Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В какво бихте инвестирали - окачване или блокажи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Значи тунинга там е едно наистина скъпо занимание!
    Ама пак не загрявам - тук имаме малък и голям талон, в малкия няма технически подробности, в големия има, но ни съветват да си го държим в къщи. А уж и нашите талони са европейски?! И никъде май не пише размер на гумите например.
    Май от догодина пак ще сменяме талони...

    Коментар


    • #17
      в тяхните талони пише размера на гумите. Ако на колата са различен размер лошо.
      На нас това ниво на сигурност и стандартизация още не ни е познато. За щастие. Представям си какви приключения трябва да преживея като си сменям всяка седмица гумите.
      Живота е лесен в България.

      Коментар


      • #18
        абе във бг сме уником аз просто нямам дъми....тук ако им видите книжките шофорските са точно като на наще дядовци едно време абе с две дъми тефтерче сега излезна новата аз съм със нея като наще във бг.... а за талоните на колите да не говорим толкова са големи че никoй не ги носи седят си във колите ужас....
        а пък за номерата има си ги от как си е кипена колата няма такива смяни само ако излизаш извън испания но има и някои лепкат една лепенка и точка такава изрядност като във бг няма никъде.......
        за гъмите има точен размер ако легализираш друг ти го вписват във талопна и полицая ти вика лек ден.....
        не че спярат като във бг но белята един път става,,,
        мен са ме спирали само един път даже не ми искаха нищо само проверка за алкохол и ако си наред продължаваш.....
        поздрави....

        Коментар


        • #19
          Окачване ИЛИ Блокажи!!!Колега това ,,или'' не се връзва там където си го сложил ! Това са две не съпоставими и различни неща . Първо се почва от гумите , но! Но нещата стават по-шумни , по нестабилно на асфалт , завишен разход и т.н.От друга страна закъсванията и не ловките ситуации намаляват. Най - важното нещо е за си изясниш с каква цел искаш промяната . Моето мнение (а мисля че и надругите колеги) , че блокажите са последната стъпка към която се пристъпва . Ако търсиш проходимост (при 150 км. асфалт на ден!!!)
          се започва от гумите , после лебедката , окачването(лебедката и окачването може да са и в обратен ред).
          Окачването е нещо без което не може нито едно МПС , а блокажа си е гевезелък(за който си мечтая и май скоро ще поръчам). Относно ,,реномираните'' марки , внимавай много!Събери мнения от хора които са си сложили едно или друго. Лично за мен и моето каране , TJM ме устройват идеално.
          А относно парите - е , кеф цена няма!
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #20
            Да, реда е както го написа Чуров.
            Е като е толкова хубав и умен начина за докарване на сигурност на пътя, що тогава у нас практически няма убити по пътищата в сравнение с толкоз светлите и напреднали западноевропски държави? Процентно. Защо повечето убити у нас са с най-последните модели автомобили? Що се разбиват автобуси и камиони по на няколко години, които са и на специален технически отчет?
            Не се заблуждавайте, това е прост рекет.
            Хе, Франция например е сигурно най-напредналата в трансплантологията държава. Вече десетилетия. Проста причина - винаги имат достатъчно топли трупове. Събират си ги по пътищата. Имат специална служба за тая работа. В нея има въртолети, бързи коли и ендуро с хладилници зад седалката. И буркан и страшна сирена на една гъвкава пръчка зад моториста. Карат като бесни по тротуарите и през задръстванията от центровете за спешна помощ където са отрязали карантиите до болницата където вече отварят болния човек. Казват че теоретически могат да почнат два часа след катастрофата. Всички виждат това, и пак масово катастрофират.
            Рекет, рекееет, на никой не му пука за нашата сигурност. Освен може би на застрахователите, нали се набутват.

            Коментар


            • #21
              да съгласен сам със въз че е този реда но във моя случай със гъмите нима да се започне...
              остава окачване или блокажи
              окачване +5см на траил master +монтаж +legalizacia=1500-1600€
              заден блокаг само+компресор+montag=1500€
              е тва e загадкатa във кое си заслужава да се инвестира y koe shte e po efektivno...
              имайки предвид че окачването ще е със оригиналния размер гъми ще плащам легализация и като слога други гъми пак пара за легализация а за блокага нищо...
              поздрави..

              Коментар


              • #22
                егати цифрите блокаж не си слагай, а повдигане на джипа без по-големи гуми няма никакъв смисъл ! това обикновенно се прави точно с тази цел. Аз като гледам просто се чудиш какво да му тунинговаш на това джимни, наистина послушай колегите ако искаш да караш офф-роуд започни с гумите ако не по-добре си спеси парите за нещо по-полезно че с тези 150 км. на ден ми се вижда пилеене на средства това явно си е просто всекидневната ти кола на не джип за оффроуд.
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  Значи , почти съм убеден че ти си LSD диф.Дори и да греша задния блокаж няма да те направи по-проходим- особено ако си с гуми за ,,мъгла''.Той ще ти помогне в гората-най-вече при окантарване ,а на асфалта е много спорна ползата(за мен няма такава - имам заден блокаж).Лифт без смяна на гуми също се обезсмисля- клиренсът се променя от гумата , не от лифта.Като гледам ,приготвил си ~3000E
                  пък спора е за 200 за легализация
                  Най- добрия начин, да похарчиш тези пари е да заведеш жената и децата на почивка.
                  Ако все пак си решил нещо да правиш , смени гумите с по-агресивни, без да променяш размера и си постигнал компромиса.Pursie (човекът със снимките) смени шарката , ане размера и от прикачен инвентар се превърна в БОЕЦ и то от класа! Така че довери се и на неговия опит.
                  Успех !
                  PS Като дойда в мадрид ще се обадя за по бира!
                  Чао
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #24
                    здравейте благодаря ви за съветите много сте прави но нещо трябва да измисля че не ми се става за срам повече тва jimny серино не прилича на джип а там дето сам закъсвал сам излизал със подлагане на камнчета ако имах блокаг нимаше да се цапам...
                    като вече знаете сам поръчал гъми със които ще мога спокойно да карам ежедневно 150км затова дръго решение остава един к-т кълни гъми със дганти й край на проблемите....
                    аз тук сам чел че регенератна гъма е със поне 1см по висока от същата нова така че ще има някакъв напредък....
                    а дръго нещо което ме притеснява е че като се монтират по големи гъми се удължават предавките както на каси така и на бавни а жимнито не се слави със каси предавки на бавни...тук на жимнитата им скъсяват раждатките за да могат да понесат по големи гъми....
                    ЧУРОВ за бирата със наиголямо удоволствие само да се обадиш...
                    поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      Ето как ти спестихме едни пари Спирай се на джанти и гуми и край!Чудеста започват от верните гуми!
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X