Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за термостат на 2.5тдс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за термостат на 2.5тдс

    някои има ли идея на колко градуса трябва да почне да отваря и на колко трябва да е отворил напълно термостата на фронтера 2.5 тдс 98г,заштото в магазините предлагат какво ли не като се почне от 79/82 та до 82/97 знам че има много писано във форумите но повече се пише за бензиновя мотор,благодаря предврително и безаварйно на всички.

  • #2
    До: Въпрос за термостат на 2.5тдс

    На термостатите, с които съм имал работа, е отбелязана температурата на начало на отваряне на термостата. За температура, при която напълно е отворен, не е имало означение. За дизелите, доколкото знам, начаялото на отваряне трябва да е около 92 градуса, а пълното отваряне - на около 99-102 градуса. Наскоро се опитаха да ми продадат "летен" термостат за фронтера, който отваря на 85 градуса. Като им казах, че това е термостат за бензинов автомобил, ми се изсмяха. Температурата на дизела не зависи от годишното време и да върви студен на 87 градуса е по-лошо, отколкото да върви на 97.

    ПП А ако всичко ти е наред в охладителната система, моментите, в които термостата е напълно отворил, би трябвало да не са много
    Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X