Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

    Здравеите . Искам да ви помоля да ми дадете малко инфо за двигателя на Jeep Grand cherokee 2.5 TDI
    Заштото искам да си купя такъв , а всичички те ми приятели ми казват че този двигател 2.5 е от алфа и е бил голям боклук , но аз искам мнението на професионалисти , хора с опит ! За това ви моля да ми кайете наистина ли двигателя е от алфа , дали е здрав , много проблеми ли дава или не дава такива , бе каквото инфо мойете да ми дадете за двигателя гранд чероки 2.5 . Благодаря ви предварително

  • #2
    До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

    Приятели са прави - БОКЛУК Е. Особенно като са го турили на джип..... Има цял подфорум за JEEP, та земи да почети малко и там..... Писано много.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

      Първоначално публикуван от tigara994 Преглед на мнение
      че този двигател 2.5 е от алфа и е бил голям боклук , но аз искам мнението на професионалисти , хора с опит
      Ех, де да беше на Алфа, щеше да е супер. Все пак точно Фиат/Алфа изобретяват комън-рейла и днес снабдяват с двигатели кого ли не - Орел, Сааб, Кадилак, отскоро даже и БМВ (по-точно Мини)...
      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
      Volvo XC90 D5 Executive '12
      Volvo XC60 D5 Summum '11
      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

      Коментар


      • #4
        До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

        В този форум всички оплюват въпросният двигател.
        Да не забравяме, че 2,5ТД на VM , се слага на Джийп, Крайслер Вояджър и т.н.
        Проблемите, които създава най често са : - пукнати цилиндрови глави.
        Това се получава най-често след прегряване или от неспазване на изискването - след голям, продължитилин зор , да се остави да работи 10-15 минути на място и тогава дза се гаси мотора.
        За радост на бъдещите собственици на возила с този мотор, е измислено да се постави допълнителна водна помпа, която да върти нодата 15 минути след гасене.
        Друг факт е че ако се случи пукане на глава, може да се ремонтира или да се замени с нова или втора употреба, което пък е приемлив вариант.
        Почти всеки двигател не понася прегряването, така че напразно се шуми по въпроса.
        Цената на евентуалният ремонт е съвсем приемлива , в сравнение с по-предпочитаните и прехвалени двигатели.
        Избора е твой.
        Успех!
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • #5
          До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

          Имам такъв . Миналата година го докарахме от Дания и досега никакви проблеми с двигателя !!!Важното е да го обслужваш , а не като се счупи да казваме .трябваше да сменя термостата или еди какво си . Профилактиката е лек за всеки автомобил. Вярно е че има двигатели които и без обслужване са железни-като Хондата ми с ровер мотор-дизел-два пъти до гърция със спукан мъркуч на охл.система и без антифриз и и няма нищо !!!

          Коментар


          • #6
            До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

            Здравейте. Вече съм горд собственик на първия ми автомобил с висока проходимост. Jeep Cherokee 2.5 TD 97г.
            Нямах търпение да погазя в калта с него. Смених му консумативите и още на следващия ден (днес) горе в планината. Имаше много кал и много дълбоки коловози. Останах много доволен.
            За 2 дена каране, откакто го имам, забелязах, че температурата на двигателя не надвишава 90 градуса. Дори и в опитите да изляза от две здрави затъвания. В едното бях легнал по корем. Като успях да мръдна малко назад, видях колко много е бил заровил предния диференциал. Засега впечатленията ми за този автомобил са по-скоро положителни. Много му се радвам. Нямам търпение да дойде следващия уикенд.
            Относно мотора на VM Motori, и аз смятам, че е въпрос на профилактика за да ти служи вярно.
            Прикачени файлове
            Иван
            ivanp98[at]mail.бг

            Коментар


            • #7
              До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

              За този мотор има два типа мнения:
              добро - от тези които в момента го карат (все пак ще трябва да го продават след време)
              лошо - тези които вече са се отървали от този кошмар.

              Едва ли има друг двигател за които да са изприказвани толкова лоши неща, с толкова явни конструкторски дефекти - късат шпилки на кобилиците????!!!! , пукат глави, перманентни неотстраними течове отвсякъде, проблемна първа дюза, проблемна помпа, проблеми с ел. инсталацията и т.н. При положение, че има бензинов модел 2,5л. които е много здрав , с евтина и лесна подръжка, дуракоустичив и газопригоден, не знам защо жив човек би си купил дизиловото проклятие от VM.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #8
                До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

                Да те радва много и ограмотява умерено в техническо отношение Колегите никога няма да ти откажат помощ - питай и си карай колата със здраве
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Да те радва много и ограмотява умерено в техническо отношение Колегите никога няма да ти откажат помощ - питай и си карай колата със здраве
                  Благодаря ти за пожеланието.
                  Иван
                  ivanp98[at]mail.бг

                  Коментар


                  • #10
                    До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

                    Вече една година карам Гранд със същия двигател и не ми е създавал никакви проблеми.
                    Ако приемеш,че това е машина за сигурно и комфортно пътуване,а не за надпревара няма да имаш ядове.
                    [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                    JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                    Коментар


                    • #11
                      До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

                      Колеги, някой чувал ли е за регулируеми кобилици или повдигачи на кобилиците, че една от кобилиците периодично излиза от леглото си и клапана стои отворен (2.5 ТД)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

                        Първоначално публикуван от afil Преглед на мнение
                        Колеги, някой чувал ли е за регулируеми кобилици или повдигачи на кобилиците, че една от кобилиците периодично излиза от леглото си и клапана стои отворен (2.5 ТД)
                        Ти с такива ли си? Виж защо ти излиза. може да е заради пръта, заради кобилицата, заради клапан... шпилки...

                        иначе някой 2,5 тди мотори са с такива кобилици, а други като моя - не.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

                          кобилицата излиза, защото са омекнали повдигачите под прътовете, Един майстор ми каза, че чувал за регулируеми повдигачи (или кобилици?) така, че да се обере луфта. Та питам запознатите с 2.5 ТД дали са имали подобен проблем?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

                            много да те радва и ти желая мн.километри с него.Аз имах такъв същия до преди 1 месец.Сега съм с 5.2,но не защото другия ми създаваше ядове,а защото ми е слаб.Ако не ходиш да се състезаваш с него и го пазиш от прегряване няма да ти създава проблеми.Това е мотор който трябва да се подържа добре и да се обслужва навреме.Не ми е създавал никакви ядове и бях доволен от него,а и от човекът от който го купих е бил добър стопанин та може и за това да съм нямал ядове.Иначе си го насъпвах до към 150-160км и добре се държеше.Абе нормален мотор който го слагат и в др.коли.Де да знам,не е лош...
                            Късмет!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Jeep Grand cherokee 2.5 TDI

                              Първоначално публикуван от afil Преглед на мнение
                              Колеги, някой чувал ли е за регулируеми кобилици или повдигачи на кобилиците, че една от кобилиците периодично излиза от леглото си и клапана стои отворен (2.5 ТД)
                              Колега, четох преди време тема тук във форума за този проблем. Сигурен съм, че ще я намериш ако потърсиш. Съжалявам, че не мога да ти цитирам името на темата.
                              Иван
                              ivanp98[at]mail.бг

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X