за съветите

                              Коментар


                              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.10

                                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                                Oправих се накрая:
                                Форматирането на картата не помогна, помогна изтриването на половината .system директория на машинката и чак тогава разпозна картата и инсталира европейската карта на нея.
                                Благодаря за съветите
                                Благодаря, че сподели как си решил проблема.
                                Алекс, то тази директория трябва да се почиства редовно, защото обикновено ****.asr файловете се множат. При инсталирането на новата карта, старите asr файлове най-често остават и се слагат и новите. А тези файлове са доста големички и с времето...... Поне при мен така става.
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X