Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 2.7TDI - реглаж на клапани?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Terrano 2 2.7TDI - реглаж на клапани?

    Иди в сервиз.

    Щом не знаеш как да завъртиш коляновия вал...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Terrano 2 2.7TDI - реглаж на клапани?

      Не се сещам много добре но май беше камък 36 или 41 отпред на шайбата ,голяма тресчотка и отдолу
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #18
        От: Terrano 2 2.7TDI - реглаж на клапани?

        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
        Не се сещам много добре но май беше камък 36 или 41 отпред на шайбата ,голяма тресчотка и отдолу
        Може и да се бъркам, ама последния път като гледах някак не можах да си представя начин да се върти от там без да се маха решетка, радиатор и прочие полюции Не че да се махне радиатора е велика философия де - особено с вакуум помпа я загубиш 20 грама антифриз, я не.

        Може да пробваш да го въртиш през някоя от другите шайби, например на алтернатора, като с ръка притискаш допълнително ремъка към шайбата. На последния реглаж бях вдигнал задницата, пуснал на 5-та, и го въртях през задната гума.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Terrano 2 2.7TDI - реглаж на клапани?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Може и да се бъркам, ама последния път като гледах някак не можах да си представя начин да се върти от там без да се маха решетка, радиатор и прочие полюции Не че да се махне радиатора е велика философия де - особено с вакуум помпа я загубиш 20 грама антифриз, я не.

          Може да пробваш да го въртиш през някоя от другите шайби, например на алтернатора, като с ръка притискаш допълнително ремъка към шайбата. На последния реглаж бях вдигнал задницата, пуснал на 5-та, и го въртях през задната гума.

          Аз съм с автомат ,и задна гума си ми е отзад точно отдолу с тресчотка 1“ и камък въртях коляновия вал и си регулирах клапаните преди два месеца .Първо слагаш камъка и после тресчотката и ти остават едни 2/3 санта между радиатора и ключа.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #20
            От: Terrano 2 2.7TDI - реглаж на клапани?

            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
            Аз съм с автомат ,и задна гума си ми е отзад точно отдолу с тресчотка 1“ и камък въртях коляновия вал и си регулирах клапаните преди два месеца.
            Явно не съм се престарал с гледането. А защо 1 инч? Така имаше под ръка, или нарочно? Двигателя се превърта достатъчно лесно и за обикновена - като сменях съединител превъртяше докато стягам болтовете не притискателя. А бях останал с впечатление че превърта по-трудно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Terrano 2 2.7TDI - реглаж на клапани?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Явно не съм се престарал с гледането. А защо 1 инч? Така имаше под ръка, или нарочно? Двигателя се превърта достатъчно лесно и за обикновена - като сменях съединител превъртяше докато стягам болтовете не притискателя. А бях останал с впечатление че превърта по-трудно.
              Имам гидория половин инч но най големия камък е 32 ,то почти на всички е 32 казвам почти защото аз не съм срещал 36 и нагоре за половин цол ,всичко от 32 нагоре ми е на цол те за това . Инък ако има голям камък на половин цол ще има доста по голямо разстояние между радиатора .А и забравих ,трябва да се свали предпазната ламарина на картера май беше на 4 болта М6 или 8 ,пусти акъл не е като на младени
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #22
                От: Terrano 2 2.7TDI - реглаж на клапани?

                Ламарината е с 5 болта. 3 отпред и 2 отзад. Всичките 6мм оригинално.

                Мдааа, може и да не съм имал камък. А може и да ме е мързяло да свалям ламарина. Сигурно има 3-4 години от тогава, а може и повече, та съм загравил. Ама това лято може и да си припомня.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Terrano 2 2.7TDI - реглаж на клапани?

                  Благодаря на Спарки и Андро за отговорите , то е ясно за топлото време от догодина нататък ☺.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X