Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4Runner - информация преди покупка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

    Първоначално публикуван от hristosthristov Преглед на мнение
    Здравейте,
    аз съм млад участник, искам да си купя Toyota 4-Runner. Гледах една джипка 94г. 2.4 мотор дизел. Собственика ми каза, че има на заден диференциал ЛСД блокаж и на преден блокаж със някакви вакуми, когато си на бавни. Знаете ли нещо по въпроса дали съществуват такъв вид блокажи на тези джипки.

    Благодаря предварително
    Преден с "вакуми" не съществува и никога не е съществувал при Ранъра в тази галактика , освен ако не е поставен допълнително, което ме съмнява дълбоко ! Показа ли ти копчето от където да го включиш?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Преден с "вакуми" не съществува и никога не е съществувал при Ранъра в тази галактика , освен ако не е поставен допълнително, което ме съмнява дълбоко ! Показа ли ти копчето от където да го включиш?
      Да не е нещо за хъбовете с вакуум? Нали имаше такава, хъбовете така ли бяха?(че не ми се търси)

      ПП: Лошото е, че може да се наложи да обясняваме и какво са хъбове на питащия(пък той на продавача, евентуално)
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Да не е нещо за хъбовете с вакуум? Нали имаше такава, хъбовете така ли бяха?(че не ми се търси)

        ПП: Лошото е, че може да се наложи да обясняваме и какво са хъбове на питащия(пък той на продавача, евентуално)
        Опитва се да го подхлъзне яко джамбазина..горублянски номера, то ако се поразходиш из Горубляне и се позачетеш по табелите, на половината джипове пише " 5 , 6 и нагоре блокажи "..по-продаваемо им звучи да дрънкат глупости..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

          На предния диф на рънерите има A.D.D - Auto Disconnecting Differential - електрическа или вакуумна система. Служи да откача полуоската (дясната) от предния диф в режим 2х4 и да заклюи полуоската (дясната) за дифа в режим 4х4.
          Рънер с фабричен заключващ преден диф не съм срещал.

          Коментар


          • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

            Първоначално публикуван от batbobo Преглед на мнение
            На предния диф на рънерите има A.D.D - Auto Disconnecting Differential - електрическа или вакуумна система. Служи да откача полуоската (дясната) от предния диф в режим 2х4 и да заклюи полуоската (дясната) за дифа в режим 4х4.
            Рънер с фабричен заключващ преден диф не съм срещал.

            значи вакумите са за това,джипката няма хъбове.А отзат възможно ли е да има LSD диф

            Коментар


            • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

              Здрасти hristohristov!Системата, за която пише колегата batbobo по-горе, се включва при преместване на малкия лост на положения Н4 или L4, при което сензор следящ положението на въпросния лост, подава сигнал на контролера и той подава напрежение на вентила, насочващ вакуума към включване на тази полуоска към дифа.Няма отделен бутон за това действие, то става автоматично.
              По въпроса за ЛСД-то в задния диф, най-добре е да вземеш и да провериш ВИН-а на този 4Рънер на http://www.toyodiy.com/parts/.Там в секцията Powertrain/Chassis ще намериш дали го има като опция за въпросният модел.Ако пък има LSD в задния диф на колата, която гледаш, би трябвало да има малка табелчица, на която пише LSD, до пробката за наливане на маслото в дифа или поне следи от точковата заварка с която е била закрепена към дифа. .Но и да има LSD в дифа на въпросният 4Рънер, след толкова години и километри, не може да се очаква, че такъв ще работи както трябва.Все пак съм чел в постове на колеги, че при смяна на маслото в дифа с правилното, LSD-то се връща към живот и почва да работи отново(това е при условие че при предишна смяна на маслото, е налято неправилно масло, което е изключило функцията на този механизъм)Ако е износен, не очаквай чудеса.Иска се подмяната му.
              На 2-ро поколение и на 3-то до 1999(поне в Щатите) Тойота монтира ADD. системата задвижвана чрез вакуум, част от който се съхранява в малко стоманено резервоарче около 1л(на 3-то пок. под левия преден калник)и управлявана чрез 2 вентила за превключването, разположени при 3-то пок. отляво в коша.След 2000г системата е изцяло електрическо-механична и като цяло работи по-добре.Проблемът при вакуумната е най-често със сензорът, разположен в ръкава на предния диф и следящ дали муфата извършваща зацепването на полуоската, е завършила преместването си.
              Освен това идеята на блокажите е, основният(управляемият от копче, по желание на щофьора) блокаж да е на задният мост, ако е един, или ако фабрично са два-обикновенно се включва първо задният, а след това и предният.Така примерно е на ЛК80, на 4Рънер не е монтирана фабрично такава система от блокажи на двата моста, по причина че просто е различен тип по функция превозно средство.На някои от 3-то поколение 4Рънери, продавани в САЩ, между 1996 и 2000г е монтиран блокаж на задния диф в комбинация и с автоматична, и с ръчна скоростна кутия, и при двата бензинови двигателя.
              Аз лично бих препоръчал като за България, който и да е модел 3-то поколение 4Рънер, според предпочитанията на купуващия-дизеловия 3.0L TD(1KZT или 1KZT-E) или бензиновите 3.4L или 2.7L(5VZ-FE или 3RZ-FE).Разликата спрямо 2-ро,е много голяма в полза на 3-то поколение.
              Успех!
              Последно редактирано от metotem; 02-01-14, 04:46. Причина: граматика
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                Благодаря ти за изчерпателния отговор.
                Последно редактирано от CarTest™; 02-01-14, 09:36.

                Коментар


                • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                  Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
                  Аз лично бих препоръчал като за България, който и да е модел 3-то поколение 4Рънер, според предпочитанията на купуващия-дизеловия 3.0L TD(1KZT или 1KZT-E) или бензиновите 3.4L или 2.7L(5VZ-FE или 3RZ-FE).Разликата спрямо 2-ро,е много голяма в полза на 3-то поколение.
                  Успех!
                  Е то и аз бих препоръчал 3-то поколение, но ми се струва, че бюджета на колегата е за 2-ро..а и тук за разлика от щатско не се намират баш..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Е то и аз бих препоръчал 3-то поколение, но ми се струва, че бюджета на колегата е за 2-ро..а и тук за разлика от щатско не се намират баш..
                    Правилно си преценил колега че бюджета ми не стига за повече от 2-ро поколение.Аз не знам дали имам право да ви наричам колеги защото съм толкова на зад с материала но се надявам да наваксам след като ми давате толкова изчерпателни отговори,за което съм ви благодарен.Искам още нещо да питам,стига да не ставам нахален.Продавача след като си е закупил джипа в началото на 2012 г. е имал проблем-губел му се тока от акумулатора.След проверки от няколко майстори му казали че няма реле към динамото\било закачено директно към акумулатора\и му сложили някакво реле и проблема се решил,но след като са го монтирали това реле той твърди че му отказали аварийните,стъклата на предните врати и оборотомера започнал да отчита след 2000 оборота.Възможно ли е да са го свързали така това реле,че да се получи всичко това и най вече за оборотомера.Ако някой може да ми отговори ще съм му благодарен!

                    Коментар


                    • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                      Възможно,е аз на колкото жичкаджии съм ходил никога не е минало без благослявяне по адрес на японците, все ми разправят, жичкаджийте де, не японците, че захранването било плюса на маса, поне за фаровете беше така, един докато ми сложи реле за дневните видя дявол на магаре, и сега е свързано по някакъв начин с лоста за скоростите, тя мойта е автомат и на D имам светлини N и Р гаснат...
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                        Първоначално публикуван от hristosthristov Преглед на мнение
                        Правилно си преценил колега че бюджета ми не стига за повече от 2-ро поколение.Аз не знам дали имам право да ви наричам колеги защото съм толкова на зад с материала но се надявам да наваксам след като ми давате толкова изчерпателни отговори,за което съм ви благодарен.Искам още нещо да питам,стига да не ставам нахален.Продавача след като си е закупил джипа в началото на 2012 г. е имал проблем-губел му се тока от акумулатора.След проверки от няколко майстори му казали че няма реле към динамото\било закачено директно към акумулатора\и му сложили някакво реле и проблема се решил,но след като са го монтирали това реле той твърди че му отказали аварийните,стъклата на предните врати и оборотомера започнал да отчита след 2000 оборота.Възможно ли е да са го свързали така това реле,че да се получи всичко това и най вече за оборотомера.Ако някой може да ми отговори ще съм му благодарен!
                        Може и откачена маса да е причина за проблема, но общо взето тези неща се оправят...друго гледай ! Карай, слушай, включвай всички режими и пак слушай, залягай и зяпай отдолу, повози се да видиш удобно ли ти е и т.н
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                          Пък аз да попитам - всички 4Runner ли са с този дебилен заден капак, на който трябва да свалиш стъклото преди отваряне или има и по-практични изпълнения (цял капак , врати...) ?

                          Коментар


                          • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                            Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                            Пък аз да попитам - всички 4Runner ли са с този дебилен заден капак, на който трябва да свалиш стъклото преди отваряне или има и по-практични изпълнения (цял капак , врати...) ?
                            Мааани...това ме дразнеше супермного..,нежели зимата, колко пъти съм товарил през задните врати поради невъзможност да отворя багажника А с всеки път става все по-трудно, защото все повече се пълни с боклук механизма, докато най-накрая откаже. При 3-та генерация вече е цяла врата, проблем няма.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                              Японеца дето го е измислил тоя джам... искам само 1 път да се окаже на Сръбско-Черно Горската граница по тъмно и като митничаря му каже отвори багажника...
                              да го видя как ще му каже... ми неможе
                              Един път само!... а не като мен.. 4 пъти!!!

                              Коментар


                              • От: Toyota 4Runner - информация преди покупка.

                                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                                Японеца дето го е измислил тоя джам... искам само 1 път да се окаже на Сръбско-Черно Горската граница по тъмно и като митничаря му каже отвори багажника...
                                да го видя как ще му каже... ми неможе
                                Един път само!... а не като мен.. 4 пъти!!!
                                А зимата, вали снеГ , та кине и -10 градуса...отваряш, ама кога да затвориш...не и не..А сега де...
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X