Страница 7 от 25 ПървиПърви ... 3456789101117 ... ПоследенПоследен
Резултати 121 до 140 от 493

Тема: Внимание измамници!

Място
    Русе
    Публикации
    202
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране До: Внимание измамници!

Цитат Мнение на Skorpion_BG Преглед на публикациите
    Ми ти що не си я поИска! Награда де! Да видиш какво ще ти искат - ДДС ли, разходи за транспорт ли или нещо друго? Да им беше дала един измислен адрес и имена и да им слушаш сеира!
    Имам още един телефон от групата......тези дни ще очаквам включване
    Ако някой друг не ми е взел наградата вече....
    Daddy's girl! Always & Forever!
    Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

Място
    РУСЕ
    Публикации
    1,215
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Zorka Преглед на публикациите
    Имам още един телефон от групата......тези дни ще очаквам включване
    Ако някой друг не ми е взел наградата вече....
    Ами дай му един измислен адрес и прати някой да го чака там.Ако трябва да помагаме се обади от един град сме.

Място
    Русе
    Публикации
    202
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на gena Преглед на публикациите
    Ами дай му един измислен адрес и прати някой да го чака там.Ако трябва да помагаме се обади от един град сме.
    Благодаря, Гена! Ако пак звъннат, съм подготвила няколко души....все пак един телевизор не тежи малко, още повече и цветен

Място
    РУСЕ
    Публикации
    1,215
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Zorka Преглед на публикациите
    Благодаря, Гена! Ако пак звъннат, съм подготвила няколко души....все пак един телевизор не тежи малко, още повече и цветен
    Особенно ако е с кинескоп,или с главобол наистина тежи.
    Последно редактиран от Гена ; 22-07-09 в 00:04

Място
    Русе
    Публикации
    202
    Точки (при гласуване)
    9

Не ме е яд, че са се пробвали....
    Проба - грешка!
    Ама утре ще звъннат на някой пенсионер, за който думите "цветен", "телевизор" и "хиляда лева" за несбъдната мечта!
    Ще се вържат, ще си дадат последните стотинки от "огромната" пенсия....
    За това ме е яд! Че на някои са му завряни ръцете в **** до лактите, мързи го да работи и е намерил лесен, но долен начин да си докара някой лев /някой, някой...сериозни суми се прибират!/
    От това подивявам!

Място
    РУСЕ
    Публикации
    1,215
    Точки (при гласуване)
    11

Такава е системата пробват където мине.То не бе лагери става дума за Вятовските цигани,не бе катастрофи и др.

Място
    Русе
    Публикации
    202
    Точки (при гласуване)
    9

Нямам думи.....все далаверата търсим, нищо, че е на чужд гръб!

Публикации
    283
    Точки (при гласуване)
    6

Гадовете са станали още по-хитри, обаче хванаха от трите най-големия.
    Пуснах обява за продажба.Получих това
    Hello,
    My Name is Lincon Pey from united kingdom, I am interested in your
    item so please do let me know the total cost of the item,
    Hoping to read from you fast.
    Thanks
    До тук добре, по нищо не личи, че лъже и аз съм заинтересован.Направи ми впечатление, че съм пуснал обявата в български сайт написана на чист български език.
    Пиша му ... и получавам това
    Hello friend,

Thanks for the mail,and am very glad to hear from you...However i
    will be paying the total sum of Eur 250 for the item + shipping
    through DHL EXPRESS to Nigeria.

However i want you to get back to me with the below information so
    that i can able to quickly make the payment.

Account Holder's Name:
    Account Number/IBAN
    Bic/Swift
    Bank Name
    Bank Branch
    Country
    Item Full Name

Here is the shipping address

Name:Sunday seun
    Street: 6 Ago ilorin street mokola market
    City: Ibadan
    State:Oyo
    Zipcode: 23402
    Country: Nigeria

Await your reply soon.

Thanks.
    Разликата в държавата е очевидна, както и начина на изказ.Цената също е висока за втора употреба стока която той ми предлага да плати + доставката за негова сметка.
    В заключение искам да кажа, не бъдете лакоми само и само да сте напред с 10-15-20 лв щот може и да изгорите.Няма да станете по-богати от тях или по-бедни, нещата които ни трябват и ще ни трябват не са евтини.

Място
    Пловдив
    Публикации
    1,211
    Точки (при гласуване)
    13

Еее, наистина, аман от измамници!

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2349651

Предупредете близки и познати, че уж все се говори за измамите, как се правят и непрекъснато има нови и нови измамени!?
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

Място
    Пловдив
    Публикации
    1,211
    Точки (при гласуване)
    13

Ами за това какво ще кажете, получавали ли сте го (озаглавен е JOB OFFER!!!)?

DEAR CANDIDATE,

WE HAVE A JOB OFFER AVAILABLE FOR YOU IN RESPONSE TO YOUR INITIAL
    REQUESTING THE JOB SEARCH DIRECTORY.WE ARE A COMPANY BASED IN UNITED
    KINGDOM. WHICH OUR COMPANY IS REGISTERED IN U.K CHAMBERS OF COMMERCE. WE HAVE
    BEEN RECEIVING ORDERS FROM NORTHERN AMERICA, AUSTRALIA, AND
    EUROPE WHICH WE HAVE NOT BEEN ABLE TO PROCESS COMPELETELY SINCE WE DO
    NOT HAVE A PAYMENT RECEIVING PERSONNEL IN THESE AREAS.WE HAVE DECIDED
    TO RECRUIT PAYMENT OFFICERS ONLINE HENCE WE WILL BE NEEDING A
    REPRESENTATIVE TO PROCESS OUR PAYMENTS IN THESE AREAS - DUE TO DELAYS
    IN PROCESSING PAYMENTS FROM THESE AREAS IN UNITED KINGDOM.

WHAT WE OFFER:
    FLEXIBLE PROGRAM: TWO HOURS/DAY AT YOUR CHOICE, DAYTIME AND EVENING
    TIME WORK AT HOME: CHECKING E-MAIL AND GOING TO THE BANK PART TIME OR
    FULL TIME PROFESSIONAL CONTACT TEAM WITH VERY GOOD SUPPORT AND
    COMMUNICATION SKILLS OTHER HIGHLIGHTS: NO SELLING INVOLVED, NO KIT TO
    BUY,WE WON'T CHARGE YOU FOR ANYTHING. MONTHLY SALARY: $450 EVERY TWO WEEKS
    TO A TOTAL OF $900 PER MONTH
    COMMISSION:10% OF EVERY MONEY ORDER/CHECK THAT IS CASHED INSTANTLY "CASH
    IN HAND" OR "CASH ON COUNTER" IS WHAT YOU GET FROM THE
    TOTAL CASHED AMOUNT. EXAMPLE IF YOU RECEIVE A CHECK OF$1,000.00 YOUR NET
    INCOME
    IS
    $100.00,OUR COMPANY SUPPORTS ANY FEES. YOU WILL PROCESS AT LEAST 2-3
    ORDERS PER-WEEK AND YOU WILL EARN MORE THAN $200.00 CASH IN HAND EVERY
    WEEK. REMEMBER: THE MORE ORDERS, CHECKS YOU PROCESS- AT A FASTER RATE THE
    HIGHER YOU STAND TO EARN DAILY. WHAT WE ASK: TWO FREE HOURS DAILY NOT
    INCLUDING
    WEEKENDS, INTERNET
    ACCESS FOR SENDING AND RECEIVING E-MAILS, AVAILABLE MEANS OF CASHING
    MONEY ORDERS/CHECKS AT YOUR BANK .

IMPORTANT:
    GET BACK TO ME EMAIL:ceanoil@chatdd.com
    CLOSING DATE:29/8/2009
    YOU MUST BE OVER 21 YEARS OF AGE. U.S, UK, CANADIAN, ASIA OR AUSTRALIAN
    CITIZENSHIP.
    IF YOU MEET THESE CONDITIONS PLEASE CONTACT WITH THIS FOLLOWING

INFORMATION:
    : FULL NAMES..
    : MAILING ADDRESS..
    : CITY, STATE, ZIP CODE..
    : TELEPHONE NUMBER..
    : PRESENT JOB (IF ANY)..
    : MODE OF IDENTIFICATION..
    : EMAIL ADDRESS..

WE WILL NEVER ASK YOU FOR ANYTHING MORE THEN THAT, NO BANK NAMES, NO
    BANK ACCOUNT NUMBER, ROUTING NUMBER, CREDIT CARD, PASSWORDS, SSN #
    ETC.IF ANYONE ASKS FOR THOSE ON OUR BEHALF PLEASE DO NOT GIVE OUT THIS
    INFO. THIS IS TO ENSURE YOUR SECURITY AND NON INVOLVEMENT IN CASES OF
    IDENTITY THEFT.

THANKS

Ben Watt (II) Job Instructor
    John Oliva. (1) DIRECTOR OF PAYMENTS.
    James Allen(III) PRESIDENT

Ехаааа, откога си мечтая така да си седя в къщи, почти нищо да не правя и да падат парички (доларчета в случаят) ей така, от небето!

Ама, АМАН бе!
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

Публикации
    283
    Точки (при гласуване)
    6

Ако някой спечели от интернет пари без да се е регистрирал никъде му подарявам шише домашна сливова, да се почерпи.
    Пари даром и в интернет няма.

Място
    гр.София,кв.Овча Купел
    Публикации
    105
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране Внимание измамници!

Току що ми звъни телефона и ми казват честито вие спечелихте 42 инчов телевизор и 999лв. от технополис както ги чух и затворих.Точно след 1 минута от същия телефон звънят на жена ми те явно ги подкарват наред и понеже наште са поредни та на нея.Само че аз и казах да им говори поне да ги набута та работата била в 21ч. тази вечер ще докарат телевизора и парите тя само да купела един ваучер на глобул от 30лв. те ще и се обадят след 20минути да им продиктува кода така щяла да си заплати куриерската услуга на спиди.Демек ще изеде дървото.Телефона от който звънят е 0894-88-77-51

Място
    Пловдив
    Публикации
    1,211
    Точки (при гласуване)
    13

Е, не, това вече минава всякакви граници!

Сега гледам следното писмо се мъдри в пощата :

"до: undisclosed-recipients:;
    относно: FEDERAL BUREAU OF INVESTIGATION FBI.WASHINGTON DC.

Anti-Terrorist and Monitory Crimes Division.
    Edward John(FBI SPECIAL AGENT)
    Chief Information Officer:Zalmai Azmi
    FEDERAL BUREAU OF INVESTIGATION FBI.WASHINGTON DC.
    Email:washington.fieldiiafbigov@live.com
    FBI SEEKING TO WIRETAP INTERNET

READ CAREFULLY,

We the Federal bureau of investigation (FBI) Washington, DC in conjunction with some other relevant security Agencies here in the United states of America have recently been informed through our Global intelligence monitoring network that you presently have a transaction going on with the Central Bank of Nigeria(CBN), as regards to your lotto winning payment award which was fully endorsed in your favor accordingly by the government of Nigeria.It might interest you to know that we have taken our time in screening through this lotto winning payment notification as stipulated on our protocol of operation,and have finally confirmed that your lotto award payment is 100% genuine and legal with due process of law, and it is as well free from all illegal activities,which you have the lawful right to claim your fund without any further delay.Having said all this, we will further advise, that you should go ahead in dealing with the Central Bank payment officials as FBI will be monitori
    ng all their services accordingly

furthermore, we want to place this on your notice that we recently had a meeting with the Executive Governor and financial secretary to the president of the Central Bank of Nigeria, in the person of Mr. Emakpo Sam Banks along with some of the top officials of the Ministry regarding your case and they made us to understand that your file has been held in abase depending on when you personally come for your claim with your right details. They also told us that the only problem they are facing right now is that some unscrupulous element are using this project as an avenue to scam innocent people off their hard earned money by impersonating the Executive Governor and the Central Bank payment staffs.

We were also made to understand that a lady with name Mrs. EILEEN DOYLE from OHIO and another person named as Mr.ALLEN BUCHALTER who reside in NEW JERSEY as well has already contacted them and also presented to them all the necessary documentations evidencing your claims, claiming to have been signed personally by you prior to the release of your contract fund valued at about US$10,000,000.00 (Ten million united states dollars), but the Central Bank officials did the wise thing by insisting on hearing from you personally before they go ahead on wiring your fund to the Bank information which was forwarded to them by the above mentioned names, the main reason,the federal bureau of investigation were contacted by the CBN is to assist them on making some investigation regards to this issue.

They further informed FBI that we should inform our citizens, who must have been informed of this lotto winnings payment awarded to them from the government officeto be very careful prior to these irregularities so that they don't fall victim to scam.

The FBI are instructing you personally, that if you were already dealing with anybody or office claiming to be from the Central Bank of Nigeria, you are further advised to STOP further contact with them in your best interest and then contact immediately the real office of the Central Bank of Nigeria (CBN) only with the below information accordingly and make your claims immediately :
    CONTACT PERSON: MR. EMAKPO SAM BANKS (FINANCIAL SECRETARY)
    CONTROL REMITTANCE DEPARTMENT OFFICER
    OFFICE ADDRESS: Central Bank of Nigeria
    Central Business District,
    Cad astral Zone, federal
    Capital Territory,
    Nigeria.
    TEL: +234-802-211-8059, +234-704-125 -4579
    Email: remittanceorgpayoffiice1778@gmail.com
    In your best interest, any email or fax that doesn't come from the above official email address and phone number should be disregarded accordingly for security reasons.

Meanwhile, FBI advise you to contact the Central Bank office immediately with the above email address and request that they attend to you payment file as directed so as to enable you receive your contract fund accordingly.

Ensure you follow all their procedure as required by them in order to hasten Up the effective procedures,of transferring your funds to you as designated by you. Also have in mind that the Central Bank of Nigeria equally have their own protocol of operation as stipulated on their banking realm, so any delay could be very dangerous.Sequel to this letter stated to you on this comprehensive e-mail , you are further advise that you furnish the central bank officials with your direct

contact details such as :
    FULL NAME:
    ADDRESS:
    CITY:
    STATE:
    ZIP CODE:
    DIRECT CONTACT NUMBER:

You will also be required to request Western Union or Money Gram details on howto send the required $550 in order to immediately ship your prize of Ten Million United State Dollars via Certified Cashier's Check drawn from Bank Of America, also include the following transaction code in order for him to immediately identify this transaction: EA4971- 478.

Note : You are only required to send $550 for the delivery fees and nothing moreIf any more fees is requested from you apart from the $550, kindly report back to our office and let us know in details of what is going on.

Thank you very much for your anticipated co-operation in advance, and always endeavor to send us an e-mail at all times if you discover any fraudulent activities in this. transactions,we earnestly await your urgent response to this matter.Our Mission To protect and defend the United States against terrorist and foreign intelligence threats to uphold and enforce the criminal laws of the United States,and to provide leadership and criminal justice services to federal,state, municipal, and international agencies and partners.
    Best Regards,
    Mr Edward John(FBI SPECIAL AGENT)
    Federal Bureau of Investigation
    J. Edgar Hoover Building
    935 Pennsylvania Avenue, NW Washington, D.C.
    20535-0001, USA

CONFIDENTIALITY NOTICE:
    This communication and its attachments may contain non-public,confidential or legally privileged information.The unlawful interception, use or disclosure of such information is prohibited. If you are not the intended recipient, or have received this communication in error, please notify the sender immediately by reply email and delete all copies of this communication and attachments without reading or saving them."

Абе, я кажете кой и как да информираме, и как да разкарам тия писъмца, че вече ми писнаха!
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

Място
    София
    Публикации
    7,631
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на Фани Преглед на публикациите
    Абе, я кажете кой и как да информираме, и как да разкарам тия писъмца, че вече ми писнаха!
    Не искам да те обезсърчавам, но... При служебните пощи, сисадмините полагайки ежадневни усилия, могат да ги сведат до минимум. Ако обаче ползваш някаква безплатна поща... Ами откриеш ли начин как да ги спреш, ще станеш милионер. Наистина.
    [COLOR="SeaGreen"]Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.
    [/COLOR]

Публикации
    810
    Точки (при гласуване)
    9

Честно казано, аз съм ги свел до минимум. Автоматично в "спам" и автоматично "изтриване". Седмично се промъква максимум по едно писмо и веднага целият домейн се поставя в "оня списък". Чак има моменти да се чудя какво става-никакво движение няма в тая кутия дни наред! Пощата ми е безплатна.

Място
    София
    Публикации
    7,631
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на Еmil Преглед на публикациите
    Честно казано, аз съм ги свел до минимум. Автоматично в "спам" и автоматично "изтриване". Седмично се промъква максимум по едно писмо и веднага целият домейн се поставя в "оня списък". Чак има моменти да се чудя какво става-никакво движение няма в тая кутия дни наред! Пощата ми е безплатна.
    Ако се пазиш от самото начало може. Регистрираш ли се на няколко сайта с нея, запишеш ли се в няколко томболи, даже да я напишеш в някой форум(включително и този) и вече няма спасение...
    [COLOR="SeaGreen"]Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.
    [/COLOR]

Публикации
    283
    Точки (при гласуване)
    6

Днес ми съобщиха за хора, които обикалят по двама с документи и се представят за хора от енергото като събират пари за ток.Пазете се!

Място
    Пловдив
    Публикации
    35
    Точки (при гласуване)
    9

Пресен случай. Аз, жената и детето сме на морето и жената звани на баща и да се чуем как сме що сме и т.н. След 30мин. звани стационарния тел. на тъста и му се обажда женски разплакан глас и вика -- /татко направих ПТП и убих едно дете и сега съм в полицията и трябва спешно да ми донесеш някъкви пари като гаранция/ а тъста вече разтреперян и с понижена телесна температура в мозъка пита;-- / Таня, ти ли си, в коя полиция, колко пари?/ а моята псевдо жена му вика -- / да татко, аз съм, в полицията в Пловдив съм и ми искат 8к лв. ама ще ти звънни адвоката, щото не ми дават да говоря вече/ а ние през това време сме на плажа и си прайм кефа. Тъста вече е пред инфаркт и усилено търси от познати и роднини 8к.лв., но без да казва за кво иде реч, че да не усложни положението на дъщеря си а тъщата още е на работа и незнае кво става. Е да ама тъщата се прибира и тъста вече почти хоспитализиран вика -- / да знайш, наща Таня е блъснала дете и то умряло и трябва да намерим 8к. за гаранцията/ обаче в тоз момент звъни тел. и се обажда адвоката и вдига тъщата и се е иб** ло м**та на адвоката а след разговора тъста едва не бе убит от тъщата и т.н.

п.п. Станем ли на преклонна възраст и на нас може да се случи.

Това нещо ни бе разказано от тъщата няколко часа след случката по GSM-а докато ние си правим аперитива в ресторанта на хотела. А на тъста му беше зле цяла седмица след като се прибрахме от почивка.

умната!!!

nickbochev е офлайн
    Николай Бочев
    Супер Модератор | ОС || СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плевен
    Публикации
    6,742
    Точки (при гласуване)
    60

Ето малко систематизирана информация по темата, "взета назаем" от сайта на колегите от Специализирана административна дирекция “Пресцентър и връзки с обществеността” - МВР.

Как да се предпазим от измамите по телефона

(от тук: http://press.mvr.bg)
    Във връзка със зачестилите през последните години случаи на извършени телефонни измами под различни предлози ви напомняме:
    Телефонните измамниците са много изобретателни, с тренирани психологични умения, които по време на телефонния разговор се ориентират за възрастта на набелязаните жертви и се възползват от първоначалния шок от споделената им информация, за да ги манипулират. Те често сменят сценариите и обикновено търсят своите жертви сред възрастните хора.
    Извършителите на тези измами са предимно от криминалния контингент, и са от ромски произход. Локализирани са основно в общините Горна Оряховица, Павликени, Левски и Ветово. Измамниците са в добре организирани и затворени престъпни групи, като най-често имат роднинска връзка помежду си.

Не се доверявайте, не давайте пари на непознати хора!

При всяко съмнение търсете помощ от полицията на телефони 166 или 112.

Ако искате да подадете жалба или да се свържете с вашия районен полицейски инспектор, можете да намерите информация за телефона и приемното му време на електронния адрес
    www.vblizost.org

Видове телефонни измами:

1.ОСВОБОЖДАВАНЕ НА КОЛЕТ
    Ваш “роднина”, с когото не сте се чували или виждали отдавна, е изпратил колет от чужбина, съдържащ скъпо лекарство, голяма сума във валута или други ценности. Трябва да дадете определена сума, за да получите колета, под предлог, че ако не се плати, от митницата ще го конфискуват. Измамниците могат да поискат да платите транспортни разходи за доставката. В повечето от тези случаи по-късно ви търси друг глас, който се представя за вашия роднина, старае се да ви убеди колко ценна е пратката и обещава, че като се видите, ще ви плати разходите.

2.ИЗГОДНА СДЕЛКА
    Телефонно обаждане за закупуване на ремъци, лагери и други части под предлог, че са на много изгодна цена и ще се продадат с голяма печалба. В повечето случаи измамникът се представя за “познат”. При предаването на исканата сума потърпевшите получават запечатан пакет. Обикновено той е тежък, а по-късно се оказва, че съдържа непотребни вещи.

3. ВНАСЯНЕ НА ГАРАНЦИЯ
    “Адвокат” , “следовател” или “полицейски служител” звъни предимно на възрастни хора и им съобщава, че техен внук, внучка, племенник или друг близък е предизвикал пътно транспортно произшествие с пострадал (най-често малко дете), който е в болница с опасност за живота. Трябва да се плати определена сума като гаранция за освобождаване от арест. В повечето от тези случаи измамниците също пращат подставени лица, най-често представящи се за “адвокат”, или “помощник следовател”, които да вземат сумата и да я предадат на съответния човек, от когото зависи освобождаването на близкия.

4. ОТКУП ЗА ОТВЛИЧАНЕ
    Отново жертви на измамниците са възрастни хора, този път им се съобщава, че внук или внучка са отвлечени и се иска определена сума пари, за да бъдат освободени. По телефона измамниците имитират плач и уплашен глас, с който да впечатлят и да убедят възрастния човек, че наистина техният близък е отвлечен. След като се убедят, че възрастният човек е подготвил парите, измамниците изпращат посредник, който да вземе “откупа”.

5. ЗАКУПУВАНЕ НА ВАУЧЕРИ
    Друг сценарий е позвъняване на “близък”/ племенник или друг роднина/, който моли да закупите ваучери за зареждане на предплатени карти на мобилните оператори - в момента му е необходимо провеждане на важен разговор, а той не може да си закупи такива. В тези случаи обикновено потърпевшите също са възрастни хора. След закупуване на ваучерите измамниците се свързват отново по телефона, за да научат кода на ваучера.

6. ПРОБЛЕМИ С ПОЛИЦИЯТА
    В този случай непознатият се представя за служител на МВР. Обикновено обаждането е рано сутрин. “Полицаят” назовава името Ви и Ви разпорежда веднага щом затвори, да му позвъните на определен мобилен телефон, за да си спестите проблеми с прокуратура, следствие и т.н. Убеждава Ви, че сте извършили административно нарушение, за което дължите глоба. Глобата може да платите по два начина – като се явите в съответното РПУ или като купите ваучери към определени мобилни оператори и му издиктувате серийните номера.

7. РОДНИНА В ЧУЖБИНА
    Обажда Ви се човек, който се представя за близък, работещ в друга страна. Обяснява, че е изгубил парите си, а трябва да пътува за България, да постъпи на лечение или да плати нанесена от него щета при катастрофа. Моли Ви да му помогнете с определена парична сума. Предлага Ви да предадете парите на негов приятел или на изпратен от него таксиметров шофьор, за да му “спестите разкарването” до банката или пощата.

8. ВНАСЯНЕ НА ГАРАНЦИЯ
    Измамникът се представя за Ваш близък роднина, внук или племенник. Съобщава, че е задържан в полицията (естествено в друг град), тъй като е причинил катастрофа и е увредил полицейски автомобил или има тежко пострадал човек, който впоследствие е починал. Сам или чрез негов приятел Ви моли да му услужите с пари, необходими за плащане на гаранция за неговото освобождаване. Вие предоставяте сумата на специално изпратен “посредник”, с когото се срещате пред обществени сгради – поща, болница и др. За да бъдат по-убедителни, измамниците често предоставят и телефонния номер на мним полицейски служител, който да потвърди версията им.

9. ПОГАСЯВАНЕ НА ДЪЛГОВЕ НА ПОЧИНАЛ БЛИЗЪК
    Измамниците наблюдават таблата за некролози или входните врати на жилищата. Събирайки информация за скоро починал човек, търсят близките му, като се представят за негови колеги или познати. Заявяват, че месец преди смъртта му, са му дали в заем определена сума и искат тя да им бъде върната. Притеснени и объркани, Вие сте готови да вземете дори заем от съседи, за да погасите задълженията на Вашия роднина.

10. ПЕЧАЛБА ОТ ЛОТАРИЯТА
    Измамниците ви се обаждат по телефона и ви поздравяват за току що спечелена награда от някаква лотария, или получавате електронно поздравление за спечелване на много пари (между няколкостотин хиляди и няколко милиона долара) от електронна лотария или от наследство. За да ви преведат тези суми много бързо искат от вас да им изпратите личните си данни и някаква сума пари. Ако реагирате на писмото, но искате отсрочка, измамниците започват да намаляват сумата, само и само да им изпратите някакви пари, докато в същото време се опитват да източат кредитната ви карта например. Когато някой стигне дотам да им преведе някаква сума и чака най-после да се добере до "огромната печалба", започва мотаене, възникват непредвидени пречки и се искат още и още пари, докато накрая измаменият се усети и спре преводите.

11. БЛАГОТВОРИТЕЛНИ КАМПАНИИ
    Измамниците се възползват от наближаването на големи национални и религиозни празници, като организират различни лотарии и томболи, с привидно благородни намерения. Използвайки името на компании и благотворителни инициативи, измамници се опитват да измъкнат пари от доверчиви хора.

12. ИЗМАМА СЪС "ЗЕЛЕНА КАРТА"
    Тя се разпространява точно в момента, когато тръгва официалната уведомителна кампания за спечелилите в популярната визова лотария. Получавате електронно съобщение, че сте спечелили. Някъде по средата на дългото съобщение ви казват, че е необходимо да се преведат по пощата около 550 долара за един "печеливш", или 850 долара "за семеен статут", както и че "Ако парите не пристигнат до три седмици след получаването на електронната поща, ще смятаме, че спечелването на зелената карта не ви интересува и се отказвате то нея".

Полицията съветва гражданите, ако им бъде отправена подобна “оферта”, да не се доверяват само на телефонното обаждане. За да се уверят в самоличността на своя познат, да настояват за лична среща, да питат за имена и събития, които лицето би трябвало да знае, да търсят обратна връзка с него, да се свържат с други общи познати и роднини. В никакъв случай да не приемат да правят разплащания в други градове. Да не споделят каквато и да било конфиденциална информация или документи на обаждащия се без установена със сигурност самоличност.

Място
    BG,Varna
    Публикации
    1,304
    Точки (при гласуване)
    13

А защо изобщо отваряте писма с неясен произход ?
    Аз като видя писмо от непознат в пощата просто го изтривам дори без да го отворя !
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

Страница 7 от 25 ПървиПърви ... 3456789101117 ... ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •