Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    е има де има, но не под път и над път, особено в бг. 300тди от 94-та май няма, а може и да има, но към края. не мисля да са честосрещани. за ВМ-а няма да говоря, нямам опит с него, сякаш не е баш за там... исках да кажа, ако да е непременно класик, по добре бенз от вм. ако се търси непременно дизел, или с 200тди да се намери или по-добре 1 диско с 200тди.

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      - цена от 6.500лв за тази модификация е нормална, даже леко висока. Ценовите граници за от 5.000 до към 7.500лв.
      Яро искам само да внеса корекция в цените.5000-7500 не е нормална цена за класик 94.ненормално евтина е.В момента в мобиле.бг има само два такива за 10300 и 13 500 лева,а в мобиле.де започват от 10 000 евро та до 15 000.Просто тази година продукцията е много малка и е почти невъзможно нещо да излезе.Аз и затова по-горе писах че при евентуален оглед ще се установят съвсем други параметри от обявените.Иначе за средната цена на повечето класици в бг съм съгласен.
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #33
        уточнение за рейндж ровъра.

        днес пак го карах.2,5 тди,121 к.с.климатик.1994г.постоянно зацепени 2 моста.внесен от италия.бил с италиански мотор.карал съм 2 италиански коли-нямам претенции.продавача го дава да го карам да го гледат където искам.и той не разбира нищо от джипове.къде могат да ми го погледнат в пловдив.ще има и корекция в цената.подгответе ме за задъжителните разходи ако няма проблеми.подговвете ме и за разхода горе долу-10-11.благодаря ви.
        КАРАЙ БАВНО ЗА ДА ЖИВЕЕШ ПО ДЪЛГО

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
          Яро искам само да внеса корекция в цените.5000-7500 не е нормална цена за класик 94.ненормално евтина е.В момента в мобиле.бг има само два такива за 10300 и 13 500 лева,а в мобиле.де започват от 10 000 евро та до 15 000.Просто тази година продукцията е много малка и е почти невъзможно нещо да излезе.Аз и затова по-горе писах че при евентуален оглед ще се установят съвсем други параметри от обявените.Иначе за средната цена на повечето класици в бг съм съгласен.
          Всъщност Калояне, напълно прав си с едно уточнение. Оттука го виждам, че тоя Рейндж НЕ е 1994г. За VM комплектацията цена от 5000 до 6 и нещо за мен е нормална. За 200/300tdi комплектация (на Класик) е нормално да е около и над 10К.

          Първоначално публикуван от stoycho.dadao Преглед на мнение
          днес пак го карах.2,5 тди,121 к.с.климатик.1994г.постоянно зацепени 2 моста...
          Малка поправка 2.5td, не tdi, не гледай как го изписват в мобиле-то. Разход от около 11/100 е нормален.

          Коментар


          • #35
            аз карам такъв класик, но моя е '90г.
            ако класика наистина е '94г. трябва да е с пластмасов резервоар
            и кпачката на резервоара трябва да е на около 2-3 сантиметра под
            стъклото
            годината се проверява и по номера на рамата 10-тия знак би следвало да е L

            аз за 3-години съм сменил 2-карета на предният кардан
            шарнирният болт който държи задният мост

            за жалост направих и основен ремонт


            от сега да ти кажа, че ако наистина си вземеш този джип трябва доста да щадиш мотора
            при ровър този мотор има неприятното свойсто да чупи колянов вал
            въпреки, че е често срещано явление никой не знае от какво се получава
            аз от моя опит го отдавам на прекалено високи обороти

            иначе колата е била от най-висок клас за времето си
            и за возенето надали ще намериш по комфортен джип
            Последно редактирано от hf hpe; 13-02-07, 08:27.
            LR RR Classic VM2.5

            Коментар


            • #36
              Re: моля за мнение за Range Rover Classic 2.5 VM

              За да разбереш годината на производство и мотора - преписваш номера на шасито VIN от талона или като отвориш предния капак пред радиатора на една табелка (обикновено започва с SALLHAM....)
              Отиваш на http://www.clifton.nl/index.html?calvin.html там има едно прозорче "Your VIN" пишеш номера и натискаш "GO" и ти се изписва информация за колата: място и година на производство, колесна база, мотор скоростна кутия и т.н.
              ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

              Коментар


              • #37
                Re: моля за мнение за Range Rover Classic 2.5 VM

                Още като видиш таблото при колите от 93 и преди това то е доста ръбато докато на Класиците от 94, 95 и 96 е с по меки форми и е същото като таблото на Дискавъри. (виж прикачените файлове)
                Аз карам LR RR Classic 2,5 turboD от 1990 година c VM мотор (84 или 89kW)
                Мотора е доста пъргав, но е малко шумен гори средно 10,36 л/100 км (поне миналата година толкова гореше, тогава го засичах с пълнене на резервоара догоре).
                Панелите на купето са алуминиеви, така че от ръжда е защитен.
                С постоянно задвижване на четирите колела. И автоматичен блокаж на централния диференциал.
                Малко му е слаба ел. системата не винаги се задейства централното заключване и ел стъклата правят проблеми; вентилатора на парното при по-дълга работа започва да тропа; като го взех си беше отрязал кабелите на климатика и компресора не включваше (оказа се, че лагера е разбит и купих нов за 28лв)
                Аз съм сменял амортисьори и тампони защото ядеше предните гуми, но след смяната се оправи. И преди седмица карето на предния кардан, че след едно засядане започна да шуми, но заедно с труда излезе под 80лв.
                Прикачени файлове
                ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

                Коментар


                • #38
                  Питане за Land rover Range rover

                  Здравейте, предстои ми да си взема джип и съм се спрял на Рейндж Ровър. Какво мислите? Споделете опит как е, колко харчи. Модела е 91-93.
                  Последно редактирано от Lazar; 11-01-08, 19:47. Причина: правопис
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #39
                    До: Питане за Land rover Range rover

                    Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
                    Здравейте, предстои ми да си взема джип и съм се спрял на Рейндж Ровър. Какво мислите? Споделете опит как е, колко харчи. Модела е 91-93.
                    Класик е супер, ако е дизле с VM, може и да са го изтървали и да береш яд.
                    Гледам диското станало без пари вече...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                      За мен истинския класик си е с осемцилиндровия бензинов двигател. Имал съм такъв и мога само суперлативи да напиша за него. Не се плашете от разхода ако имате предвид каране на газ.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        ...мога само суперлативи да напиша за него...
                        Напиши, моля те! Тя за това темата.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                          Напиши, моля те! Тя за това темата.
                          Ами дали защото карах Вог 3.9 , останах много доволен от колата. Вози мен и семейството ми сигурно и безотказно две години. Добър запас от мощност, страхотни ходове по дефолт. Прекрасен детевоз с който без никакви ядове можеш да се забучиш във всяко "рио де ла...ре". Минаваш си като пич, една автомивка и отиваш на театър с него. Сега идва въпроса "Ами като е толкова хубав защо го продаде?" Ами продадах го защото: не мога да му сложа 33ки без да го режа, малък багажник заради 100литровата бутилка, малка автономност в гората заради разхода на черно. Но пак казвам че е прекрасна кола. Ланд крузера ми му отстъпва по комфорт, обезшуменост, сила на климатика, возия, ходове и други неща. Абе пълно щастие няма.

                          Коментар


                          • #43
                            Информация за Range rover 3.5/3.6 V8, автоматик

                            Здравеите, искам да попитам за Land rover - Range rover 3,5/1980/1992г. колко конски сили е 3.6/1980/1992г. колко конски сили е, защото навсякаде където чета пише различно може би зависи коя година е произведен - става въпрос за бензинов двигател, двата двигателя са с автоматична скоростна кутия - моля за мнения и за скоростната кутия.
                            Може ли и малко информация като подръжка и разход на гориво.
                            Благодаря ВИ предварително.
                            http://i.mobile.bg/perl/main.cgi може ли малко мнение за тази оферта.
                            Последно редактирано от kalin1983; 25-01-08, 11:50.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Range rover 3,5 3,6 автоматик

                              Провери му VIN кода /номер на рамата/ и ще разбереш за конските сили.
                              Линка ти се отваря всеки път с различна кола. От 3 пъти Рейндж не видях. Може само при мен да е така, но се съмнявам.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Range rover 3,5 3,6 автоматик

                                Здравей,

                                Относно двигателите, няма 3.6. 8-цилиндровите са 3.5, 3,9 (в Щатите 4.0), 4.2, 4.6. Мощността в различните години е много различна, първоначално този двигател (3.5) монтиран на ЛР Серия 3 е бил далеч под 100к.с. дори. При Рейндж Ровър Класик е главно от 125к.с. до 182к.с.

                                Виж тук:
                                http://austin-rover.co.uk/index.htm?engineroverv8f.htm

                                По-специално това:


                                Относно обявата от мобиле.бг, не си копирал правилно линка, зарежда се главната страница.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X