Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неточности при nuvi 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неточности при nuvi 200

    Здравеите,искам да попитам за някои неточности относно апарата.Първо като карам с 100км/ч апарата ми показва 90км/ч или по-точно казано лъже винаги с 10км/ч по-малко, и второ като задам някакъв град и след като го намери ми показва значително по-малко км. до там.Примерно задавам Русе (от варна до русе е някъде около 200км.),а апарата ми показва че до там е примерно 130км.Дали могат да се оправят тези неточности или да си затворя едното око , защото не е болка за умиране?

  • #2
    До: Неточности при nuvi 200

    Показва ти 90, защото това е реалната ти скорост. На всички коли километражите са завишени, обикновено около 7-10%.
    Относно разстоянието, виж да не ти го показва от някаква друга точка на картата, а не реалната, където се намираш.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      До: Неточности при nuvi 200

      Първоначално публикуван от paynera Преглед на мнение
      Здравеите,искам да попитам за някои неточности относно апарата.Първо като карам с 100км/ч апарата ми показва 90км/ч или по-точно казано лъже винаги с 10км/ч по-малко
      Както е отговорил колегата по-горе - GPS показва истинската скорост, а грешката на скоростомера не е винаги 10км/ч, а е пропорционална на скоростта.
      Първоначално публикуван от paynera Преглед на мнение
      и второ като задам някакъв град и след като го намери ми показва значително по-малко км. до там.Примерно задавам Русе (от варна до русе е някъде около 200км.),а апарата ми показва че до там е примерно 130км.Дали могат да се оправят тези неточности или да си затворя едното око , защото не е болка за умиране?
      Разстоянието което ти показва уреда в случая е по права линия.
      Истинското разстояние по пътната мрежа може да видиш, ако пуснеш маршрут до съответната точка.
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • #4
        До: Неточности при nuvi 200

        Благодаря за съветите и обясненията ви.

        Коментар


        • #5
          До: Неточности при nuvi 200

          Колегата Чавдар е отговорил много точно. И аз в началото се чудех как така разстоянията, които ми показва Пенка (ГПС-а) са нереално малки, спрямо тези по картата. Но когато избереш маршрута и натиснеш в долен ляв ъгъл - върху времето на пристигане, можеш да видиш действителното разстяние по изчертания маршрут (горе в дясно на екрана). Ако разбра нещо от обясненията ми значи си схватлив и ще можеш да се оправиш с ГПС-а даже и без тези обянения (или по-тоно въпреки тях).
          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
          LZ1YBB

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X