Страница 42 от 46 ПървиПърви ... 32383940414243444546 ПоследенПоследен
Резултати 821 до 840 от 920

Тема: Внимание измамници!

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,652
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Внимание измамници!

Преди година и нещо вивата ме питаха изрично, подсказвайки ми отговор ,,не"- не желая да получавам. Много зависи и от продавач консултанта.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    От: Изкъртихме ли тъпомера?

Място
    София
    Публикации
    1,160
    Точки (при гласуване)
    12

За тези сайтове дето ти вземат номера през мобилният интернет - chrome има една много приятна функционалност наречена data saver. При ползването му Vivacom не успява да познае мобилният ми номер като отворя data.vivacom.bg . Подозирам, че същото ще се случи и с тези сайтове.

Data saver-а всъщност поставя между браузера ти и сайта който зареждаш нещо като прокси което да компресира данните от сайта преди да минат през мобилният интернет. Не му е основната цел да те "скрие". Преди два месеца като ми трябваше още мобилен интернет се чудех половин час защо не мога да отворя сайта на vivacom и да си видя потреблението...

И другите браузери имат подобни екстри, ама chrome-а май е най-масовият за мобилни телефон (поне за android).

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,947
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на brum Преглед на публикациите
    За тези сайтове дето ти вземат номера през мобилният интернет - chrome има една много приятна функционалност наречена data saver. При ползването му Vivacom не успява да познае мобилният ми номер като отворя data.vivacom.bg . Подозирам, че същото ще се случи и с тези сайтове.

Data saver-а всъщност поставя между браузера ти и сайта който зареждаш нещо като прокси което да компресира данните от сайта преди да минат през мобилният интернет. Не му е основната цел да те "скрие". Преди два месеца като ми трябваше още мобилен интернет се чудех половин час защо не мога да отворя сайта на vivacom и да си видя потреблението...

И другите браузери имат подобни екстри, ама chrome-а май е най-масовият за мобилни телефон (поне за android).
    Това лечение е по-лошо от болестта.
    Tramp: Да си спомняте някой да е посмял да протестира срещу дядо Мраз? Правилно. На никой, никога, по никакъв повод не му е минавало през ум да вдигне глас срещу тази институция на нашето време.

Място
    Пловдив
    Публикации
    112
    Точки (при гласуване)
    7

През VPN който пренасочва целия трафик пак става 'лечението' , но не е там въпроса. Ако някой си мисли, че като браузва през 3Г/4Г на който и да е мобилен оператор е 'защитен' и 'анонимен' - това си е проблем на неговото IQ и липса на желание да се информира.
    Проблема е, че мобилния оператор дава на 'външна фирма' право да начислява абонаментни такси към сметката на абоната.
    А точно тази сметка подлежи дори на принудително събиране от страна на ЧСИ и подобни САМО въз основа на Заповед за Изпълнение от Съда. Познайте какво е необходимо за да се издаде такава заповед от Българския Съд ? Някой ? Има ли ? ..... Необходимо е само мобилния оператор да представи извадка от сметката в Съда и да подаде молба.
    Честито.
    А решенията на съда започват с "В името на народа....."

П.С. - Да успокоя всички , които са били предвидливи и 'са забранили' да получават всякакви 'рекламни и подобни SMS-и' - спокойно приятели, намериха ви цаката - това 'таксуване' Е САМО И ЕДИНСТВЕННО ПРЕЗ 3Г/4Г ДАННИТЕ НА МОБИЛНИЯ ОПЕРАТОР. Честито.
    Последно редактиран от u_bo ; 02-10-17 в 17:32

Публикации
    368
    Точки (при гласуване)
    1

Опитвал съм се няколко пъти да си отговоря как аджеба работи всичко това и как се идентифицира телефонът в мрежата. Не за друго, а защото при мен се получава нещо, което няма разумно обяснение другаде, освен, че операторът прави магарии.
    И така: телефонът няма активиран номер за данни в картата, няма никакви приложения от оператора, няма 3г/4г, има само опция за връзка през Wi-Fi, която в 99,9% от времето е спряна. Ползвам я понякога вкъщи, за да сваля на телефона музика от другия компютър, с идеята да не връзвам кабели.
    Няколко пъти ми се е случвало обаче да активирам Wi-Fi опцията навън. В момента, в който Wi-Fi-то светне като активно, получавам СМС от оператора с данни за последната фактура. Подчертавам, че телефонът не си е намерил мрежа, за да получи евентуално ИП от нея и връзка с какъвто и да е ресурс, някъде. Случвало се е в райони, където изобщо няма видими Wi-Fi мрежи.
    Нататък развих ситуацията-извадих СИМ картата и пробвах пак. Изненада-пак получих СМС с последната фактура. Телефонът няма карта вътре! Т.е. не би трябвало изобщо мрежата на оператора да ме разпознае, ако го прави чрез GSM мрежата. Но продължава да го помни и идентифицира. И така докато не сложа карта от друг оператор. Тогава го забравя и след това не ми праща нищо. АКо си върна пак предната карта, всичко започва отначало.

За невярващите как се е възможно да се получи SMS от оператор без да има негова карта в телефона, мога да го снимам на клипче как става. Засега никой не е успял да ми даде разумно обяснение как става тая магия и как операторът успява да ме свърже с билинг системата си в момент, когато аз реално не съм логнат по никакъв начин в неговата мрежа. Обясненията са като цяло две-или операторите инсталират нещо без да питат, или самият телефон (Андроид) има опция да съхранява някъде в него данни от времето, когато последно е бил свързан с някоя си мрежа и без да пита и да иска разрешение, си комуникира с нея и си я търси при всеки удобен повод.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,947
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    ...
    Няколко пъти ми се е случвало обаче да активирам Wi-Fi опцията навън. В момента, в който Wi-Fi-то светне като активно, получавам СМС от оператора с данни за последната фактура. Подчертавам, че телефонът не си е намерил мрежа, за да получи евентуално ИП от нея и връзка с какъвто и да е ресурс, някъде. Случвало се е в райони, където изобщо няма видими Wi-Fi мрежи.
    Нататък развих ситуацията-извадих СИМ картата и пробвах пак. Изненада-пак получих СМС с последната фактура. Телефонът няма карта вътре!
    Тези наблюдения имат просто обяснение ама е извън темата. Накратко - това че телефонът дрънчи за СМС не значи че ти го получаваш в този момент. Значи само че някой компонент от софтуера сега загрява какво е станало. Сложен протокол съчетан с гъзоглави програмисти.
    Tramp: Да си спомняте някой да е посмял да протестира срещу дядо Мраз? Правилно. На никой, никога, по никакъв повод не му е минавало през ум да вдигне глас срещу тази институция на нашето време.

Публикации
    704
    Точки (при гласуване)
    7

l
    .....
    В момента, в който Wi-Fi-то светне като активно, получавам СМС от оператора с данни за последната фактура. Подчертавам, че телефонът не си е намерил мрежа, за да получи евентуално ИП от нея и връзка с какъвто и да е ресурс, някъде. Случвало се е в райони, където изобщо няма видими Wi-Fi мрежи.
    Нататък развих ситуацията-извадих СИМ картата и пробвах пак. Изненада-пак получих СМС с последната фактура. Телефонът няма карта вътре! Т.е. не би трябвало изобщо мрежата на оператора да ме разпознае, ако го прави чрез GSM мрежата. Но продължава да го помни и идентифицира. И така докато не сложа карта от друг оператор. Тогава го забравя и след това не ми праща нищо. АКо си върна пак предната карта, всичко започва отначало.

За невярващите как се е възможно да се получи SMS от оператор без да има негова карта в телефона, мога да го снимам на клипче как става.
    ...
    Да, моля снимай го.
    Иначе, току-що те вързах за моята билинг система. А нямаш моя карта изобщо, нали?
    Как разбра, че си свързан с билинг системата на оператора, без да имаш негова карта?

Публикации
    368
    Точки (при гласуване)
    1

Ами как иначче ще получа СМС с последната си сметка, като няма карта в телефона....
    Обяснението на Ясен обаче ми изглежда правдоподобно-телефонът просто да преповтаря вече получени СМС-и след активация/деактивация на софтуера, управляващ WiFi-то. Твърде много започнаха да мислят тия машини, а за съжаление вече никъде не произвеждат от ония тъпите, старите, дето си бяха просто телефони.

Място
    София
    Публикации
    4,782
    Точки (при гласуване)
    24

Ами как иначче ще получа СМС с последната си сметка, като няма карта в телефона....
    Обяснението на Ясен обаче ми изглежда правдоподобно-телефонът просто да преповтаря вече получени СМС-и след активация/деактивация на софтуера, управляващ WiFi-то. Твърде много започнаха да мислят тия машини, а за съжаление вече никъде не произвеждат от ония тъпите, старите, дето си бяха просто телефони.
    напротив, NOKIA 3310 отново пуснаха скоро.

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на публикациите
    При ябълките( дори и старите, като моята) , когато се получи подобен тип СМС , на локскрийна, се появява едно съобщение и пита , да приемеш или не.
    До сега винаги отказвам и не съм бил товарен в сметката.
    Потвърждавам, в случаите когато съм правил ъпдейт на iOS или включа телефона поради напълно спаднала батерия, винаги ми е излизало въпросноито съобщение, относно за SMS дали да приема или не, винаги съм отговарял с - не и много внимавам да не цъкна без да искам на - да, чудил съм се защо се появява, след като ми стана ясно и след този случай няма как да не харесам iOS все повече, иначе от мтел веднъж месечно ми пускат SMS, слава Богу, благодарение на iOS не ми е начислявала никаква сметка, SMS-ите обаче никога не ги отварям за да ги чета, директно ги трия...
    Нещо, което работи, не се пипа!

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Публикации
    1,640
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Ясене,

ХТТП хедърите са на СЪРВЪР страната, тоест на уеб сайта, как там ще се озове твоят номер, тоест там трябва да има записани 2 милиона номера на всички от МТЕЛ примерно или динамично да се парсва някаква база данни и да се напасва ключ към твоя номер, не го виждам да стане или не ти разбирам добре обяснението?

В клиент страната, няма нищо освен ИП по което да те идентифицират към определен оператор, освен ако оператора не си сложи някакъв апп или кукита на твоя телефон, което пак си е секюрити дупка.

Има проста мрежова комуникация клиент(телефон) към сървър(уеб сайт) и трябва да има някаква супер конспирация за да те усещат и мачват към телефонен номер на мрежово ниво, това е много малко вероятно.

По-просто е с някой или с много тъпи апликейшъни които имат пълни права върху телефона да ти вземат каквото им трябва чрез уеб сайта или без уеб сайт и после СПАМ лесно се адресира от гадовете.

Аз единствено оспорвам описанието на механизма на тази атака със СМСи, според мен не е вързана с уеб сайт а по-скоро с оператор продаващ данни на недобросъвестни търговци.
    Това за хедърите апсолютно не е вярно. Освен ip има още бая информация а нищо не пречи на оператора да манипулира или да добави каквото му трябва към тази информация без да има нито ап нито кукита? на телефона ти.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,947
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Ясене,

ХТТП хедърите са на СЪРВЪР страната, тоест на уеб сайта, как там ще се озове твоят номер, тоест там трябва да има записани 2 милиона номера на всички от МТЕЛ примерно или динамично да се парсва някаква база данни и да се напасва ключ към твоя номер, не го виждам да стане или не ти разбирам добре обяснението?

В клиент страната, няма нищо освен ИП по което да те идентифицират към определен оператор, освен ако оператора не си сложи някакъв апп или кукита на твоя телефон, което пак си е секюрити дупка.

Има проста мрежова комуникация клиент(телефон) към сървър(уеб сайт) и трябва да има някаква супер конспирация за да те усещат и мачват към телефонен номер на мрежово ниво, това е много малко вероятно.

По-просто е с някой или с много тъпи апликейшъни които имат пълни права върху телефона да ти вземат каквото им трябва чрез уеб сайта или без уеб сайт и после СПАМ лесно се адресира от гадовете.

Аз единствено оспорвам описанието на механизма на тази атака със СМСи, според мен не е вързана с уеб сайт а по-скоро с оператор продаващ данни на недобросъвестни търговци.
    ROFL
    Цитат Мнение на persuader Преглед на публикациите
    ... Освен ip има още бая информация а нищо не пречи на оператора да манипулира или да добави каквото му трябва към тази информация без да има нито ап нито кукита на телефона ти.
    По-горе използвах "куки" в по-широк смисъл, не непременно хттп куки.

А ето какво става когато операторът осере настройката и въпросният хедър започне да ходи по целия интернет:
    http://www.theregister.co.uk/2012/01...s_to_websites/
    http://blog.jgc.org/2012/02/mobile-s...e-in-http.html
    http://speedify.com/blog/featured/no...-tracking-you/

Ама това не е отделен наблюдаван случай. Периодично някой открива нещо такова и операторите даже не си правят труда да се оправдават.

Публикации
    704
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране Внимание измамници!

Без карта в апарата няма как да се получи SMS. Съвсем просто и дефинитивно.

С карта на друг оператор (и портнат номер), ще може. Ако е различен номера, пак няма да се получи.
    Дали това е казусът?

Дали е "SMS", това, което е получено?

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,947
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на blago72 Преглед на публикациите
    Без карта в апарата няма как да се получи SMS. Съвсем просто и дефинитивно.
    Изобщо казано, и това не е вярно. Можеш. Можеш и телефонно обаждане да получиш, можеш и ти да се обадиш, но нормално само на 112.

Но този случай не е такъв.

Публикации
    704
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Изобщо казано, и това не е вярно. Можеш. Можеш и телефонно обаждане да получиш, можеш и ти да се обадиш, но нормално само на 112.

Но този случай не е такъв.
    SMS: Short Message Service. SMS (also commonly referred to as "text messaging") is a communications protocol allowing the interchange of short text messages of up to 160 characters between mobile devices. SMS is similar to paging, except that it is a store-and-forward system and therefore does not require the mobile phone to be active and within range. Messages are sent to a Short Message Service Centre (SMSC), stored and delivered to the mobile when it is connected to the network.

От https://sites.google.com/site/lteenc...a/lte-acronyms

Още малко:
    https://portal.3gpp.org/desktopmodul...ficationId=747

Не съм убеден, че SMSC ще може да адресира телефона без SIM карта в него или поне няма не съм виждал подобна GSM спецификация, а се сещам за хипотетични решения.

Мога да се "обадя" на всеки, през Skype или Viber, но това не са услуги на GSM мрежата (щото нямам SIM карта, която да ме идентифицира в нея).

Публикации
    704
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на persuader Преглед на публикациите
    Това за хедърите апсолютно не е вярно. Освен ip има още бая информация а нищо не пречи на оператора да манипулира или да добави каквото му трябва към тази информация без да има нито ап нито кукита? на телефона ти.
    Как става, ако няма нито апликация, нито си ходил на сайта му?
    От какво се инициира http комуникацията, за да се инициализира този транспортен слой с мета-информация, в който операторът (или, всъщност, който и да е), да добави MSISDN или каквото ще добавя?

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,947
    Точки (при гласуване)
    60

...
    Не съм убеден, че SMSC ще може да адресира телефона без SIM карта в него или поне няма не съм виждал подобна GSM спецификация, а се сещам за хипотетични решения.
    За да работи 112, всеки включен телефон се свързва с някоя достъпна мрежа, даже и да няма сим карта.

Публикации
    704
    Точки (при гласуване)
    7

За да работи 112, всеки включен телефон се свързва с някоя достъпна мрежа, даже и да няма сим карта.
    Бих го нарекъл "радио-свързаност" с мрежата. И без SIM карта, апаратът ти може да комуникира с мрежата. Ама няма да го пусне въпросната да използва функционалностите й.

Нито ще му прати SMS. Щото SMS по IMEI, малко не е SMS...

http://www.3gpp.org/ftp/tsg_sa/wg1_s.../S1-000101.doc
    Последно редактиран от blago72 ; 07-10-17 в 15:38 Причина: Добавена спецификацията

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,947
    Точки (при гласуване)
    60

Бих го нарекъл "радио-свързаност" с мрежата. И без SIM карта, апаратът ти може да комуникира с мрежата. Ама няма да го пусне въпросната да използва функционалностите й.
    Зависи, зависи.

Дано не ти се налага да пробваш как работи точно тази функционалност, защото е свързана или със служба 112, или с Онези служби.

Публикации
    704
    Точки (при гласуване)
    7

Зависи, зависи.

Дано не ти се налага да пробваш как работи точно тази функционалност, защото е свързана или със служба 112, или с Онези служби.
    Вероятно могат да използват мрежовите компоненти да ми изпратят съобщения по IMEI идентификация. Но не е SMS.
    Ако операторите го правят така, би било тъпо. И не лесно за постигане - предполагам разработчиците на разни платформи слагат защити.

Ако мога да се пошегувам - за това винаги имам работещ телефон с карта в мен, та да не ги затруднявам...

Страница 42 от 46 ПървиПърви ... 32383940414243444546 ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •