Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Питане за Дайхатцу

Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Питане за Дайхатцу

Може ли някой да ми каже на кой мотори на БМВ и с коя кутия се монтирва в фероза в роки монтирва ли се такъв двигател от БМВ и с неговата кутия ли си е или с на БМВ
    Предварително ви благодаря

Място
    София
    Публикации
    1,465
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране До: Питане за Дайхатцу

Задал си въпроса твърде "академично", т.е. объркано, ама ще се пробвам да отговоря...поне за Ферозата. Оригинално модела "Бертоне" е чиста Фероза с монтиран двигател 1,6 литра на БМВ 100к.с.( Ферозовия е 96к.с.).Всичко друго по колата си е Фероза - скорости, раздатки, съединител, окачване. Има и "Бертоне" с купе и чаркове от Роки и също с мотор на БМВ, но какъв - не съм сигурен.
    Daihatsu Feroza 1995g. 1,6 16V PART TIME!!!:D

Място
    София
    Публикации
    441
    Точки (при гласуване)
    7

аз като гледам - нищо чудно да стане и от москвич 12ка то си е би ем W

Място
    София
    Публикации
    2,800
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на lama69 Преглед на публикациите
    Задал си въпроса твърде "академично", т.е. объркано, ама ще се пробвам да отговоря...поне за Ферозата. Оригинално модела "Бертоне" е чиста Фероза с монтиран двигател 1,6 литра на БМВ 100к.с.( Ферозовия е 96к.с.).Всичко друго по колата си е Фероза - скорости, раздатки, съединител, окачване. Има и "Бертоне" с купе и чаркове от Роки и също с мотор на БМВ, но какъв - не съм сигурен.
    Бертонето с купе на Роки е с 2.7бензин и 2.5 дизел ДВГ,някъде из форума четох че има разлики в "камбаната" на СК,за де пасне на двг от БМВ
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

нула 8 девет 8 540 седем седем 5

Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Благдаря за отговорите.
    Мисълта ми е понеже на кутията на този мотор който съм виждал в Ферозата или така наречения М40 мотор на БМВ към тази кутия може да се закачи от 1.6 до 1.8 16клапана който е 140кс.без никакво преправяне а с малки корекции и преправяне стига да има място може към кутията да се закачи и 2.8 24клапана които си е 198кс Има и 3.0 24 клапана който е 245кс
    Вапроса е кутията на ферозата/роки дали е различна с тази на модела с даихатцу мотор или се полузва някаъкъв фланец заводски ?
    някой който има снимки на кутията или схеми нека пусне
    благодаря предварително

П.С. а както е казал мечо Пух колкото повече толкова повече

Злой е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    6,713
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на biko_d Преглед на публикациите
    Благдаря за отговорите.
    Мисълта ми е понеже на кутията на този мотор който съм виждал в Ферозата или така наречения М40 мотор на БМВ към тази кутия може да се закачи от 1.6 до 1.8 16клапана който е 140кс.без никакво преправяне а с малки корекции и преправяне стига да има място може към кутията да се закачи и 2.8 24клапана които си е 198кс Има и 3.0 24 клапана който е 245кс
    Вапроса е кутията на ферозата/роки дали е различна с тази на модела с даихатцу мотор или се полузва някаъкъв фланец заводски ?
    някой който има снимки на кутията или схеми нека пусне
    благодаря предварително

П.С. а както е казал мечо Пух колкото повече толкова повече

Много коне си е хубаво нещо, ама помисли какво ще стане с 10-15-20 годишни железа зад двигатела, пресметнати за двигател 100 коня, когато ги ритнат двойно или тройно повече от предвидените?
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!

Място
    Варна
    Публикации
    572
    Точки (при гласуване)
    8

и аз минах по тоя път, какъв двигател да сложа на бертонето? Спрях се на 1.8 115 к.с. Отначало мислех за ис, но се отказах по-скъпо щеше да излезе и трябваше да се подменя инсталацията. На по-голям мотор трансмисията няма да издържи.
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,676
    Точки (при гласуване)
    47

Повече от 140-те коня нито ти трябват, нито ще свършат някаква реална работа, освен да се пребиеш на асфалта, или да потрошиш де шо има зад двигателя, в гората.

Разликата е в камбаната. Ще трябва да правиш камбана, или някакви приспособления, за да можеш да сложиш BMW двигателя на обикновена фероза. Не помня обаче дали камбаната и скоростите са с общ корпус, или камбаната се отделяше. Мисля че бяха с общ корпус, но не съм сигурен.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

rado genev е офлайн Утвърден участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Габрово
    Публикации
    300
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Повече от 140-те коня нито ти трябват, нито ще свършат някаква реална работа, освен да се пребиеш на асфалта, или да потрошиш де шо има зад двигателя, в гората.

Разликата е в камбаната. Ще трябва да правиш камбана, или някакви приспособления, за да можеш да сложиш BMW двигателя на обикновена фероза. Не помня обаче дали камбаната и скоростите са с общ корпус, или камбаната се отделяше. Мисля че бяха с общ корпус, но не съм сигурен.
    На Ферозата са с общ корпус а на Рокито камбаната се отделя от кутията

Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря на всички за отговорите.
    Не че съм тръгнал да слагам голям мотор в малко даихатцу ми просто се информирам за да знам .
    За колегата с 1.8 115кс това е мнго корав мотор но ако е с ангренажен ремък си провери тръбичката койято маже разпределителния вал че се запушва и заминава вала за доста бързо време това е съвет към всички с БМВ мотори с ангренажен ремак (М40 1.6/1.

Сходни теми

1. Шаси за Дайхатцу
    От bvtr във форум DAIHATSU
    Отговори: 4
    Последно мнение: 03-04-09, 12:41
  2. Отговори: 4
    Последно мнение: 09-02-09, 08:22
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 04-10-05, 12:01
  4. Питане
    От ДиДжейДавел във форум Клубове, фирми и организации
    Отговори: 2