Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

    От доста време чета мненията тук, доесга не съм писал.

    Имам идея да си купя Range Rover Classic (защо точно това - не искам да обяснявам - просто съм решил, че това е машината).
    Имам няколко избора за модел (Yaro май най-добре знае):
    1. VM 2.4/2.5 TD
    2. 200 TDI
    3. V8

    Избор 3 - вече е доста труден за намиране (страшно скъпо за внасяне). също така харчи много, но при положение че ще се кара около 15000 км на година - мисля че икономичноста не е най-важното.

    Избор 2 - доста малко информация за него - казват че бил много добър двигател (даже по-добър от 300 TDI) - но не съм срещал нищо за него монтиран Range Rover. Пък и ако е толкова добър - доста бързо са го заменили с 300 TDI ??

    Избор 1 - Много лоша репутация за VM . Доста хора се оплакват от него - прегрявал и пукал глава . Като потърсих - смята се, че това се получава заради не-добро обслужване - на всеки 40000 км трябва да се притягат едни болтове (описано е в сервизната документация) и също така по-чесо да се проверява охладителната система (много малко бил издържал на прегряване - но кой ли издържа много). Та затова о толкова оплаквания - но знам ли???
    Като харектеристики VM е по-добър от 200 TDI и съм виждал мнения, че ако е добре поддържан имал доста дълъг живот.

    Та ката цяло питам за съвет (тъй като предполагам имате по-голям опит) - на кой вариант да се спра ? (V8 - не ме притеснява разхода - стига да не трябва тепърва да го внасям - и не няма да му слагам газова уредба )

  • #2
    V8 e акцизен, ако го внасяш тепърва ще се изкъртиш от данъци.
    Пак същото ще ти се случва и всяка година при плащане на ГО и данък МПС. Ако смяташ че Мото Пфое могат да ти го поддържат пак приготви яка пачка - там само новите коли са евтини.
    А иначе успех, ако си го купиш ще притежаваш една легенда
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #3
      Без да имам претенцията за добър познавач по темата мисля, че правилният избор е V8, щом не става дума за постоянна експлоатация и много километри. А такъв автомобил е най-добре да се купи оттук, има няколко оферти и всичките бяха на добри цени...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        300Tdi е с по-добри динамични характеристики от 200Tdi (по отношение на въртящ момент/обороти). Не мога да сравня 300Tdi с VMotori. Ние имаме 300Tdi на Discovery и сме изключително доволни от двигателите.

        Т.
        Good guys drive Land Rovers!

        Коментар


        • #5
          Браво, Владо!! Добре си решил!

          А сега сериозно..
          Мислех да пиша дълга статия за Range Rover Classic и по специално за "all-alluminum V8", но предполагам, че повечето важни и съществени моменти ще се засегнат и тук..

          Първоначално публикуван от vlado
          Избор 3 - вече е доста труден за намиране (страшно скъпо за внасяне). също така харчи много, но при положение че ще се кара около 15000 км на година - мисля че икономичноста не е най-важното.
          Не мисля така. Точно обратното. Най-лесно е в момента да си намериш бензинов Рейндж Класик и тук, и в Германия (или внос от Европа като цяло).

          Първоначално публикуван от vlado
          Избор 2 - доста малко информация за него - казват че бил много добър двигател (даже по-добър от 300 TDI) - но не съм срещал нищо за него монтиран Range Rover. Пък и ако е толкова добър - доста бързо са го заменили с 300 TDI ??
          И 200Tdi и 300Tdi са много добри двигатели. Не мисля, че "200" е по-добър от "300". И обратното. Ако трябва да се изразя най-точно, то ще трябва да е на английски и да звучи така : 200Tdi е по-"rigid", докато 300Tdi е по-"refined". Това е. Има съвсем малки конструктивни разлики между двата.

          Откъм поддръжка, може би е малко по-добре да притежаваш 300tdi, някои части за 200 станаха по-скъпи. На Рейндж Ровър Класик слагат 200tdi в периода 1992-1994г. Слагат му също и 300tdi, но само за няколко месеца, по времето, когато излиза New Range Rover (началото на 1995г.). Двете серии (200 и 300) са доста лимитирани. 200tdi се намира, дори и трудно, при 300, дори и да намериш, според мен е безмислена покупка по две причини :
          1) Цена. В mobile.bg преди около 6 месеца имаше един Рейндж 300тди за 18.000лв. ???
          2) Макар да е налице монтажа на този прекрасен мотор, с него през 1995г. и началото на 1996г. - последните месеци на производство на Рейндж Ровър Класик (модела се засича на пазара с New Range Rover) почват да слагат и електроника и въобще последните Класици като екземпляри много започват да приличат на New Range Rover като замисъл и т.н. - наблягане на лукса и т.н.. Също така, монтирането за пръв път на ABS и други ел-мел атрибути за пръв път при англичаните има проблеми.. А конкретно при този модел - те не се отстраняват евтино..

          Първоначално публикуван от vlado
          Избор 1 - Много лоша репутация за VM . Доста хора се оплакват от него - прегрявал и пукал глава ... Като харектеристики VM е по-добър от 200 TDI и съм виждал мнения, че ако е добре поддържан имал доста дълъг живот.
          Въобще не съм съгласен, че като характеристики VM е по-добър от 200/300тди, но няма да споря.

          Първоначално публикуван от vlado
          ... много малко бил издържал на прегряване - но кой ли издържа много)...
          Ами искам да ти кажа, че почти пет години карам defender td5. Товарили сме го много, с хора, товари и какво ли не, но не е прегрявал. А и доколкото чета в мрежата, не чувам хората да се оплакват от прегряване. Не съм карал 200 и 300 тди толкова, колкото td5, но последния е просто железен двигател.. Пожелавам го на всеки

          Първоначално публикуван от начинаещ
          ...Ако смяташ че Мото Пфое могат да ти го поддържат пак приготви яка пачка - там само новите коли са евтини...
          Този мотор определено може да се поддържа извън всякакъв лицензиран сервиз..

          Първоначално публикуван от Turbozmej
          300Tdi е с по-добри динамични характеристики от 200Tdi (по отношение на въртящ момент/обороти). Не мога да сравня 300Tdi с VMotori. Ние имаме 300Tdi на Discovery и сме изключително доволни от двигателите.
          Т.
          Не съм съгласен, turbozmej.. Мога да покажа диаграми и цифри по въртящи моменти и т.н., между 200 и 300 поне при Дискавъри и Рейндж Ровър Класик няма разлики. Има само при Дифендър, където 200 е с по-малко коне (около 105-108 коня, в сравнение с 113).

          Като заключение мога да кажа това :
          1) VM е малко по-пъргав от 200/300 tdi и това дава малко по-приятно усещане при каране на асвалт. Но във всички останали параметри в сравнение с английските дизели е зле. Да, може да се случи и да изкара повече, когато е добре поддържан, но това ВАЖИ за всички двигатели..

          2)Ако говорим за предстояща покупка на Рейндж (на мен той ми е в "most-wanted" листата), аз бих тръгнал на варианта, който ти казва и Венци - V8, при изричното пояснение, което ти даде, че разхода не те притеснява. Причините са няколко :
          -най-ниска първоначална цена (при покупка) и най-много екземпляри на пазара. В този случай, имайки предвид, че състоянието на бензиновите Рейндж-ове в БГ е сходно (клонящо по към "абе има забележки"), аз лично бих взел някой за 4-5 хиляди лева (има ги много) и с още 3-5 ще си го направя слънце, отколкото да взема някой за 8-9 хиляди лева. Също така, не те съветвам да се насочваш към последните години на модела (1993г. и нагоре), гледай да избегнеш многото екстри.. Твоите години са 1989-1992г. Има климатик, серво на волана, дискови спирачки на всякъде, което е достатъчно. Има и ел.стъкла/огледала и т.н., на мен поне не ми трябват.. Ти си прецени..

          -определено много удачен и за асвалт и за офроуд.
          -много здрав, особено ако има добра "maintenace history".

          За мен много голям недостатък е разхода. Ако продавачите ти говорят за разход под 19-20/100, независимо бензин или газ, независимо в града или извънградско (разлика особена няма, сети се защо) - просто не го взимай на сериозно. Чувал съм смешки на Горубляне от рода на - "брато, 16/100 газ..." Смях...

          Успех в избора и пиши ако можем да сме полезни с нещо!

          Коментар


          • #6
            Благодаря за отговорите.

            Като цяло и аз мисля, че V8 е най-добрият вариант. Най-надежден, най-лесно ремонтируем (почти навсякъде) и най-евтин при покупка. Разхода е проблем ако ще се кара много, но не това е случая (но пък предполагам ще ми хареса - и тогава ще бъде проблем).

            За дизелите - по-скъпи в момента на покупката и доста (понякога много) по-скъпи за ремонт, а не може всичко да му е наред на тази възраст (10-16 години).

            Та като цяло нещата отиват към бензинов. Не става за внасяне - наистина са евтини, но ДДС + акциз е доста голям за 3.5 см3 двигател. Ако ще го внасям - със сигурност ще бъде дизел - не ми се дават излишни пари на държавата (принципен е въпроса).

            Та като цяло - смятам да се опитам да намеря що годе сносен V8 в България (и за малко пари разбира се) и да го стегна. Ако не успея - мисля да внеса дизел.

            Като година съм се ориентирал към 87-90 (максимум 91) - с възможно по-малко електроника, но климатик не бих отказъл.

            А за разхода на на V8 - официалните спецификации на Rover са средно около 17 mpg (комбинирано - градски и извънградски) - което е около 16-17л/100 км.
            http://www.lrda.ch/rrspecification.htm
            http://www.rrr.co.uk/classic/launch/performance.html (това е за V8 с карбуратор - не EFI версията).

            БТВ: В Англия са по-евтини от Европа и може би по-добре поддържани (имам познати там и няма да има проблеми да ми го вземат и докарат), но десният волан мисля, че ще е проблем .

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от vlado
              Та като цяло нещата отиват към бензинов. Не става за внасяне - наистина са евтини, но ДДС + акциз е доста голям за 3.5 см3 двигател. Ако ще го внасям - със сигурност ще бъде дизел - не ми се дават излишни пари на държавата (принципен е въпроса).
              той не е ли 152кс тоя V8 ? т.е. без акциз... освен това, понеже е с Евро1, на практика митото му е колкото за японски дизел 100-115кс...

              Първоначално публикуван от vlado
              В Англия са по-евтини от Европа и може би по-добре поддържани (имам познати там и няма да има проблеми да ми го вземат и докарат), но десният волан мисля, че ще е проблем .
              нали за офроуд го взимаш уж? какво значение има десния волан?! Тъкмо ще си развиваш сръчността на лявата ръка със скоростите
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Range Rover Classic 300tdi

                Интересува ме какви са проблемите с експлоатацията на този модел.
                Джипът който смятам да закупя е 1995г. с 300tdi. мотор има климатик, abs, от вън изглежда много добре а и хода е много стегнат.Имаше само един лост за превключване от бързи на бавни средния диф. как се блокира.Цената е 12000 лв. ще го ползвам предимно за работа занимавам се с кариери но няма да му спестя и някое по тежко изживяване.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-05-10, 13:02.

                Коментар


                • #9
                  Не разбрах точно за кой модел Land Rover говориш, но на практика няма значение, тъй като двигателят (300tdi) при Дифендър, Рейндж Ровър Класик и Дискавъри 1 е един и същ, захващането е различно..

                  Ще прозвучи нескромно но (за мен) е така : на двигателят му трябва редовна смяна на масло (10W40), редовна смяна на ангренажен ремък (не повече от 70.000км.) и наличие на антифриз/вода. Иначе е разкошен.. Използвай търсачката и ще намериш писано за този мотор (Turbozmej, Ивайло и други..)

                  На първо време виж тук :
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23936

                  И пак, за кой модел става дума? .. За тези пари, най-вероятно е Дискавъри..


                  Поздрави!
                  Яро
                  Последно редактирано от Lazar; 11-01-08, 19:37. Причина: подмяна на стар неработещ линк

                  Коментар


                  • #10
                    Калчев ....

                    Дай да я видим тази ..... и да ти кажа за какво става въпрос !!!
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от CarTest™
                      Калчев ....

                      Дай да я видим тази ..... и да ти кажа за какво става въпрос !!!
                      В Стара Загора едва ли ще ми го дадат еЙ така. .Нещо странно превключва скоростите всеки път прехъркват това ме притеснява защото ако иска ремонт на кутията, кой знае какво става тогава.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-05-10, 13:03.

                      Коментар


                      • #12
                        Най-вероятно няма масло в скоростната кутия.
                        Последно редактирано от Lazar; 29-12-07, 17:23. Причина: латиница
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          чуват се недобри неща за този двигател яро като че ли е позапознат с темата.бих препоръчал един сайт www.rangerovers.net няма проблем с рейнджове който да не е засегнат там,както и съвети за закупуване какъвто е твоя случай.за жалост сайта е американски,а там не са вкарвани дизелови range rover-и.но освен мотора останалото може да го научиш от там и то пак казвам много изчерпателно.иначе това което е всеизвестно че тече масло отвсякъде,проблеми с ръждата и слабия мотор.под слаб имам предвид качество и издържливост.
                          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                          Коментар


                          • #14
                            оказа се че имам manual за този модел ако купиш автомобила мога да ти го пратя.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #15
                              двигателя е много добър, но не е вечен както някои хора си мислят, малък е и недостатъчно мощен. купето е здраво, алуминиево, не гние.

                              трябва да се гледа:

                              1. двигателя да не е прегряван
                              2. скоростите дали влизат лесно, за автомата също
                              3. рамката на задния прозорец, да не е изгнила /много е скъпа, мноооооого/
                              4. предните главини дали има в тях масло/грес, ако няма са заминали, 1000лв едната.
                              5. течове на масло от двигателя и силовото предаване, смяната на който е да е семеринг е голяма расправия
                              6. трябва да обърнеш голямо внимание на турбото, скъпи са

                              ако го купиш трябва д асвикнеш с няколко неща. двигателя е слаб и не върви, шумен е, по мое мнение доста грозен, най - важното е, че колкото и усилия и пари да пръснеш винаги нещо от някъде тече.
                              drive alive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X