Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Аз,купих от колегата една скоростна кутия от Жук.Всичко което беше написал за нея ,не беше вярно.Как да му вярвам сега?
    кутията беше разглобена и както я видя когата я взе нямаше нищо износено в нея да не говорим за счупено
    ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

    Коментар


    • #32
      До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

      Първоначално публикуван от vgazara Преглед на мнение
      искам да тепопитам каъв разход ти дава градско,извунградско. в гората карл ли си го ? И ако си го там какъв е разхода.
      градско 7.5-8 л в гората 10-12 л излизам на разхотки с групата от Бяла Слатина когато мога виж в харт разхотки някаде по снимките я има и моита текезесарка .Ако изкаш бъзо преправяне сложи газ24 ако си фен на дизела си струва заигравката при избора на двг освен мошноста виж и оборотите трябват ти 4300 до 4800 об/мин. за трансмисията на текезесарката . Каквото и да направиш ако го правиш с кеф ще стане успех колега .
      ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

      Коментар


      • #33
        До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

        Първоначално публикуван от dakogaz Преглед на мнение
        кутията беше разглобена и както я видя когата я взе нямаше нищо износено в нея да не говорим за счупено
        Не искам спора да го прехвърляме тук.Тирикат мъж не писка.Сам знаеш че не е така.

        Коментар


        • #34
          До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

          разглеждах различни обяви за ситроени и попаднах на една .ситроен
          xm 2.5TDI 130 к.с. .дали ще може да се сложи или е по-голям.

          Коментар


          • #35
            До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

            Първоначално публикуван от dakogaz Преглед на мнение
            кутията беше разглобена и както я видя когата я взе нямаше нищо износено в нея да не говорим за счупено

            Нещо явно говориш за друга кутия На тази за която говори Румен и виждах част от карантиите и направо си бяха за вторични
            Луд умора нема,само се поти!!!

            Коментар


            • #36
              До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

              Първоначално публикуван от vgazara Преглед на мнение
              разглеждах различни обяви за ситроени и попаднах на една .ситроен
              xm 2.5TDI 130 к.с. .дали ще може да се сложи или е по-голям.
              За този двигател нямам впечатления и не го познавам , мога да попитам, но мисля че130 коня може и да и дойдат малко "повечко" на Уазката...
              Колкото до 1.9ТД - монтират ги на Ксантията , BX-а а май и на ZX и са 90 к.с.
              Единственият механик , на когото давам да ми барника по колата е работил 30 години в сервиз на Ситроен и има ВХ с тоя мотор на 430 000км без ремонт. Преди години се посъветвах с него преди да купя мойта (карах бензинова Ксантия) и ми каза , че тоя мотор се купува "с вързани очи" без значение на колко км. е. Толкова бил здрав и лесен за поддръжка.
              Аз от 4,5 години съм сменил само ремъци един път. Другото са масло и филтри...
              Поздрави!

              ПП: Върви като самолет!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                Повече държа да е дизелов мотор ,но 1.9 ми се струва ,че ще е малко нз зощо.Може би ,защото оригиналният мотор на газката е с кубатура 2.4 ,ако не се лъжа.

                Коментар


                • #38
                  До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                  Първоначално публикуван от vgazara Преглед на мнение
                  Повече държа да е дизелов мотор ,но 1.9 ми се струва ,че ще е малко нз зощо.Може би ,защото оригиналният мотор на газката е с кубатура 2.4 ,ако не се лъжа.
                  Колега , не знам колко коня е двигателя на Газ 69 , но едва ли има въртящия момент на дизел на 1500-2000 оборота. Аз , когато се качих от старата Ксантия (1,6I- 88к.с.) на новата (1,9TDI-90к.с.) имах чувството , че е не с 2 , а с 20 коня по-мощна. Да не говорим за разхода (старата ми правеше по 11-12 градско , новата 7,5-8,5 при същия стил на каране).
                  А пък и турбото го прави невероятно пъргав...
                  Но ти си знаеш най-добре.
                  Аз просто споделям впечатленията си от конкретния мотор.
                  Извинявам се , ако съм отегчил някого!
                  Успех , колега!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                    а каква цена са тези мотори 1.9ТДИ на ситроените.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                      Аз още в началото питах някой дали знае въртящия момент на 1,9 ТДИ-то, но явно никой не е запознат детайлно с тоя мотор...?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                        Първоначално публикуван от vgazara Преглед на мнение
                        а каква цена са тези мотори 1.9ТДИ на ситроените.
                        Колега не се вкарвай във филми с тези TDI- та. Човека е казал: (просто по устроиство за да действа безотказно). Е, зависи за какво ти е джипката, ако искаш да се возиш по ливадите и се хвалиш пред приятели с преработката -Става.Но, ако искаш да имаш един елементарен двигател който да те слушка и като се разболее да не търсиш доктор, а да си го ремонтираш сам с елементарни познания си вземи Волгов-24Д. Първо, че на газ е по евтино (като вдигнат газта ще вдигнат и нафтата, е освен ако на твоята нафта себестойноста не е 00.00лв.), второ не мисля, че този 1.9 мотор ще дърпа повече в гората, и трето ще избегнеш куп неприятности покрай паленето зимно време (свещи, дюзи, акумулатори и т.н.). Да се уточним, че не говорим за фабрични дизелови изпълнения, а за преправяне на Газ-69. А, и 1.9 на джип- ?????
                        Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                        Коментар


                        • #42
                          До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                          За това не се бях замислял .Зимата като тръгна на лов сътринта в 6 ми е доста трудно да я запаля ,а дизела май се палеше по трудно ,ако не се лъжа.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                            Колега vgazara,мой приятел ловец,кара десета година ГАЗ-69,с ДВГ и СК от ЛАДА-1600,и няма никакви проблеми.
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • #44
                              До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                              Аз също съм виждал текезесарка с ладов двигател, но да знаеш това е половин текезесарка.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #45
                                До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                                Помолих един приятел да потърси двигател той намери един но нз къкъв е споне нещо за змз но не съм сигурен както и че е 200 к.с до колкото разбрах от форума трансмисията на газката не за такава мощ а може би се бъркам но както и да е след като огледал двигателя каза че не е добър имало нещо лепено по него той ми обясни но аз не го разбрах търсенето продължава

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X