Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

    Здравейте на всички,
    Искам да ви задам няколко( бих ви задал най-малко 200) въпроса,
    свързани с Паджеро.
    Купих си Паджеро къса база 94' 2.5 TDi GLS със SuperSelect.Взел сам си го за работа и свободно време работя в сферата на строителството и имам обекти по селата та за това.Искам да ви попитам за някакви леки модове като избор на гуми,гресирания,масла,евентуално лебедка и окачване.Интересува ме също шнорхел.
    Въпроси други:
    Защо има два акумулатора,каква товароподемност има без задни седалки,има ли нещо от рода на спортни въздушни филтри за модела т.е. перящи се,ремарке до с ква маса може да тегли????
    Има копче на което пише R/D Lock казаха ми че е за блокаж на диференциала в какви случай да го ползвам???
    Мерси предварително пожелавам на всички много приятни емоции.

  • #2
    До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

    Първо ЧЕСТИТО много кал и безавариини километри а с въпросите един по един разгледай добре форума и въпросите ще намалеят.

    Коментар


    • #3
      До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

      Първоначално публикуван от pepi tuning bg Преглед на мнение
      Здравейте на всички,
      Искам да ви задам няколко( бих ви задал най-малко 200) въпроса,
      свързани с Паджеро.
      Купих си Паджеро къса база 94' 2.5 TDi GLS със SuperSelect.Взел сам си го за работа и свободно време работя в сферата на строителството и имам обекти по селата та за това.Искам да ви попитам за някакви леки модове като избор на гуми,гресирания,масла,евентуално лебедка и окачване.Интересува ме също шнорхел.
      Въпроси други:
      Защо има два акумулатора,каква товароподемност има без задни седалки,има ли нещо от рода на спортни въздушни филтри за модела т.е. перящи се,ремарке до с ква маса може да тегли????
      Има копче на което пише R/D Lock казаха ми че е за блокаж на диференциала в какви случай да го ползвам???
      Мерси предварително пожелавам на всички много приятни емоции.
      31-ци влизат, стига да не е смачкано оригиналното окачване - независимо, торсионно окачване отпред и пружини отзад. Относно АТ или МТ гума, няма да получиш еднозначен отговор. Мойто мнение е, че ако ще караш извън пътя на пресечен терен, си трябва МТ гума и хайджек.
      Поради същите причини е необходим и шнорхела. Накрая и лебедката.
      Със задния блокаж се работи предпазливо и се включва преди препятствието. На слаб грунд, с агресивни гуми може да те закопае, вместо да те извади. Тоя спортен филтър как ще го монтираш? Щото, ако ще е извън кутията за какъв шнорхел говориме?

      Коментар


      • #4
        До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

        Здравейте, колега и добре дошъл.
        За почти всичките Ви въпроси има много писано във форума. Можете първо да прочетете това.
        Относно спортните фирми - всички по- големи фирми предлагат такива за Вашата кола.
        За употребата на блокажите - по- надолу има поне няколко теми по този въпрос.

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        ...Тоя спортен филтър как ще го монтираш? Щото, ако ще е извън кутията за какъв шнорхел говориме?
        Предлагат се спорни филтри, които се вграждат на мястото на стандартния и не изискват никви преработки и напасвания
        Зима иде

        Коментар


        • #5
          До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

          Здравейте отново,
          за акумулаторите и за маслата нищо не намерих,филтър разбира се ще остане в кутията независимо какъв е.Мисля да си взема гуми Малатеста Кобра за сега окачването е супер,работят ми и пръскалките на фаровете,днес ги проверих.Тия реглажи на амортисьорите как точно работят гледам че има 3 положения S M H (soft medium hard) нещо не се усеща много разлика?

          Коментар


          • #6
            До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

            Първоначално публикуван от pepi tuning bg Преглед на мнение
            Тия реглажи на амортисьорите как точно работят гледам че има 3 положения S M H (soft medium hard) нещо не се усеща много разлика?
            погледни под калника дали си с регулируеми амортисьори,може и да са сменени с обикновенни. при мен разликата е доста осезаема
            емил златков
            паджеро 2.5тд
            ве стром 650

            Коментар


            • #7
              До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

              Ами погледнах доколкото виждам са регулируеми.Кои са местата дето трябва да се гресират?

              Коментар


              • #8
                До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

                Първоначално публикуван от pepi tuning bg Преглед на мнение
                Кои са местата дето трябва да се гресират?
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...6&postcount=11

                Коментар


                • #9
                  Мерси много за упътването.

                  Някой знае ли точно какво включва т.нар. Winter pack за Паджеро щото от изчетеното до сега не стигнах до нещо конкретно???
                  2 акумулатора
                  отопяеми огледала и предно стъкло
                  подгрев на горивния филтър
                  праскалки на фаровете
                  отопляеми предни седалки
                  Друго?????
                  Последно редактирано от huko; 13-04-09, 20:16.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

                    Здравейте колеги,
                    за зимния пакет отговор не получих, днес цял ден имах време и четох форума запознах се с бая неща.
                    От наученото ми изникнаха няколко нови въпроса.
                    С колко мога да повдигна Паджерото с подложки на пружините и от къде мога да ги купя.Разбрах че някак си отдолу нещо се натягало и можело да се повдигне още малко чрез него???? Как става това???
                    Спрях се на гуми BFGoodrich A/T.Търся да купя още булбар и шнорхел от Къде???
                    Продават ли се готови релси (или както там се казват) с фарове за монтаж на покрива? Пак от къде???
                    Мерси предварително.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

                      Понеже от 11ти до днес минахте от Малатеста Кобра на Гуудрич АТ, Ви препоръчвам да почетете още, за да вземете най- доброто решение за себе си.
                      Ако дадете малко повече информация какво очаквате от колата и какъв бюджет сте решили да отделите за целта, смятам, че ще Ви бъдем повече от полза.
                      Зима иде

                      Коментар


                      • #12
                        До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

                        Здравей huko,
                        моля те говори ми на ти че така се чуствам неодобно .
                        Бюджет нямам точно определен за колите си пари никога не сам жалил така че...
                        От БГ магазините за оф-роуд които гледах в нета неможах да се ориентирам много а и повечето са без цени.
                        Моля насочете ме от къде мога да купя гореспоменатите( от предишния ми пост ) неща???
                        За гуми давайте други предложения смело чакам???

                        Коментар


                        • #13
                          До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

                          До седмица ще знам със сигурност, но може би ще имам булбар. Правен е конкретно за този модел, пасва като чорап. Намира се в София.
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #14
                            До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

                            Относно булбара, мисля, че не ти трябва. Ето една много добра тема за тунинг на Хюндай Галопер(много близо до паджеро):
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=6856

                            На мен ми се вижда много по - надеждно решение, защото предницата става много по висока и можеш да превземаш по - кофти бабуни.

                            Аз също оня ден си сложих BG Goodrich All-Terrain и мога да ти кажа, че в България са много по - скъпи и не си заслужава. Аз мойте ги купих от този сайт: http://barzgumve.com

                            4 гуми = 944 лв.
                            Много по - евтино е от където и да ги купиш тук. Това е крайна цена и включва доставка до вратата ти. Сайта е български, но гумите идват от Германия.
                            GSM: 0898 554713
                            Уебсайт: BULEXTREME.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Малко въпроси за Паджеро 94' 2.5 TDi

                              и аз съм с BFG AT и честно казано не съм очарован,малко е прехвалена работата при тях!Сега ако требе да купувам никога не бих взел пак такива,ама са на 8000 километра и дето се казва,това е Минке положението...
                              може за твоя информация да погледнеш тук:http://www.tirerack.com/tires/survey....jsp?type=ORAT
                              така или иначе ще даваш пари и то не малко,не бързай

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X