Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4Runner - информация преди покупка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Моя е 2ра генерация(1KZ-T). Със 32"-ки АТ-та и железни джанти и 2-инча лифт - 100км/ч макс за по-продължително.
    120 км/ч на 5та е над 3200 оборота и започва да загрява.
    Учудваш ме Венци..,чистил ли си радиаторите, виското бачка ли ?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
      Моя е 2ра генерация(1KZ-T). Със 32"-ки АТ-та и железни джанти и 2-инча лифт - 100км/ч макс за по-продължително.
      120 км/ч на 5та е над 3200 оборота и започва да загрява.
      Всъщност така погледнат въпроса ми може да се перефразира спрямо надкритични обороти, а не скорост. Т.е. да приемем, че над 3000-3200об. става критично?
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

        Не казвам че прегрява, а че отмества стрелката. Много отдавна не съм вдигал над 100 Аз съм по бавното каране.

        Коментар


        • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Не казвам че прегрява, а че отмества стрелката. Много отдавна не съм вдигал над 100 Аз съм по бавното каране.
          И аз, ама на дълаг път/магистрала с 2-3 ленти скорост от около 120-130км/ч не го считам за бърза скорост. Има др. нещо- ти имаш, както споменаваш, по-"големшки" гуми. В интерес на истината като търкалям Хондата именно с около 120-130 оборотите са ми към 2400-2500. Тука вече отиваме на 3000-3200.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

            Здрасти Dagobar!Да ти кажа най-добре би било да питаш на лични batbobo и marinhaker.Те предполагам, че все още търкалят от ООН-ските 4Рънери.Също имам такъв, но го ползвам главно през отпуските в България, докато те са нон стоп с техните.Преди да купя моя от Косово, докато проучвах въпроса разбрах, че има 2 версии на 1КЗ-Т.Едната е от 1993 до края на 1995, и втората е от началото на 1996.Разликата е, че японците променят геометрията на охладителните канали в блока и главата, размера на отворите за болтовете в главата и размера на радиатора, който има и две по-късни ревизии, главно заради по-евтин производител.Също зависи този двигател на какъв модел е монтиран, твърде вероятно да е различна версия от ООН/НАТО 4Рънери, за които имам впечатление.Моето мнение е, че нямаш проблем да поддържаш и по-висока скорост, ако охладителната му система и мазането са в нормите и е нормално натоварен.На моя и на синът ми не сме видяли досега да помръдне стрелка на температурата, независимо от времето, скорост, продължителност на каране, било на пътя или на оф-роуд, вкл. и в най-големите жеги.Но обикновено ги караме с около 110-130 макс, понякога доста натоварени.Като данните са и за двата главно със заводските 225/70/15 или 235/75/15 гуми.Мисля че ще се справи и с 31" гуми, но по-големи ще са малко изхвърляне според мен за тази сглобка от този ДВГ и силово предаване.За по-големи гуми си има други Тойоти.
            Всичко зависи как е поддържана колата преди теб.Например този който купих от Косово е поддържан от мисията на ООН там сс местни тренирани техници и аз нямах забележки като го взех.Но и имах голям избор-около 600 бр на паркинга.Това беше през 2009.Даже си избрах каран от непушач.Докато Този на синът ми е бил в Сомалия, после в Афганистан и през Италия се е озовал в България и си имаше неща за попипване преди да влезе в употреба.Като например семеринг на задна полуоска набит с камък, съответно обърнат и течащ.Та сменявайки го разбрахме как е бил монтиран.А иначе за мен е правило, ремъците, разни гуменяци по окачването, термостата и антифриза да се сменят с оригинални веднага.Всъщност не виждам как иначе би могло да се доверя че някой да речем е сменил агренажния ремък и той да се скъса у средата на нищото.Същото важи ако е карана с варовита вода или вода от някоя локва да речем и радиатора/ блока/главата са с отлагания вътре.Та като купуваш, гледай.Моя лист за инспекция е доста дълъг.
            За мен лично този модел 1999 4Рънер направен за ООН е най-подходящият за кола която да караш всеки ден, но ако поискаш и да отидеш навсякъде из България извън пътя.Даже и до х.Безбог с 4 човека и багаж за няколко дни преход до средата на Пирин и обратно, откъдето е снимката.Със здраве и успех!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Безбог.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5628430
            Последно редактирано от metotem; 09-12-14, 00:23.
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

              Здравейте.

              Тук съм с амбиции и аз да стана горд собственик на една такава машина, но имам някои въпроси на които се надявам да получа отговор от по-запознатите защото моите

              познания са да сипвам в резервоара и да карам.

              Та на въпроса - машината е Toyota 4runner 3.0 V6 93г. с газова уредба, по шестобалната я оценявам на 4,5 /лично мнение, падам си малко педант/. Огледаха я в доверен

              сервиз, има някои болежки които ще се излекуват срещу съответна сума, но има една за която не могат да ми дадат твърд отговор докато не се захванат с нея - първа

              скорост изключва и лоста трябва да се държи. Ако се включи на първа и се дава постоянно газ няма този проблем, отпуснеш ли и пак подадеш газ - изключва. Собственика

              /свястно момче/, майстора при който обслужва джипа му е казал че проблема е в някакви пружинки които фиксират лоста, проблем който не бил толкова фатален и можел

              да изчака когато дойдело време за смяна на съединител да бъде оправен и той.

              Та това е моят въпрос и ще бъда много благодарен ако споделите нещо по него за да мога да преценя да се хвърлям ли в боя или да задържа за сега.
              Последно редактирано от batvanko1; 08-08-15, 13:26.

              Коментар


              • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                Темата е старичка но да попитам.
                Наскоро си продадох безотказното исузо 2.6 и съм на път да взема един хай лукс сърф десняк автомат 2.4тд ефи двигател.
                Това което ме притеснява, е дали автоматика може да издържи продължителни стръмни изкачвания. Става въпрос за 4-5км като има участъци, които съм взимал само на първа бавна (натоварен разбира се)
                Последно редактирано от Diff; 10-04-18, 08:44. Причина: Правописна грешка
                TOYOTA HiLux Surf SSR-X 2.4 EFI Diesel

                Коментар


                • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                  Първоначално публикуван от Diff Преглед на мнение
                  Темата е старичка но да попитам.
                  Наскоро си продадох безотказното исузо 2.6 и съм на път да взема един хай лукс сърф десняк автомат 2.4тд ефи двигател.
                  Това което ме притеснява, е дали автоматика може да издържи продължителни стръмни изкачвания. Става въпрос за 4-5км като има участъци, които съм взимал само на първа бавна (натоварен разбира се)
                  ЗДравей, и аз като собственик на такава тенекия - 4рънър "92, 2.4TD (2L-T) , мога да ти кажа че автомата е последната ти грижа. АКо работи, начи нарботи. Японците правят доста здрави автомати. Според мен трябва да наблегнеж на щателен оглед на двигателя. Носи се им се славата, че пукат глави. Даже в 4ръннър форума един пич беше качил напречно разрязана спукана глаява. Ясно се виждаха конструктивните недостатъци на самата глава, тоест според "капацитетите" в оня форум рано или късно ще спука глава, каквото и да го правиш... Това мен ме отчая тотално, но вече бях купил джипа. Макар и да съм патил с маломощен мотор на тежък джип... Тук обаче, специално на моята, макар и с ръчни скорости намирам за голямо предимство бавните диференциали и още по-бавните бавни . На 5-та бавна с 4к оборорота се движа с 35км/ч ! Това в гората компенсира по-ниския въртящ момент. Моята джипа е за работно конче, без никакви магистрални движения. Евентуалнто до 100км асфалтово пътуване. За сега мисля, че ще ми върши работа. В града се движи плавно и приятно. За сега всичко изглежда наред с ДВГ-то (пу-пу) дано да е така за дълги години.
                  Виждал съм ленд-крузъри със същия двигател, подлагани на зверски тормоз в гората и никаква поддръжка. Никой не се оплакал от нищо. . А навсякъде реват от глави. За варианта с ЕФИ дизел, знам че е с помпа с електронно управление = проблеми. А също така уж имало и разлика с европейските варианти и главите на японските (десния волан с ефи помпа) били по-склонни към пукане.

                  Според мен всичко е на късмет, поне с това се успокоява. На моята тойтока и хвърлих як труд докато я вкарам в пътя. В момента е тотално обслужена, с реставриран механизъм на задното и шофьорското стъкло. Всияки масла, ремъци, филтри. На практика нов алтерантор (сменено всичко освен ротора и статора). Нов антифриз. Пък ще видим. Все още съм и навартял има няма 200км. Надявам се да се отплати с послушание за всичките ремонти. Успокоява ме това, че е карана от един единствен собственик и изглежда много пазена кола. Маслото на мотора свети, а антифриза е бистър. С нова водна помпа е, а виското май и то е сменяно в близко бъдеще. За сега температурата е в норми. Ще видим за напред.
                  Единственият проблем, който остана на моята е съвсем миная1турен теч на масло от гарнитурата на главата-оказа се че е много често срещан проблем в малка или малко по-голяма степен. Дължи се на тънка стена на гарнитурата на главата, където е масленат амагистрала за високо налягане. В следствие с пука и почва да таи. Много хора има изминатаи над 100к. км в период 5+ години и нямат никакви странични проблеми, нито влошаване на нещата. Аз реших моята да я оставя така пък каквото сабя покаже. С мойто каране и предназначение на колата след 10г може и 50к. км да не навърти.

                  Ами това бяха моите 5ст. ако нещо те интересува - питай, с каквото мога ще помагам
                  Последно редактирано от I.Stoyanov; 10-04-18, 10:02.

                  Коментар


                  • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                    Главата на тоя е сменена в Англия има си даже фактура за 1400 лири. Не прави балончета маркучите са меки та се надявам двигателя да е ОК. Само автомата ме притеснява в такъв режим на каране особено с 4-5човека и 10 на кучета
                    TOYOTA HiLux Surf SSR-X 2.4 EFI Diesel

                    Коментар


                    • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                      Първоначално публикуван от Diff Преглед на мнение
                      Главата на тоя е сменена в Англия има си даже фактура за 1400 лири. Не прави балончета маркучите са меки та се надявам двигателя да е ОК. Само автомата ме притеснява в такъв режим на каране особено с 4-5човека и 10 на кучета
                      Дописах си поста, че одеве го недовърших. Ако е сложена усилена глава и ихладителната система е изправна - чиста, с нов антифриз, читаво функциониращ радиатор и нови вдона помпа и виско, не мисля че ще имаш каквито и да било проблеми. Автомата го пробвай да не рита, да потегля плавно и да му работят всички полужения.

                      Успех!

                      Коментар


                      • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                        Усеща се по отчетливо смяната само в режим на бавни. Това което не съм проверил е дали държи на фиксирано положение на 2 бавна. При положение Д и спряна на сериозен наклон леко изпускаше но при бавните се мъчеше да тръгне напред. Казаха че това било нормално за 25 годишна кола.
                        TOYOTA HiLux Surf SSR-X 2.4 EFI Diesel

                        Коментар


                        • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                          Първоначално публикуван от Diff Преглед на мнение
                          Усеща се по отчетливо смяната само в режим на бавни. Това което не съм проверил е дали държи на фиксирано положение на 2 бавна. При положение Д и спряна на сериозен наклон леко изпускаше но при бавните се мъчеше да тръгне напред. Казаха че това било нормално за 25 годишна кола.
                          Ако наклона е доста сериозен - да нормално е. Успех с покупката

                          Коментар


                          • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                            Благодаря
                            TOYOTA HiLux Surf SSR-X 2.4 EFI Diesel

                            Коментар


                            • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                              Всичко казано е вярно,аз десета година карам японка. Но щом ще има екстремни натоварвания, вземи си KZTE двигателя. И винаги следи температурата, вземе ли да се покачва, спираш и чакаш, пуках глава 1000лв......
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар


                              • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                                Стига бре...тоя двг е в мен поне 10г. Че не ще да върви...разбирам , но да успееш да го прее...ш - много се съмнявам.
                                Имаше навика да качва температура ,преди много лета, оказа се , че е заради миниятурен теч от една нищожна гарнитурка- като всички двг , дето знам, охладителната му система работи под некво налягане и ако има индикации че тече от нейде , значи и налягането не е както трябва....и даже да си има достатъчно охл.течност пак може да загрява. Карал съм я по половин час на червеното на оборотите , на първа бавна и не е загрявала . И съм и причинявал квото се сетя , с надеждата да бяга , като Исузу 2.6 И нови дюзи , и реглажи на помпата и турбината да разтоварва по-късно , и куулер....не тръгна , но не се и прее..а . Моята е ръчна , а когато е автомат...повече си пази самата кола двигателя от шофьора
                                И мноого ДА :ако можеш вземи си 3.0д....повечко върви
                                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X