Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

    Чета че са пословично здрави но нямам впечатления от този мотор.Гледам една с вс екстри плюс блокаж на предния мост но незнам нищо за този ДВГ .Дайте инфо за работа надеждност разход.Има ориг газово слагано в Англия и продавача казва че горяла 15лв на 100км/незнам колко струва газта/ ама ми се вижда малко.Имам ТЛК 95 3000ТД но както и да я карам не мога да я сваля под 12л на 100км.Благодаря за всички съвети предварително.

  • #2
    До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

    Първоначално публикуван от bai techo Преглед на мнение
    Чета че са пословично здрави но нямам впечатления от този мотор.Гледам една с вс екстри плюс блокаж на предния мост но незнам нищо за този ДВГ .Дайте инфо за работа надеждност разход.Има ориг газово слагано в Англия и продавача казва че горяла 15лв на 100км/незнам колко струва газта/ ама ми се вижда малко.Имам ТЛК 95 3000ТД но както и да я карам не мога да я сваля под 12л на 100км.Благодаря за всички съвети предварително.
    Ако твоето ТЛК не можеш да свалиш под 12, този едва ли ще го свалиш под 22. Иначе мотора е здрав, има добра динамика.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

      при скорост 80 90 ми гори 12 при 120 130 15л.Това ако гори 20 газ при същата скорост 130 ще е по добре.А и ще върви повече предполагам /по лесно ще се изпреварва/

      Коментар


      • #4
        До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

        Хаха,тва ми е фаворита от дългите бази и съм го проучил доста,ако се надяваш да даде разход под 30 литра на 100 комбиниран разход,сгрешил си,разхода е от толкова нагоре,акциза е доста голям(ако смяташ да го плащаш),подръжката на подобен автомобил е цяло приключение и сериозен финасов удар,но не се плаши вярвам че ще се отплати за тва,казват че не се различава особенно от близнака си 4,2ТД,освен като първоначален старт,едната стига до 100 за 12,2(бензиновия)а другата за 12,7секунди,и въртящ момент(361 нютан метра за бензина срещу 380 за ТД,има същата конфигурация ТД с 201 коня и 430 нютана,има и 4,2 с 158 коня) ,но и конете им са различни едната е 168 а другата е 202,но пък разхода на Дизела е доста по малък,и при водни препядстия е доста удачен,почти няма проблеми с 4,2 тд,освен обичайното турбо,което е консуматив при всички и рядко лагери на вала които сменят колегите профилактично поради мита за тяхното износване,предполагам че при бензиновия вариант проблемите ще са по задълбочени,все пак е доста по оборотен и износването ще е по голямо на триещите елементи,водата ще е голям проблем,разхода по голям,акциза двоен,но бензинджията си е бензенджия,примерява се с тези "дребни" факти,дори и да не наричат модификацията му "милионник" както например 4,2ТД с нормалнна експлоатация.Успех.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

          мотора не е лош,ако не те бърка разхода и си фен на "бензинките" грабвай го.
          имам някъде един линк,как един арабин е направил тоя мотор 700коня
          6 цилиндров редови,при грижовен стопанин ще е много послушен,още повече имаш и 3 блокажа.....
          TЛК 80-4.2ТД
          ТЛК 73-2.4ТД
          ...................

          Коментар


          • #6
            До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

            Ами то тогава има нещо збъркано в тия тойоти бе ,ми тя Г 500 бензин като я карам с 200 гори 25...27л пък е 8 цилиндъра.АМГ 55 гори малко повече ама то е друга бира.Тая тойота ако гори смесено над 30лпък и никога няма да върви със такава скорост като тях значи нещо издишат тойотите.Аиде нали ще я караме по бавно и вгората ама пак много ми се вижда 30л+.Въпрос на принцип .Ако разхода е над 20 значи това не е моята кола.Пример от днес с Г500 при скорост 120...140км/ч разход 16.7л

            Коментар


            • #7
              До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

              Г500 каране с 200 колко време и какъв разход. Защото опита на други собственици казва друго. Значи тойотата не е твоята кола. При каране 120-140 и тойотата ще ти гори 17.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                Разходът на този двигател е точно както и на всеки друг бензин приблизително 25% над еквивалентният дизел... Конкретно върху този двигател имам наблюдения, като динамика и ускорение е уникален... Имайте в предвид че го има в две модификации, с алуминиева глава и с чугунена глава... За първата съм чувал че понякога има проблеми с кривене, за вторият вариант само суперлативи...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                  Е не постоянно с 200,но примерно Ямбол Пловдив и обратно /обратното ако не заредиш не можеш да се върнеш /иначе мотора си държи на напън.Просто колегата ме стресна малко с този разход 30+.Колата ми трябва за лов и риболов .Досега бях на Г та и за вървене вървят за горене горят /не е проблем разхода/ама тойотата ми се види доста повече лукс и удобства.Няма да има тежък офроуд но знае ли човек.Ама като ще ми гори с 10л повече на 100км по добре да си карам Г то.За такава разлика ще се примиря с дървенията на кубчето

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                    Първоначално публикуван от bai techo Преглед на мнение
                    Е не постоянно с 200,но примерно Ямбол Пловдив и обратно /обратното ако не заредиш не можеш да се върнеш /иначе мотора си държи на напън.Просто колегата ме стресна малко с този разход 30+.Колата ми трябва за лов и риболов .Досега бях на Г та и за вървене вървят за горене горят /не е проблем разхода/ама тойотата ми се види доста повече лукс и удобства.Няма да има тежък офроуд но знае ли човек.Ама като ще ми гори с 10л повече на 100км по добре да си карам Г то.За такава разлика ще се примиря с дървенията на кубчето
                    няма ли да ти е малко голема за гората ? а и на задните седалки не е много широко,особенно ако си около или над 100ка
                    за целта която гласиш 20-25 разход (бензин) си го имаш,ако и нахлузиш и по-големи цървулки,лебедки това онова....ще "ожаднее" още

                    ......а и на "баба меца" и е все тая от каква кола ще я стрелят в гората
                    TЛК 80-4.2ТД
                    ТЛК 73-2.4ТД
                    ...................

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                      Тази която съм харесъл е 1997г модела е VX всичко е ел,има блокаж на трите дифа/това ме поблазни/,има подсилено окачване с некви жълти пружини и амортисьори ама ги забравих ква марка са ,гуми бфгодридж алтериан нови,ориг газов инжекцион слаган в Англия/от там има и десен волан ама това не ми е проблем/ и всичко това с акциз и вс такси вкл докарване и регистр ще ми струва 10000евро.Да я прибирам ли в обора или/да се друсам с кубчетата/ РС ходя за риба с едни щеки и като сме двама човека в късата база няма място само за платформите пък то има още 1000доп такъма

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                        Първоначално публикуван от bai techo Преглед на мнение
                        Тази която съм харесъл е 1997г модела е VX всичко е ел,има блокаж на трите дифа/това ме поблазни/,има подсилено окачване с некви жълти пружини и амортисьори ама ги забравих ква марка са ,гуми бфгодридж алтериан нови,ориг газов инжекцион слаган в Англия/от там има и десен волан ама това не ми е проблем/ и всичко това с акциз и вс такси вкл докарване и регистр ще ми струва 10000евро.Да я прибирам ли в обора или/да се друсам с кубчетата/ РС ходя за риба с едни щеки и като сме двама човека в късата база няма място само за платформите пък то има още 1000доп такъма
                        тия "жълтите" и аз ги имам. ако цената те устройва ,вземай я ! нама да съжаляваш,колата е много здрава и има много място за такъмите
                        екземплярите от тази модификация са доста запазени(особенно от острова)имат си всички екстри,карани са само като семейни коли по магистралки(за оффроада и работни магаренца повече налитат на дизелаците)
                        и аз бях едно време пред голяма дилема,но някак си дизела надделя
                        успех в покупката
                        TЛК 80-4.2ТД
                        ТЛК 73-2.4ТД
                        ...................

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                          Сега се разрових из UK сайтове и там май са доста по ефтини че направо се чудя дали да не хвана самолета и .....ми пустите му англичани кат не разбират български.Големи ядове ще имат с езиковата бариера

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                            Ако ще се пускаш в подобно начинание ,добре се информирай за действията които да предприемеш при, по време и след евентуалната покупка,че не е много лесно начинание първия път,втория евентуално няма да е толкова притеснителен,по принцип търговците които се занимават с докарване на коли от острова си вземат 1500лв+горивото до дестинацията на посочен от тебе автомобил, и не рядко това решение е по евтиния вариант да се сдобиеш с англичанка,а докара ли се тука колата ,ако не е поръчкова търговците си спеколират с цената и все пак си струва за подобен автомобил,който лично аз не бих регистрирал в БГ(заради нелепия акциз-4,5,6 хилядарки според мощноста),не е нарушение да се кара с тези табели ,ако талона е на твое име ,ама тва е друга тема....
                            Последно редактирано от belata; 06-04-09, 11:13.
                            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дайте съвет за ТЛК 4.5i 24v

                              А тая 80-ка да не би да е в еднин паркинг на Тодор Александров преди тунела посока люлин??До нея има една 100-ца,черна с десен волан-да знаеш тя продава ли се и колко???
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X