Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В какво бихте инвестирали - окачване или блокажи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В какво бихте инвестирали - окачване или блокажи?

    здравейте върти ми се из мисълта да слога на жимнито два блокага вместо по високо окачване +5см със по големи гъми поради простата причина че трябва да се легализират пак и ще ми харчи повечко нафта а на ден минавам 150км.....
    не карам чак толкова из гората защото сега е забранено във някои области затова се въздържам от всякаква сериозна модификация на жимнито....до сега дето сам закъсвал аз мисля че със блокажи ще излезна но със по високо окачване много по трудно.,
    за пари не говоря ням да има разлика огромна....
    поздрави........

  • #2
    Re: във какво бихте инвищирали окачване или блокажи....?

    блокажите са нож с 2 остриета, погледни постингите на Стефан доста е написал по темата, по добре виж ако има как да си сложиш LSD диф. ще ти върши много добра работа и лифт
    LZ1RED

    Коментар


    • #3
      той си е серийно с ЛСД
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        окачването е полифункционално нещо и ще повлиае цялостно на динамиката на автомобила, а блокажът не. аз за себе си съм решил вече, в полза на окачването. ЛСД ако имаш пък съвсем няма сми от принудителен.

        Коментар


        • #5
          Вземи си Гуми, много повече ще ти помогнат стига да са Правилните

          Коментар


          • #6
            Предния блокаж ще ти помогне малко и само ако застанеш на кантар.
            Окачването особенно с малък лифт е много по полезно.

            Коментар


            • #7
              Много по- добре е да инвестираш в окачване и лебедка от колкото в блокажи
              Велосипед, кракомобил.

              Коментар


              • #8
                БЛАГОДАРЯ ЗА одговорите ще имам на предвид вашите съвети.....сузуки jimny няма ЛСД поради тази причина искам да слагам АРБ
                сега сам поръчал нови гъми ,, GOOD YEAR WRANGLER AT/R ,, във оригиналния размер 205/70/15 защото ако искам 215/75/15 пак трябва легализация а 200€ само за тва не ми се дават пак и ще направя последен опит да видя дали във сузуки ще ми оправят дифа ако не като ми слагат блокага ще го прегледат какво my е състоянието....
                за по високо окачване +5см и със оригиналните гъми ще изглежда много смешно пак и колата е на 60.000км поне още толкова да се износят амортисорите със новия к-т гъми и чак тогава смятам да слога окачването.......
                а за гумите дето сам избрал да слога мисля че е най доброто нито една марка не прави гуми МТ във моя размер а регенерат има но и цената е доста близка със на една нова гъма......82€ wranger at-r i 65€ insa turbo sas sharkata na yokohama.....МТ
                ПОЗДРАВИ....

                Коментар


                • #9
                  Гуми

                  Не знам да другите, ама моя опит с Goodyear AT/R е трагичен. Има нулева проходимост в кал. Точно нула . Ето пример

                  Това вдясно е е гума Goodyear AT/R а вляво гума с шарка на Иокохама Геолендър МТ.
                  Колите са минали по един и същи път.
                  Още ги имам, но седят в гаража
                  Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                  NULLA TENACI INVIA EST VIA

                  Коментар


                  • #10
                    Ами то за калта си трябва кална гума

                    Коментар


                    • #11
                      за 150км асфалт на ден с Джимни, трябва да си голям мазохист, колега... а какво остава пък ако му сложиш и "кални" гуми
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        da 150km sa mnogo na den za gymi MT no za AT ne sa mnogo....а да не забравяме че пътищата не са като във БГ кара се бързо и км не се осещат.... друга важна причина е че джипа ще стане по нестабилен със кълни гъми имал сам два три случая дето трябваше да реасгирам рязко и знам какво щаба при голяма скорост си е жив късмет...
                        поздрави...

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от zenit
                          във оригиналния размер 205/70/15 защото ако искам 215/75/15 пак трябва легализация а 200€ само за тва не ми се дават пак
                          Каква е тази легализация?!?

                          Коментар


                          • #14
                            а имах рено цлио 1.9д мислех да го карам за работа но на бързо го продадох нямам излишни пари за застраховки и данъци да не говорим място за паркиране затова jimny ми е напълно достатъчно.....
                            абе къде бях чел във едно списание my правят тест във пустинята 7000км джипа е чисто нов без никакъв тунинг й не отстъпва по нищо на по големи машини едно нещо ми остана във мисълта този който беше писал репортага казва че jimny е като дрогирана мишка със РЕД БУЛ..
                            поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Паджеровод
                              Първоначално публикуван от zenit
                              във оригиналния размер 205/70/15 защото ако искам 215/75/15 пак трябва легализация а 200€ само за тва не ми се дават пак
                              Каква е тази легализация?!?

                              ами ва испания всяко едно нещо дето се променя по окачването ширина дължина височина и една камара още глъпости трябва да се легализира...
                              да бъда по ясен например си слагам аз едно окачване +5см на реномирана марка като траил master което има тув но не ми върши работа минава се тест на спирачки една камара глъпосто дето само един автомобилен инженер може да ти направи плащаш си я после на технически преглед пак си плащаш пишат ти новите дани във талона на колата и като те спре полиция нима да ти конфискъват джипа щото е сичко легализирано ако не е много лошо....
                              за гъмите много просто нямаш ли във талона новия размер могат и колата да ти вземат легализацията е неизбежна слагат се новите гуми и се мери широчината от средата на едната до средата на дръгата пак някои инженер ти взима парите после и на техническия преглед пак ти ги взимат а бе лъда работа сичко за пари...
                              а не дай си боже стане нещо и не си във ред тогава е лошо мен са ме блъскали и от тогави си имам едно на ум винаги изряден....
                              поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X