Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигателя на Витарата претриса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигателя на Витарата претриса

    Здравейте колеги имам един проблем.Витарата е 1.6 моно и като я запаля сутрин веднага си вдига оборотите на около 2000 обаче има и едно претрисане на двигателя което се осеща когато е студена като затопли намаля значително претрисането но не изчезва напълно,иначе няма проблем с вървенето.Сменени са кабели,свещи,дистр.капачка,палеца и въздушен филтър.Къде според вас може да е проблема.

  • #2
    До: Двигателя на Витарата претриса

    При мен има едно такова както каза ти претрисане. Двигателя ми е сменян и някои неща не се стработват веднага. При мен, когато запаля едно от буталата /мисля, че беше трето/ не се движи в синхрон с другите. Като загрее всичко се оправя. Предполагам в купето усещаш, че подрусва нали ? ...
    Отиди някъде да ти проверят буталата
    Успех и поздрави
    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

    Коментар


    • #3
      До: Двигателя на Витарата претриса

      Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
      При мен, когато запаля едно от буталата /мисля, че беше трето/ не се движи в синхрон с другите. Като загрее всичко се оправя.
      Колега, такава глупост изръси....по-добре не давай съвети като не разбираш.

      Коментар


      • #4
        До: Двигателя на Витарата претриса

        Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
        ....... При мен, когато запаля едно от буталата /мисля, че беше трето/ не се движи в синхрон с другите......
        да не би да е по късо от другите и като загрее да се раширява и става като другите и за това да се управя

        сори просто не се здържаш.
        . LRE Bulgaria.
        RRC SE V8 91г.

        Коментар


        • #5
          До: Двигателя на Витарата претриса

          Това нещо ми беше обяснено от предния собственик, защото му се оплаках,че нещо не е наред с ДВГ-то. Той ме увери, че всичко е наред и да не се притеснявам ...
          Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

          0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
          /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

          Коментар


          • #6
            До: Двигателя на Витарата претриса

            Брей той предния собственик много сладкодумен-явно не продава кола за пръв път.Пак добре-като не те е пратил за една торба компресия от магазина.Друг път недей купува кола от такива увеселители,че бая ядове ще береш.

            Коментар


            • #7
              До: Двигателя на Витарата претриса

              Ами те ядовете започнаха преди време. Днес блокира хидравличната помпа. Успяхме да купим, но цената ни съкруши с баща ми 100лева. А аз си мислех, че е малко по-малка цената. Също така намерих и секция /или машинката, на която е закрепен волана/, но цената ни съкруши още повече - 250 лева. Ако някой продава неговата за по-скромна цена да пише.
              Предварително се извинявам ако съм казал някоя простотия, но късния час и тежкия ден си казват думата
              Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

              0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
              /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

              Коментар


              • #8
                До: Двигателя на Витарата претриса

                Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
                Това нещо ми беше обяснено от предния собственик, защото му се оплаках,че нещо не е наред с ДВГ-то. Той ме увери, че всичко е наред и да не се притеснявам ...
                Ми,отваряй сервиз и почвай да прайш основни ремонти
                Или,пък недей дава съвети,че току-виж,някой като теб си отворил двигателя,да си удължи буталото....

                Коментар


                • #9
                  До: Двигателя на Витарата претриса

                  Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
                  да не би да е по късо от другите и като загрее да се раширява и става като другите и за това да се управя

                  сори просто не се здържаш.
                  ами има един такъв момент когато кабела,лулата или свеща към съответното бутало не работят цилиндъра спира да работи и двигателя почва да тресе
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #10
                    До: Двигателя на Витарата претриса

                    Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                    ами има един такъв момент когато кабела,лулата или свеща към съответното бутало не работят цилиндъра спира да работи и двигателя почва да тресе

                    може би като спре да работи спира и да се движи и затова не е в синхрон с другите
                    . LRE Bulgaria.
                    RRC SE V8 91г.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Двигателя на Витарата претриса

                      Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
                      може би като спре да работи спира и да се движи и затова не е в синхрон с другите
                      разбира се че се движи и е в синхрон,но исках да кажа че заради това може да тресе
                      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                      Коментар


                      • #12
                        До: Двигателя на Витарата претриса

                        Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                        разбира се че се движи и е в синхрон,но исках да кажа че заради това може да тресе

                        И аз съм съгласен но колегата е писал че са сменени.
                        . LRE Bulgaria.
                        RRC SE V8 91г.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Двигателя на Витарата претриса

                          колеги, вие не разбирате бе! Буталото е с труден характер, със собствено мнение е, кои сте вие, че ще му кажете с кой да се движи в синхрон?! Някакъв си колянов вал ли? Далеч от такива бутала!
                          Honda HR-V 4WD D16W1

                          Коментар


                          • #14
                            До: Двигателя на Витарата претриса

                            Dankov, не пипай нищо. На Сузуки събора на морето преслушах 15 и после още поне 20 - това е начина на работа на тоя мотор. НЕ Е НОРМАЛНО, но така си работят . Не се притеснявай и карай.
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Двигателя на Витарата претриса

                              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                              Dankov, не пипай нищо. На Сузуки събора на морето преслушах 15 и после още поне 20 - това е начина на работа на тоя мотор. НЕ Е НОРМАЛНО, но така си работят . Не се притеснявай и карай.
                              Хаха помня аз тази случка, идва Юпи и ни кара наред да вдигаме капаците за да гледа как работят двигателите. Само не се сещам тогава ли слагахме чаша с бира отгоре или това беше друга история
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X