Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Ексцентрични" болтове за джанти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Ексцентрични" болтове за джанти

    надеждни ли са така наречените eксцентрични болтове или болт с разчупен конус който се ползват за да могат да се сложат джанти с малко по голямо PCD от оригиналното на колата

  • #2
    Нож с две остриета. Колкото да се докопаш до сервиза ИМХО става.

    Коментар


    • #3
      Идея си нямам как с болтове може да избягаш от дупките на главината.
      Ще одбележа само че джантата се държи от конусите на болтовете. Анзеса на главината на които се надява джантата е само за по-лесен монтаж. На много джанти обратния анзес е пласмасов.
      По добре потърси преходни фланци. За предпочитане със сертификат за качество от реномирани фирми.

      Коментар


      • #4
        Мани ги централните отвори.
        Светът има много за кво да благодари на моряците, едно от нещата са ексцентричните болтове. Произлизат от техните тапи за малки пробойни. Те са си болтове, само че с ексцентрична шийка, току преди главата. За това са и измислени - за авариен ремонт. Срещу неизвестен размер. Работи хем като крик хем като законтрящ лост. Много хубаво нещо. Ама си е аварийно средство, отърви кожа. А да живееш постоянно с тях изобщо не си струва.
        Да, прочее, а откъде ги намери? Ако не е много скъпо се интересувам. Всякакви размери. И конични също.

        Коментар


        • #5
          http://www.margel.info/bg/fl_wh_bg.html

          разбрах че и гаранция им давали но не съм ходил да гледам за цени

          а иначе и аз предпочитам с преходни фланци но ако не успея да намера такива с подходящите преходни размери и подходящия централен отвор ще пробвам с такива болтове пък може да се окажат качествени
          щото желаното PCD e с 2мм по голямо от оригиналното и се надявам да няма проблеми

          Коментар


          • #6
            М ... Че това не са ексцентрични болтове ...
            А преходните шайби са стандартен елемент за болтове за стоманени джанти когато се сменят с алуминиеви. Те просто са с различни ъгли на конуса на отворите. С това си карай колкото искаш, няма проблеми.

            Коментар


            • #7
              За тоя линк ще черпя

              Коментар


              • #8
                аха явно съм се заблудил
                начи работата със слагането на джанти с малко по голямо PCD ставала с такива шайби
                е поне ми се изясни какво да търса като отида

                Коментар


                • #9
                  Стефане Екстрентичен има и друго значение освен техническото.

                  Коментар


                  • #10
                    А защо не помислиш за фланци (ако става дума за Ладата де). Един приятел си направи от барабани - купи си от магазина някви втора употреба). Изряза ги, после върна остатъчния материал за вторични и фланците му излезнаха доста евтини! Вече доста време кара с тях и засега няма никакви проблеми!

                    П.С. Тъй като влизаш и в Лада форума - иде реч за Драган с 2105-цата.
                    RB Patrol Team

                    Коментар


                    • #11
                      на мен целта ми не е да изкарвам гумите навън защото да може като се чупат и да влизат вътре в калника а ако ги изкарам ще опират във веждите а тях не искам да ги режа на тоя етап : )

                      Коментар


                      • #12
                        Да вкараш нещо там където няма дупка е против природните закони.

                        Коментар


                        • #13
                          Ъхъ. Тогава така и кажете. Че то ексцентричните болтове и гаджета са едно, а недопреведените необичайни са друго. Аз от де да знам че не четете речника

                          Коментар


                          • #14
                            А с тези болтове, няма ли да се постигне същия ефект?
                            RB Patrol Team

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Асен Василев
                              А с тези болтове, няма ли да се постигне същия ефект?
                              Е аз от самото начало пея че проблема е да вкараш болт там където няма дупка. За толкова ненормални болтове не съм чувал но може и да има.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X