Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW"Пасат"5-ца.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VW"Пасат"5-ца.

    Здравеите,аз съм нов във форума и затова направо питам.Колата ми е дизел 1,9 131коня,помпа дюза.Научих за проблема на модела от списание "авто билд,но чак след една година и за зла врага се случи.Слушщчи ми се веднъж но мошноста падна.На сутринта всичко беше добре и до сега.Трябва ли да се притеснявам,даите малко повече информация.

  • #2
    До: VW"Пасат"5-ца.

    Привет,

    повечето от проблемите на леките автомобили VW са разисквани обстойно във форума на VW клуба (http://vwclub-bg.org), а поради това че двигателите са еднакви с тези на Audi, можете да намерите отговори и във форума на Audi клуба (http://audibg.com).

    Поздрави

    Коментар


    • #3
      До: VW"Пасат"5-ца.

      Благодаря,но влезнах в форума на ауди, както ме съветвате и не намерих нищо по въпроса.

      Коментар


      • #4
        До: VW"Пасат"5-ца.

        Не намерих нищо и на двата форума vw,audi.

        Коментар


        • #5
          До: VW"Пасат"5-ца.

          А знаете ли какво търсите?

          Едва ли бихме могли и тук да помогнем по описание: "четох за проблема в Аутобилд". Аз например не съм чел тази статия, но съм чел оплаквания на колеги от Audi и VW форумите.

          П.П.: не се заяждам, имал съм предишния двигател на VW Group (110 к.с.) и имах подобни проблеми с него, така че съм минал по този път.

          Коментар


          • #6
            До: VW"Пасат"5-ца.

            Първоначално публикуван от b.kojuharov Преглед на мнение
            Здравеите,аз съм нов във форума и затова направо питам.Колата ми е дизел 1,9 131коня,помпа дюза.Научих за проблема на модела от списание "авто билд,но чак след една година и за зла врага се случи.Слушщчи ми се веднъж но мошноста падна.На сутринта всичко беше добре и до сега.Трябва ли да се притеснявам,даите малко повече информация.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #7
              До: VW"Пасат"5-ца.

              Първоначално публикуван от b.kojuharov Преглед на мнение
              Здравеите,аз съм нов във форума и затова направо питам.Колата ми е дизел 1,9 131коня,помпа дюза.Научих за проблема на модела от списание "авто билд,но чак след една година и за зла врага се случи.Слушщчи ми се веднъж но мошноста падна.На сутринта всичко беше добре и до сега.Трябва ли да се притеснявам,даите малко повече информация.
              Не става съвсем ясно какъв е проблемът, но ако е загуба на мощност, информация може да се намери например тук . Може да намериш още информация ако ползваш търсачката във фолксвагенския форум с ключови думи "турбо" "променлива геометрия" "N75". Проблемът не е непознат и може да се дължи на няколко неща. Няма да е лошо да потърсиш помощ от специалист.
              Пасат Б5 131 коня няма. Вероятно моделът е Б5.5.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                До: VW"Пасат"5-ца.

                Много благодаря на ittso.Влезнах в Руския форум,ще жидим как ще се справя с превода,но ако знаеш и ако можеш да ме насочиш към Български форум.Не мисли че съм нахален но така се надявам,че ще се избегнат после технически грешки.После влезнах в Англииски форум,там всичко е хубажо илюстрирано,но пусти мъ език.Така е когато не учихме както трябва.Още веднъж благодаря.Ще се надявам.

                Коментар


                • #9
                  До: VW"Пасат"5-ца.

                  Колега доста странно зададен въпрос...
                  Първо погледни тази тема, за да добиеш представа какъв пасат караш в крайна сметка.
                  Второ, в VW форума има доста писано за PD двигателя (какъвто е и твоя)
                  Съветвам те да я закараш на диагностика чрез VAG COM и е доста вероятно да покаже грешка в дебитомера.Аз имах този проблем преди години.А на баща ми пасата (който също е PD двигател) го имаше наскоро този проблем (същите симптоми) като я "рестартираш" минава, но това е временно решение.
                  Дебитомерите на Бош са хубави, аз сам с такъв 3та година и не ми е правил проблем.

                  Коментар


                  • #10
                    До: VW"Пасат"5-ца.

                    Имал съм подобен проблем с 1,9 115к.с.. При достигане на 130 км/ч на 5-та предавка и мощността изчезва (след ресет на двигателя се оправяше временно). Единия път на едната кола (Волксваген) се оказа дебитомера, а на аудито се оправи с чистене на турбината.
                    Светът на Владо

                    Коментар


                    • #11
                      До: VW"Пасат"5-ца.

                      Тука: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic...80%D0%B8%D1%8F вероятно става въпрос за нещо такова - потърси квалифицирана помощ за един тест! И ако се налага чистене на тръби, перки, охлюви и прочее карантий. Най вероятно ще и мине като и махнат грешките.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X