Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ 4.7 V8 Газова уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WJ 4.7 V8 Газова уредба

    Когато намаляват приходите се замисляме и как да намалим разходите. Притежавам WJ 4.7 V8 и се замислям да поставя газова уредба.
    Въпросите са ми няколко:

    Пропан-бутан или метан?
    Инжекцион или стандартна?
    На кой производител?
    Съвместима ли е със управлението на двигателя и може ли да ми създава проблеми електрониката на джипа?
    Ще загубя ли мощност и/или въртящ момент?
    Колко парички да си приготвя?
    Какъв разход да очаквам?
    Ще работи ли БК и показанията му реални ли ще бъдат?
    Колко литра бутилка може да се сложи на мястото на резервната гума?

    Ползвах търсачката, но има малко и стари данни, така че посъветвайте ме.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

    Пропан-бутан -защото при метана ще се съобразяваш с - тегло на бутилката, разликата във вървежа и МОМЕНТНАТА ЦЕНА НА МЕТАНА
    Инжекцион разбира се тук коментара е излишен.
    БРЦ, Бардолини, Старгас и т.н. няма да сбъркаш.За всяка ще чуеш за и против.
    По принцип нямат проблеми, съвместими са, и не би трябвало да създават проблеми.
    С инжекционна, разликата няма да е забележима.
    Между 2 000 и 2500 лв.
    Леко завишен или същият като на бензин.
    Може да има( почти сигурно) разлика в показанията като си на газ.
    Толкова голяма че да не се притесняваш в града и извън него.

    П.П. Те и старите данни са същите.
    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
    Това е положението.

    Коментар


    • #3
      До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Когато намаляват приходите се замисляме и как да намалим разходите. Притежавам WJ 4.7 V8 и се замислям да поставя газова уредба.
      Въпросите са ми няколко:

      Пропан-бутан или метан?
      Инжекцион или стандартна?
      На кой производител?
      Съвместима ли е със управлението на двигателя и може ли да ми създава проблеми електрониката на джипа?
      Ще загубя ли мощност и/или въртящ момент?
      Колко парички да си приготвя?
      Какъв разход да очаквам?
      Ще работи ли БК и показанията му реални ли ще бъдат?
      Колко литра бутилка може да се сложи на мястото на резервната гума?

      Ползвах търсачката, но има малко и стари данни, така че посъветвайте ме.
      В момента, на пропан-бутан и на метан е практически еднакво скъп пробега. В бъдеще, това може да се промени. Примерно през лятото. Но метановите бутилки няма да олекнат - мисли за около 120кг.

      БК ще работи, но показваният разход ще има малко общо с реалността.

      Мощност и въртящ момент може даже да спечелиш, зависи как точно се прави конверсията. И кой я прави.

      Производителят на АГУ няма значение, важно е кой монтира. И за мощността, и за икономията, и за проблемите после.

      Бутилки вместо резервна гума - има и 70-литрови, но какво ще правиш с гумата? Я огледай внимателно джипа отдолу и пак помисли, няма ли по-добра схема?

      Разход - очаквай да спадне двойно (като пари, при сегашните цени).

      Коментар


      • #4
        До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

        Ще ти отговоря от личния си опит. Моят гранд е 4.0 WJ. Убедиха ме да сложа газов инжекцион Бардолини, тъй като метана щял да "скопи" мощността. Вероятно са имали право...сега върви както на бензин. Цената преди около 1 година беше 1700 лв. Нямам никакви проблеми с електрониката, БК си работи перфектно и показва с около 2 литра разлика от реалния разход. А той е: 15-17 газ извънградско, 23-25 градско, над 30 - офроуд. Среден разход 20 л/100 км.
        Бих казал, че съм доволен и си заслужава.

        Коментар


        • #5
          До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

          Предлагат ми на BSM инжекцион, като ми казаха да си приготвя около 1700 лв, защото софтуера можел лесно да се настройва. Но други ми казаха, че ако поведението на ВДГ-мощност, въртящ моменти иобороти не са като на бензин, АСК ще се шашне и ще смени режима на работа. Със старите грандове 5.2 били слагали и нямало проблем, но не гарантират как ще се държи моят.
          А за място отдолу не съм мислил, но ако е отдолу и няма защита мога лесно да я оставя в гората. А ако има защита няма ли да ми намали доста клиренса?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

            BSM бяха някакви български, не съм чувал някакви много добри или много лоши неща за тях.

            Ако го настроят читаво, се предполага на газ да се държи почти като на бензин и нищо да не се шашка. Пак ти казвам, зависи от майстора, а не от устройството - те всички работят по един начин. И цените са им близки.

            Бутилката - все пак огледай за място. За защита не мисли много - бутилката ще е най-здравото нещо в джипа, само трябва добре да се захване. При мен например (Нива) бутилка с диаметър 244мм и обем 40л застана на мястото на едното гърне, а за защита и опора послужи теглича. Има и някои други ползи да е отдолу - не рискуваш с изтичане на газ в купето, не вдигаш центъра на тежестта, не чуваш плис-плис-плис при поклащане.

            Коментар


            • #7
              До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

              Има доста добри инжекциони и италиански, и български. По-важен е въпросът да попаднеж на читав монтажник (то вече по-скоро програмист), за да не ти огелпи колата. Всъщност не знам колко ти е мощна колата , но провери (питай) дали няма да има нужда от два синхронизирани редуктора...

              Коментар


              • #8
                До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

                Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                Има доста добри инжекциони и италиански, и български. По-важен е въпросът да попаднеж на читав монтажник (то вече по-скоро програмист), за да не ти огелпи колата. Всъщност не знам колко ти е мощна колата , но провери (питай) дали няма да има нужда от два синхронизирани редуктора...
                212 KW след доработки на глава, колектори и ЕКУ. Това съм го казал, като направих запитването.

                А какви са тези два синхронизирани редуктора?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

                  Редуктор е устройството, което регулира налягането на газта преди инжекторите. За такава мощност може да няма достатъчен дебит и да трябват две, за да насмогнат. Повечето са то 100 или до 200 киловата.

                  Щом си пилил главата, като нищо можеш да постигнеш и по-голяма мощност на газ, отколкото на бензин.

                  Коментар


                  • #10
                    До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Редуктор е устройството, което регулира налягането на газта преди инжекторите. За такава мощност може да няма достатъчен дебит и да трябват две, за да насмогнат. Повечето са то 100 или до 200 киловата.

                    Щом си пилил главата, като нищо можеш да постигнеш и по-голяма мощност на газ, отколкото на бензин.
                    А изпарителя?

                    Нали в изпарителя газта от течно състояние преминава в газообразно и налягането и се намалява.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

                      за целите на АГУ редуктор=изпарител=редукторизпарител. Чудно защо ли, за инжекторните народът казва редуктор, а за обикновените - изпарител. Едно и също е.

                      Коментар


                      • #12
                        До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

                        А аз съм чел преди години за газово с инжектори, който впръскват течна газ. Така било по-ефективно поради няколко причини, ама аз запомних само 1, че течната газ отнемала енергия от въздуха и така охлаждала системата и за 1-ца обем влизал повече въздух, и повече кисларод и в крайна сметка по-мощно и по икономично 2-те заедно.

                        П.П Не знам дали го обясних добре но не съм даскал.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          А аз съм чел преди години за газово с инжектори, който впръскват течна газ. Така било по-ефективно поради няколко причини, ама аз запомних само 1, че течната газ отнемала енергия от въздуха и така охлаждала системата и за 1-ца обем влизал повече въздух, и повече кисларод и в крайна сметка по-мощно и по икономично 2-те заедно.

                          П.П Не знам дали го обясних добре но не съм даскал.
                          ...но са неудържимо скъпи. В добавка са с компромисна ремонтопригодност и надеждност.

                          В твоя случай е оправдана газоинжекционна уредба и пак ще постигнеш 2-3% отгоре на бензина (мощност и момент), само заради пилената глава и по-високото октаново число.

                          Коментар


                          • #14
                            До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            А аз съм чел преди години за газово с инжектори, който впръскват течна газ. Така било по-ефективно поради няколко причини, ама аз запомних само 1, че течната газ отнемала енергия от въздуха и така охлаждала системата и за 1-ца обем влизал повече въздух, и повече кисларод и в крайна сметка по-мощно и по икономично 2-те заедно.
                            Имаше доста скъпи такива системи на Виале. В момента хитът на такъв тип впръскане - т. нар. "течна фаза" са италианските системи Icom, които не са и много по-скъпи от класическите газови инжекциони.

                            Коментар


                            • #15
                              До: WJ 4.7 V8 Газова уредба

                              Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                              Имаше доста скъпи такива системи на Виале. В момента хитът на такъв тип впръскане - т. нар. "течна фаза" са италианските системи Icom, които не са и много по-скъпи от класическите газови инжекциони.
                              Бихте ли обяснили повече за тази система, или поне да дадете линк на фирма, която ги монтира в БГ, че нищо в нета не мога да открия.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X