Обява

Свий
Няма добавени обяви.

подръжка и начин на заточване на свредла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: подръжка и начин на заточване на свредла

    Благодяря ви за отговорите . Предполагах, че някои е измислил до сега някаква ръчна машинка, но явно не е така. За съжаление шмиргел не съм монтирал на терасата все още.

    Коментар


    • #17
      От: подръжка и начин на заточване на свредла

      Моя шмиргел го изгорих да точа мутики с него.С флекса също става,но трябва много внимателно,защото ако натиснеш повече посинява и отива...

      Коментар


      • #18
        От: подръжка и начин на заточване на свредла

        Да, затова ги точа възможно най-навътре в диска.

        Коментар


        • #19
          От: подръжка и начин на заточване на свредла

          Ето един лесен начин за определяне на ъгъл 120градуса и еднаквата дължина на режещите ръбове.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2007122013375426636DSC00433.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5257080
          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

          Коментар


          • #20
            От: подръжка и начин на заточване на свредла

            Днес гледах в една брошура на Баумакс ,уред за заточване на свредла http://prikachi.com/files/62802h.jpg пише че електрически но за 10 лв. едва ли има нещо електрическо в него !? Май че се монтира към бормашината това чудо....? За жалост го видях много късно на брошурата, чак след като си тръгнах от магазина и не можах да го видя на живо но следващия път ще го потърся да видя дали ще върши работа !
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #21
              От: подръжка и начин на заточване на свредла

              топлината отделяна при работа ще развали пластмасата 100%

              Коментар


              • #22
                От: подръжка и начин на заточване на свредла

                Добър уред за заточване продават в Профитулс на ъгъла на Пиротска и Отец Паисий в Сф.,по-добро и по-дълготрайно изпълнение от тези в Киров и ост. китайски.Пак се монтира на бормашина и е прилично за любителски цели.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  От: подръжка и начин на заточване на свредла

                  Първоначално публикуван от Totko Преглед на мнение
                  Не видях някой да е писал - в момента в Баумакс има машина за заточване на свредла, ножове и т.н. за 70 лв. Някой има ли впечатления става ли за нещо и би ли била полезна като за домашен майстор?
                  Вече цената е 20 лв, а навремето тия по 70лв ги бяха продали.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Заточване на бургии в домашни условия?

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Не съм виждал тази, в Баумакс, но още днес ще отскоча да я видя, от любопитство. Виждал съм машина за заточване на свредла, във фирма "Райс"- Пазарджик. Мисля, че беше произведена някъде далеч на изток, но работеше перфектно. Беше много компактна и "user friendly". При това, имаше възможност за настройка на ъгла на перата и ъгъла на затиловка. Всъщност, беше специализирано копие на универсална заточна машина.
                    Машинката в "РАЙС" все още я има,но предпочитаме да си ги точим на ръка,защото става по-бързо

                    Коментар


                    • #25
                      От: подръжка и начин на заточване на свредла

                      След насъбрани над 100 затъпени различни свредла,най-накрая си купих машинка за заточване,която предвид моите съмнения свърши отлична работа.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3381.jpg
Прегледи:1
Размер:47.7 КБ
ID:5662215

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3394.jpg
Прегледи:1
Размер:61.2 КБ
ID:5662216

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3389.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5662217

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3394.jpg
Прегледи:1
Размер:66.7 КБ
ID:5662222
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Roninn; 24-05-15, 20:13.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: подръжка и начин на заточване на свредла

                        Покажи машинката ...
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #27
                          От: подръжка и начин на заточване на свредла

                          Първо взех едно цилиндрично тяло което се надява на бормашината,върши работа но е несериозно,заобля .....не ми хареса.После взех цяла станция или както се казва за заточване на свредла,длета,ножове,ножици и т.н Нямам снимка в момента ,обаче резултата е отличен,днес заточих около 90 свредла различни размери повечето към 10 мм. ,миналата седмица в куфара с който работя към 30-40 свредла с диаметър до 6 мм. повечето кобалтови,и десетина титаниеви,отделно на колегите заточих един пакет.Интересно ми е дали ще издържат на брой отвори както фабрично заточените,особенно ме интересуват кобалтовите предвид това че с тях разпробивам каси и банкомати,там една кобалтова 3.5 мм издържа над 300 до към 600 отвора,обикновенна максимум 3-6 отвора,ако не се строши преди това.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: подръжка и начин на заточване на свредла

                            Защо ми се струва, че задния край на свредлото е по-висок от режещия ръб.Може да е от ъгъла на снимане, но ако не е, няма да реже добре.

                            Коментар


                            • #29
                              От: подръжка и начин на заточване на свредла

                              Режат колега,и то много добре,пробвал съм ги разбира се ,даже пробвах нови срещу заточени,както някакви свредла с гипс и бетон по тях,явно опирали в бетон или тухла,както и силно посинели до около половин сантиметър.Тези посинелите на шмиргела ги подравнявам и на машинката им правя два пъти скосяването и режат.Всякакви проби си правих,даже забелязах някои тънкости според които при пробиване забелязвам че едните както и фабрично заточените вадят ситна или спираловидна стружка,другият вид който постигам със машинката е едри и накъсани стружки ,и по-голямо количество за еднакво време.
                              Единствената разлика между заводски заточените и тези от мен свредла е в точноста при първоначалното пробиване,тези заточени от мен играят и бягат ако няма център,захапе ли яде метала като другите.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: подръжка и начин на заточване на свредла

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Режат колега,и то много добре,пробвал съм ги разбира се ,даже пробвах нови срещу заточени,както някакви свредла с гипс и бетон по тях,явно опирали в бетон или тухла,както и силно посинели до около половин сантиметър.Тези посинелите на шмиргела ги подравнявам и на машинката им правя два пъти скосяването и режат.Всякакви проби си правих,даже забелязах някои тънкости според които при пробиване забелязвам че едните както и фабрично заточените вадят ситна или спираловидна стружка,другият вид който постигам със машинката е едри и накъсани стружки ,и по-голямо количество за еднакво време.
                                Единствената разлика между заводски заточените и тези от мен свредла е в точноста при първоначалното пробиване,тези заточени от мен играят и бягат ако няма център,захапе ли яде метала като другите.
                                От лидъл ли?
                                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X