Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4Runner - информация преди покупка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Мойта е с 2,4 мотор бензин
    Харчи малко (между 11 и 13 газ извънградко, по нивята харчи повече но не мога да кажа колко) пъргава е,подържа висока скорост на магистрала, големите двигатели са много хубаво нещо но са свързани и с по-високи разходи(бензин, застраховки)
    за лов и риболов според мен 2,4 е добър избор - ти си преценяваш

    важното е на какво ще попаднеш, купуването на автомобил за мен си е късмет независимо какви проверки ще му правиш преди да го купиш

    успех в избора

    Коментар


    • #17
      4runner ДА или НЕ?

      Здравеите оффроад маниаци и разбирачи.
      Харесал съм 4runner за семеен автомобил.
      За в града кола имам, но ми предстрои строеж около София и ще ми се налага да товаря разни боклуци.
      Интересува ме има ли возия за дълъг път (да возя жената и детето на море ...нбапример)?
      Какво да гледам и да внимавам при избора на 4runner?
      Харесал съм http://www.mobile.bg/cgi-bin/main.cg...120&f1=details
      в mobile.bg 3.0л тд. в Пловдив около 16000лева. - цената реална ли е?
      Някой знае ли нещто за този 4runner?

      Ако не този, заслужава ли си с по малкия мотор 2,5тд?
      Ако има собственици които карат такива "камиони" моля кажете става ли за ежеднежно каране ? а за дълги разтояния?
      Не ми трябва за оффроад!
      Благодаря за мненията предварително.

      Коментар


      • #18
        Машината е добра. Но ако гониш именно возия, има и хо-приятно возещи. Иначе е много здрав и качествен автомобил, с добри възможности.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          2.5ТД е 90кс /след 90-та година/, а 3.0ТД е 125кс... Сам си отговорете дали по-малкия става за "с жената и децата на морето..."
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            Благодаря за мненията .....навих се на 90% да го вземам.

            С една дума ако е 4runner да е с двигател 3.0ТД/125кс .
            А цената 16 900 как ви се струва, нормална ли е?

            Коментар


            • #21
              Абе виж, ако ти трябва возия и няма да го ползваш за офроад, има и по-свестни неща от нея за тези пари, иначе е много сериозна машина, май просто не си наясно какво ти трябва. Виж и другите предложения в класа за тези пари, повози се, покарай и виж. Аз например не бих си купил УАЗ за да ходя до морето, или пък RRS за да ходя по чукарите. Тойотата е много добра машина определено.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                всичко е относително...
                веднъж возих едни хора с 19-годишната си Тойота 73-ка и те възклекнаха "егати лимузината!"

                4-рънъра не е ес-класа, но в сравнение с някои автомобили си е луксозен и комфортен...

                за цената... почни пазарлъка от 15К, но само ако не си открил сериозни забележки...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  Преди месец си продадох колата Шкода Фабия VRS 131HP , защтото ми е малка за семеина кола и смятах да купя някакво комби.
                  Предстои ми строеж и ще ми се налага да карам строителни материали и др.
                  Та дори за града ми писна от дупки, некадърници, ред други фактори който ме карат да си мисля че един камион като 4runnera е добър избор.
                  Гледам алтернативите на 4runnera ,който съм харесал:
                  -цена - около 15000лева
                  -години 95....2000
                  -Дизел над 100Коня
                  -Дълга база
                  -Климатик
                  1) Nissan Terrano 2.7 TDi
                  2) Land rover Discovery XS 2.5 TDI
                  3) Opel Frontera 2,5TDS
                  4) Mitsubishi Pajero 2.5
                  5) Jeep Cherokee 2.5 TDI
                  6) Hyundai Galloper 2.5TDi
                  7) Daewoo Musso 2.9TDI 120PS
                  От прочетеното до тук във форума , смятам, че 4runnera 3тд е маи наи здрав като машина.
                  Това което търся е :
                  Здравина........да не се налага да ремонтирам нон стоп.
                  Комфорт.........да не Уазка и да не вози като каруца.
                  Да има голям багажник....имам детенце на 11месеца и като тръгнем на път е панаир.
                  Всичко това го казвам за да разберете нуждите ми и да ми помогнете в избора на Автомобил.
                  Благодаря ви за помоща.

                  Коментар


                  • #24
                    thefog,

                    От това, което си изброил като алтернативи и спрямо твоите нужди, определено Тойота-та е най-добрият избор. Мое мнение..

                    Защото :
                    - 2.5 на Мицубиши и Галопер ще ти е малко слаб. Хората казват, че 2.8 е на Паджеро е по-добре.
                    - не бих взел 2.5 (VM) на Чероки, дори и да е подарък
                    - Фронтерата (дълга база) си заслужава най-вече с 2.8 мотора, аз не си падам по нея, предимно субективно. Както и по Тераното.
                    - от Мусо-то нямам наблюдения

                    - като фен на ЛР, и за твоя случай Дискавъри не е никак лош вариант, особено с двата люка и климатик (влизат при версия XS). Джипа е изключително приятен за пътувания с всичките си стъкла, люкчета и т.н., но примерно двигателя (300tdi) е по-тромав и бавен от 1KZ на Тойота, но все пак много здрав. Друго, при ЛР все пак си има някои и друг кусур (като изработка), докато при Тойота-та това вероятно ще липсва.

                    Пожелавам успех в избора!

                    Коментар


                    • #25
                      Yaro
                      Благодаря ти за мнението.
                      Много съм се навилза ранъъра и се надявам да е правелния избор.
                      Истината е че не съм карал такъв тип автомобил и нямам изграден критерий как трябва да вози и за какво да внимавам при покупката, все пак е над 10 години.
                      Как да проверя ходова част?
                      Как да проверя двигател?
                      Собственика го има от година и половина твърди че сменил.
                      - масла филтри.
                      - ремаци.
                      - каре на задед деференциал.
                      Имат ли проблеми тези дизели прес зимата?

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от thefog
                        ...Много съм се навил за ранъра и се надявам да е правелния избор. Истината е че не съм карал такъв тип автомобил и нямам изграден критерий как трябва да вози и за какво да внимавам при покупката, все пак е над 10 години.
                        Как да проверя ходова част?
                        Как да проверя двигател?...
                        Колкото и адекватни и правилни мнения и съвети да получиш, няма да си изградиш критерии и представа докато не скочиш в цялата работа.. Това е като много други неща в живота (без да звуча философски тъпо). Другия вариант е да взимаш и да караш по 3-4 дена всяка една от джипките от товя списък, за да добиеш начална представа. Това примерно ако имаш приятели с автокъщи.

                        Иначе, да не звучи като реклама, но за двигател и въобще всичко дето е Тойота (и не само) - можеш да се довериш напълно на г-н Здравков, или по-известен като Митко Фулдата. Успех!

                        Коментар


                        • #27
                          Избери сам

                          Преди 3-4 месеца имах твоя проблем / без строежа около София/ И аз се допитвах здраво във Форума. Избери кола, която ти легне на сърцето. Аз също се двоумях Тойота 4рърър или Дискавъри. С тази разлика, че аз имам 2 деца/ на 2.5 и 6.5 г/, при това женски. Като сложиш и майката, смятай панаира за пълен. Освен това изискването ми беше и често да излиза и извън пътя /без тежък off-road/. Купих си Дидкавъри. Диското е по-просторно и по комфортно като окачване. Тойотата може би ще създава по-малко проблеми с подръжката и все пак е японска кола, но пък Ленд Ровър правят само джипове. Имай предвид, че каквото и да вземеш, ще го правиш от самото начало докато отстраниш всичко недогледано или планирано при покупката. Например до тук за 7-8х км. джипът ми струва платеното+50% /без гориво естествено/. Довери се на себе си. Чети мнения, но реши ти. Всеки е пристрастен. Иначе всички ще караме еднакви коли.
                          Между другото и аз гледах едно Диско'97 в Пловдив за 15500 и почти, го бях уговорил, а купих Диско'91 за 9500 в София и не съжалявам.
                          Успех! А може и да решиш да влезеш в калта.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #28
                            Здравеите ,
                            ходих в събота да я гледам, и я карах тази Toyota 4Runner,
                            Колата върви добре - мвози като лека кола (не друса).
                            Има FULL екстри.
                            По магистралата 160км/час Няма странни шумове .
                            Включвах 4WD при 60км/час - няма проблеми.
                            Реално колата е на 380 000км.
                            Собственика твърди че на 280 000 е сменявана глава на двигателя?!?
                            Няма омаслено никаде.
                            Сменени ремаци масла и филтри в сервиз на Toyota в Пазарджик.
                            По ходова част е сменявал задно каре на деференциал, маншони и шарнири.
                            Пробвах спирачките и ми направи впечетление че ABS НЕ сработи(блокираха колелата)!!!!!
                            По шасито има ръжда но е здраво.
                            Тръгнала е ръжда по долния край на вратите и бакгажника, ама маи е нормално за Японец на 11 години?!
                            Човека е свестен но е марляч и не е подържана ...само е карана и е доста захабена , скърцат разни платмаси Нищо не пипал по салона.
                            Склонен е да свали от цената ...около 15000лв.
                            Незнам какво да правя?
                            Като модел колата е това което търся и ме устроива идеално като возия и габарити , за съжаление е само тази която се продава с 3.0 литровия дизел и нямам база за сравнение.
                            Ако знаете някой да продава друга с този двигател бих искал да я покарам и евентуално да купя.

                            а как да кача снимки тука за да я видите?

                            Коментар


                            • #29
                              Малко снимки от джипката :





                              Коментар


                              • #30
                                Да се върнем на темата, човека питаше конкретно какво мислим за автомобила от снимките и дали си заслужава парите?

                                Опитах се да проверя повече по VIN кода за тази Тойота, но нищо не намерих - странно повечето търсачки за VIN кодове не го разпознават като коректен...

                                По снимки трудно може да се прецени, но на пръв поглед 15 000лв са малко множко или поне така ми се струва. Сумата не е малка и според мен си заслужава да се поогледа още преди да се купува...

                                И преди всичко с VIN кода звъннете до Тойота да ви кажат, каквото знаят все пак. Това е най-важната първична информация - най-малкото, за да сте сигурни, че колата, която гледате е това, за което се представя...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X