Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

    Според вас коя камера е по добрата,спрях се на тея две камери.Благодаря.

  • #2
    До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

    Първоначално публикуван от simo12 Преглед на мнение
    Според вас коя камера е по добрата,спрях се на тея две камери.Благодаря.
    Целта ми е да имам наи добро качество на картината.Тези двете SONY HDR-HC9 и CANON HV 30 си записват на касета,аз после искам да си купя BLU RAY и да си ги записвам на него като излезе такав.Това ли ще даде по добар резултат или да взема която записва на HDD и после пак на BLU RAY да го запиша.И ако сте запознати и имате мнение да ми кажете коя от двете камери да избера.Ще сам безкраино благодарен!!!!

    Коментар


    • #3
      До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

      Прочети малко ревюта из нета
      При този избор,на мен ми допада повече Канона,ако и да съм фен на Сони.Ако имаш възможност да сравниш двете на живо,вземи ги,повърти ги малко и прецени като ергономия как са,коя повече ще ти легне.
      Пътят е целта.

      Коментар


      • #4
        До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

        Първоначално публикуван от simo12 Преглед на мнение
        Целта ми е да имам наи добро качество на картината.Тези двете SONY HDR-HC9 и CANON HV 30 си записват на касета,аз после искам да си купя BLU RAY и да си ги записвам на него като излезе такав.Това ли ще даде по добар резултат или да взема която записва на HDD и после пак на BLU RAY да го запиша.И ако сте запознати и имате мнение да ми кажете коя от двете камери да избера.Ще сам безкраино благодарен!!!!
        Защо искаш да записва на касета ?
        Свалял ли си до сега от касета на диск и знаеш ли колко време отнема ?
        За колко пари търсиш камера ?
        И двете са добри , но има доста по-нова техника вече !
        По удобна , по-качествена и по-лесно се сваля от нея .
        Задай си още въпроси - качеството на картината е вече даденост при двете марки !
        Ето ти малко на готово :
        При моделите с касети - неудобството е после- при свалянето на записа, става бавно и доста неудобно - компа ти е зает с часове докато се сваля записа. Общо взето това е минуса .
        При моделите с твърд диск ( не си представяй диск като за CD, а като твърд диск на компътър)- той( диска ) си е с много памет - колкото 5 касети. Отделно си има и слот за Мемори карта с която се разширява паметта - замества касетата и може да си я носиш или изпращаш както си искаш. С две думи - напреднала технология.
        Ето и някой важни характеристики на камерата:
        Колко е цифровото увеличение ? Колко и е паметта ? Колко е скъпа ? Колко е голяма ?
        За какво ще я ползваш ?
        Последно редактирано от bgbul; 07-04-09, 12:43.

        Коментар


        • #5
          До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

          Колега, нали нямаш нищо против малки, но съществени корекции по въпроса?

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          При моделите с касети - неудобството е после- при свалянето на записа, става бавно и доста неудобно - компа ти е зает с часове докато се сваля записа. Общо взето това е минуса .
          От скромния ми опит досега - не много малка цифра художествено оформени ДВД-та с титри, музики, транзишъни и т.н. съвсем отговорно мога да заявя, че една едночасова касета, пълна отначало докрай, се сваля на компа точно за 60 минути....

          насетне, при рендериране на вече редактираното видео, в зависичост от това, какво е правено върху него, и в зависимост от параметрите на компютъра времето за рендеринг е час, два, три...
          никога не е ме е интересувало, защото обикновено проекта се пуска, преди да си легна, и на сутринта записвачката ме чака с готово ДВД



          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          При моделите с твърд диск ( не си представяй диск като за CD, а като твърд диск на компътър)- той( диска ) си е с много памет - колкото 5 касети. Отделно си има и слот за Мемори карта с която се разширява паметта - замества касетата и може да си я носиш или изпращаш както си искаш. С две думи - напреднала технология.
          напредналата технология има своите много сериозни недостатъци, като например драстичната разлика в качеството на записа върху карта и върху диск,
          Виброустойчивостта на тази технология е добра, но е далеч от идеала - mini DV или HSSD, все пак
          нали знаеш какво става при удар върху работещ харддиск?

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Колко е цифровото увеличение ? Колко и е паметта ? Колко е скъпа ? Колко е голяма ?
          За какво ще я ползваш ?

          започни с отговора на тези въпроси отзад напред и ще имаш някаква яснота.
          първия въпрос - за цифровото увеличение - спокойно може да пренебрегнеш, защото то няма никакво, ама никакво значение, освен една тлъсто изписана цифра с много нули отзад върху проспектите или самата камера.

          и все пак, ако имаш отговор на това, за какво ще се ползва, какво ще се прави с наснимания материал, дали познатата програма за видеоредактиране поддържа входния формат, колко да е голяма - респ - тежка ( ако снимаш 3 часа без статив, това е доста определящо), има ли допълнителни батерии, на поносима цена ли са, да споделиш тези отговори, за някои по-конкретни насоки

          Коментар


          • #6
            До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

            Много благодаря за отговорите.За мен няма значение цената,искам само качество.След време искам да си записвам материала на Blu Ray.Преди време имах JVC с HDD и я ползвах около 2 месеца защото качеството не беше добро,после си купих PANASONIC GS500 и разликата беше като порше и трабант и затова сам се спрял сега на камера с MINI DV касета.Камерата ще я ползвам за домашно ползване,но искам да е наи добрата,и да е компактна.А такива маи няма много.

            Коментар


            • #7
              До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Колега, нали нямаш нищо против малки, но съществени корекции по въпроса?


              От скромния ми опит досега - не много малка цифра художествено оформени ДВД-та с титри, музики, транзишъни и т.н. съвсем отговорно мога да заявя, че една едночасова касета, пълна отначало докрай, се сваля на компа точно за 60 минути....

              насетне, при рендериране на вече редактираното видео, в зависичост от това, какво е правено върху него, и в зависимост от параметрите на компютъра времето за рендеринг е час, два, три...
              никога не е ме е интересувало, защото обикновено проекта се пуска, преди да си легна, и на сутринта записвачката ме чака с готово ДВД





              напредналата технология има своите много сериозни недостатъци, като например драстичната разлика в качеството на записа върху карта и върху диск,
              Виброустойчивостта на тази технология е добра, но е далеч от идеала - mini DV или HSSD, все пак
              нали знаеш какво става при удар върху работещ харддиск?




              започни с отговора на тези въпроси отзад напред и ще имаш някаква яснота.
              първия въпрос - за цифровото увеличение - спокойно може да пренебрегнеш, защото то няма никакво, ама никакво значение, освен една тлъсто изписана цифра с много нули отзад върху проспектите или самата камера.

              и все пак, ако имаш отговор на това, за какво ще се ползва, какво ще се прави с наснимания материал, дали познатата програма за видеоредактиране поддържа входния формат, колко да е голяма - респ - тежка ( ако снимаш 3 часа без статив, това е доста определящо), има ли допълнителни батерии, на поносима цена ли са, да споделиш тези отговори, за някои по-конкретни насоки
              Естествено , че позволявам всякакви корекции !
              Нали за това е темата. Аз не съм специалист и нямам подобни намерения .
              Попаднах на техника и съм доволен - само толкова .
              Единственото което съм сгрешил ( като съм писал скромния си опит ) е , че съм писал ЦИФРОВО увеличение !
              Говори се само за ОПТИЧНОТО увеличение ! 40 - 60 кратно е вече нормалното за тези марки.
              За свалянето на записите - не искам да споря въобще .
              Който е пробвал и двете възможности - знае какво е за предпочитане.
              На твърд диск - корекции на записа , ефекти , изрязване или добавяне , както и редактиране се прави на момента .
              За това как реагира твърдия диск на удари или подобни ....- както реагира камерата с касета , така реагира и тази с твърд диск.
              За качеството на записа - нали не мислите , че по-нова камера на Сони или Канон ще прави по-лош запис от предишния модел ?
              Това ще е начало на фалита за тези фирми !
              И последно - с усмивка :

              Моля всички колеги - когато някой ви попита за съвет - дайте го !
              На човека който пита .
              Защо чакате някой да се постави в услуга на питащия и чак тогава започвате с поправките и съветите към ..... този , който не се нуждае от тях ?
              Моля , ако искате да бъдете полезни - ефира е ваш !
              Ако искате да видите колегата колко е питал , преди да пита нас - има Гугъл - проверете ! Ще останете УСМИХНАТИ !
              Просто напишете само първия модел камера за която ви питат !

              Коментар


              • #8
                До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

                Благодаря много за мнениата,наистина сам писал навсякаде и много малко ми отговаряха.Цената за мен няма значение,искам само да е компактна/да не са от тея дето са по 4-5000 $/ защото са много големи и тежки.Камерата на canon HV 30 тежи 530 grama,ще я ползвам за лично ползване,2-3 в годината патувам в чужбина и снимам.Много даржа на качеството,искам да снима отлично .

                Коментар


                • #9
                  До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Естествено , че позволявам всякакви корекции !
                  Нали за това е темата. Аз не съм специалист и нямам подобни намерения .
                  Попаднах на техника и съм доволен - само толкова .
                  Единственото което съм сгрешил ( като съм писал скромния си опит ) е , че съм писал ЦИФРОВО увеличение !
                  Говори се само за ОПТИЧНОТО увеличение ! 40 - 60 кратно е вече нормалното за тези марки.
                  За свалянето на записите - не искам да споря въобще .
                  Който е пробвал и двете възможности - знае какво е за предпочитане.
                  На твърд диск - корекции на записа , ефекти , изрязване или добавяне , както и редактиране се прави на момента .
                  За това как реагира твърдия диск на удари или подобни ....- както реагира камерата с касета , така реагира и тази с твърд диск.
                  За качеството на записа - нали не мислите , че по-нова камера на Сони или Канон ще прави по-лош запис от предишния модел ?
                  Това ще е начало на фалита за тези фирми !
                  И последно - с усмивка :

                  Моля всички колеги - когато някой ви попита за съвет - дайте го !
                  На човека който пита .
                  Защо чакате някой да се постави в услуга на питащия и чак тогава започвате с поправките и съветите към ..... този , който не се нуждае от тях ?
                  Моля , ако искате да бъдете полезни - ефира е ваш !
                  Ако искате да видите колегата колко е питал , преди да пита нас - има Гугъл - проверете ! Ще останете УСМИХНАТИ !
                  Просто напишете само първия модел камера за която ви питат !
                  Няма значение от цената,искам максимално качество от камерата.

                  Коментар


                  • #10
                    До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

                    Братко, днес ми е кофти и тъп ден
                    ако съм те засегнал по микроскопичен дори начин - съжали ме и ме извини.
                    моля...

                    аз ще се реванширам, някак си..

                    ама..
                    не съм я чел темата преди, и като се задълбах, и ..

                    съжалявам...

                    "Каменица" работи за тебе..

                    до първата ни среща

                    и доскоро, естествено

                    телефона ми е 0889300455 Венелин, и е винаги включен за тебе
                    Последно редактирано от Veni1; 07-04-09, 20:16.

                    Коментар


                    • #11
                      До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

                      тези дни трябваше да закупя служебно камера и се спрях на http://www.canon-europe.com/For_Home...HG21/index.asp

                      Преди съм се разправял с камери които записват на касетки - не ми харесаха затова се спрах на такава която записва на хард и на мемори карта. Плюсове според мен.
                      На първо място възможност за запис на около 50 часа видео при ниска резолюция - преди имах служебни камери както с dvd така и с минидв касетки - ограничението от около час беше голям проблем - сега отпадна. На второ прехвърлянето на готовия запис на компютъра е мигновенно - камерата се рапознава като външен твърд диск. Ако имаш блу рей записвачка и устройство за въпзроизвеждане просто копираш файловете и това е (или поне така се твърди)
                      Разликата между HD video и Нормалното е просто впечатляваща не мислех че ще има такава голяма разлика.
                      Минус доколкото съм забелязал досега е че новоутвърденият avchd кодек който ползва е доста тегав за обработка доста от стандартните (безплатни) програми които съм ползвал до сега отказаха да го отворят - решения обаче има - а и предполагам че скоро проблемът ще отпадне тъй като стандарта е нов. Ще ти трябва наистина здрава машина за обработка на видео с висока резлолюция но това няма как да се избегне. Изборът ми беше продиктуван от това че ми трябваше камерата да може да записва доста време - 5-6 часа без да се сменят медии касетки етц и то от статив. Ако си решил да снимаш нещо в движение от кола или главно сред природата е задължително да правиш записите на карта или избереш камера която записва на касетка.Разгледах моделът на canon за който питаш - недостатък е че не видях да може да записва във формат 1080/25p тоест прогресивен запис което е доста ценна екстра. Относно оптичното приближаване за моя изненада всички или поне почти всики хд камери имат по малко увеличение (около 15х средно)от старите камери който записват на стандартна резолюция - нямам обеснение защо е така. Виждам че и двата модела които си посочил записват на касетка - така че ако си твърдо решен на тази технология гледай гаранция и цени на аксесоарите към камерата - външен микрофон допълнителна батерия етц.
                      Последно редактирано от persuader; 07-04-09, 21:01.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #12
                        До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

                        Ориентирах се вече кам камерата CANON HV40,какво ще кажете за нея.

                        Коментар


                        • #13
                          До: КАМЕРА SONY HC9Е или CANON HV30

                          Skype Veni6303
                          в работно време, че иначе ми пречи на ракийката

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X