Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4Runner - информация преди покупка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota 4Runner - информация преди покупка.

    КАЖЕТЕ НЕЩО ЗА НЕЯ
    МОЯТА НАПРИМЕР Е С НЯКАКЪВ СТРАНЕН ДВИГАТЕЛ 1KZ С ДВА АКУМУЛАТОРА И ТН. НЯКОИ КАЗВАТ ЧЕ ДВИГАТЕЛЯ Е ОТ КРУЗЕР
    ДАИТЕ НЯКАКВА ИНФОРМАЦИЯ ЗА РАЗХОД СКОРОСТ И ДР

    пРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ
    ТOYOTA 4RUNNER

  • #2
    1KZ-TE ли е мотора? 3000сс турбодизел - 125 коня Слагали са го и на Лендкрузер - виж тук http://english.auto.vl.ru/catalog/to..._prado/1998_1/

    Няма никакво значение с колко акумулатора е - и моята е с 2, но си работи и с един /пробвал съм/... Ако решиш, може и 4 акумулатора да сложиш /в паралел естествено/...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Прекрасен двигател. Спорет мен най-добрия дизелов двигател. Притежава динамиката на безинов агрегат. Поставя се на тойота ленд круизер 7.... серия след 94г. Не съм фен на дизела, но този бих управлявал с голямо удоволствие. Спорет мен си направил чудесен избор, защото това е един от малкото автомобили които могат да се ползват и за оффроуд.
      IvoVarbanov.bg

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от LJ73
        1KZ-TE ли е мотора? 3000сс турбодизел - 125 коня Слагали са го и на Лендкрузер - виж тук http://english.auto.vl.ru/catalog/to..._prado/1998_1/

        Няма никакво значение с колко акумулатора е - и моята е с 2, но си работи и с един /пробвал съм/... Ако решиш, може и 4 акумулатора да сложиш /в паралел естествено/...
        аМИ АЗ ГО КАРАМ ВТОРА ЗИМА И ПЪРВАТА СИ БИХ С ЕДИН 75А АМА ГО СКАПАХ И ХОДИХ В ЕДИН СЕРВИЗ МИ СЛОЖИХА ДВА 100А И СИ ЗАСПАХА И НА СТОИКИТЕ И ТН.
        ТOYOTA 4RUNNER

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Varbany
          Прекрасен двигател. Спорет мен най-добрия дизелов двигател. Притежава динамиката на безинов агрегат. Поставя се на тойота ленд круизер 7.... серия след 94г. Не съм фен на дизела, но този бих управлявал с голямо удоволствие. Спорет мен си направил чудесен избор, защото това е един от малкото автомобили които могат да се ползват и за оффроуд.
          МЕРСИ АМА НЕ ГО КУПИХ ЗА ОФФРОУД А АД СИ ГОКАРАМ ПО ПЪТЯ
          ТOYOTA 4RUNNER

          Коментар


          • #6
            Затова написах автомобил. Пробвал съм тежак офроуд с модерен джип и последствията бяха цялостно пребоядисване.
            IvoVarbanov.bg

            Коментар


            • #7
              Въпроси за Toyota 4Runner - блокитовки, т.н.

              Здравейте,
              За пръв път попадам на такъв саит с такъв качествен форум.
              Диалога го водите много качествено ,културно,стойностно и професионално-особенно от страна на активните участници!Прегледах го почти целия и съм очарован.
              А сега на въпроса.
              Преди 3 г. си купих една Тойота Рунер /както го пише в талона/-1988г.Рамата е с № JTWORN6104001715.До сега я стягах по купето-боядисване и тапицерия.По двигателя и ходовата част нямаше проблеми.Но въпроса ми е свързан с дифовете и най вече с тяхната блокировка.Когато я купувах собственика ми заяви че е с”пълна блокировка”на диференциалите.!Като я изпробвах на трудни терени открих следното:
              -задния диф.няма никакви външни приспособления за блокиране-ел.и пневм..и др.
              -при вкл.на предния диф.се забелязва само при завой “затягане” на движението на автомобила и на асфалт остават две следи от предните гуми.
              -при изкачване на стръмен участък/дига на река,450,покрита с мокра трева и листа/и движението е перпендикулярно на дигата,няма спиране няма ,прибоксуване ,върви като танк.Даже съм си правил експеримент-спирам по средата на най стръмното и пак потеглям.А когато движението е под ъгъл/косо/на дигата –проблем,веднага увисват ненатоварените колела и започва боксуване и под малък наклон да е няма излизане.
              Също забелязах ,че и при сняг няма блокиране.
              След толкова приказки моля колегите да ми отговорят и с това да ми помогнат да се ориентирам какво да правя по нататък по ходовата част.
              1.Какви са блокировките на диференциалите съгласно производителя на този модел –естествено ако има такива?
              2.Ако се блокира автоматично само предния диф.защо това не го прави винаги?Нещо сбъркано ли има ако са сменяли маслата някога или са нужни допълнителни настройки?
              3.Може ли да се преработи задния диф.така,че да де блокира механично колко ще струва горе доло?
              Чакам Ви за отговор!

              Коментар


              • #8
                След като има ситуация, при която едните колела въртят, а другите не, това означава, че нямате блокировки или те не работят. Когато натоварването на колелата е равномерно например при перпендикулярно изкачване на хълм е нормално колелата да оставят сравнително равномерни следи - усилието се разпределя почти по равно между тях. Стандартно Toyota обикновено се комплектоват със заден диференциал с ограничено приплъзване, но той има ресурс около 100-200 хиляди километра и след това има елементи за замяна - и междувременно си работи като стандартен диференциал.

                Има много варианти за блокировки на диференциалите и ръчни принудителни и с ограничено приплъзване и палцеви и т.н. за Toyota. Добре ще е да определите целите за които ще се използва машината и чак след това да изберете блокировките...

                Ако не сте чели тази статия може да я погледнете ще ви е от полза:

                http://www.offroad-bulgaria.com/view...F0%EE%E2%EA%E8
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  напрактика блокировки на мостовете на тойота няма, освен слагани като екстра или след покупката... изключение са моделите Ленд Крузър 80 и 100 където се среща и фабрично...

                  Много хора, включително и в ТМ Ауто нямат представа за ходовата част на тези автомобили... дори са ми обяснявали /когато купих моята ходих в ТМ Ауто на Цариградско за "профилактичен преглед"/, че "при включване на 4L се блокира междуосевия диф." само дето Тойота 7-ма серия НЯМА такъв - затова и усещаш "затягане" при включен преден мост...

                  аз лично проучвам варианта за поръчване на американски самоблокиращи касети за диференциалите...
                  По принцим може да си купиш принудителна блокировка АРБ - представителство има в Пловдив... Цената е внушителна
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Toyota 4 runner 92-93г. /въпроси за покупка/

                    Предстои ми да си купя 4х4. Привърженик съм на по-големите купета, понеже ми е необходимо място. Спрях се на рънъра, защото ми покрива всичките изисквания /това няма да ми бъде ежедневна кола/.

                    Въпросът ми е дали според вас това е добра инвестиция - говоря за моделите след 92-93. Към кой двигател да се насоча? Кои са основните проблеми на тези автомобили и с какво трябва да се внимава?
                    Благодаря предварително за вниманието!
                    1994 HDJ80 HD-T
                    1998 HDJ80 HD-FT

                    Коментар


                    • #11
                      първо кажи за какво ще го ползваш. тази кола не е най - доброто за сериозен офроуд
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Имах" Рънър" 3000 куб. V-6. бях исключително доволен.Много проходима спрямо дължината разбира се с добри динамични качества .Недостатък е че харчеше .Неможеш да я ползваш за снабдителска дейност понеже всяко отваряне на задната 5 врата е свързано със сваляне на прозореца . представи си че цялата кола е в кал ( неминуемо през зимата ) какви стържещи звуци се получават .Лично аз си имам авто мивка. Вземи си 3.0 тд
                        LZ1VMH

                        Коментар


                        • #13
                          без съмнение 3.0ТД е най-добрия вариант, но цената им е доста по-висока...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Ще я ползвам за риболов/лов през свободното време, не за сериозен офроуд.
                            Аз също знам, че 3.0 дизел е най-добър, но практически почти неоткриваем. В момента масово се продават
                            2.4 EFI
                            3.0 V6
                            2.5 TD
                            2.5 е само 90 коня и съм сигурен, че ще е адски тромав. Ако взема пък бензин, със сигурност ще трябва газ, щото иначе ще ме разори, особено ако е шестак.

                            Другата част от въпроса ми е насочена към рисковете при купуване на това нещо на старо - трансмисия, диференциали и т.н. Щото там ако се наложи да се ремонтира ми се струва, че ще се удвои цената
                            1994 HDJ80 HD-T
                            1998 HDJ80 HD-FT

                            Коментар


                            • #15
                              явно добре си проучил нещата...
                              по принцип това е здрава машина, но ако избираш само по цената, може да попаднеш и на троянски кон

                              като купуваш направи 1-2 кръгчета, пробвай Н4 и бавните /L4/, ако няма странни звуци значи е в ред...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X